Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Velké Rusko nikdo nikdy neporazil a neporazí.

 • Z Ruska nepošlo nikdy nic dobrého.

  To se vědělo už v polovině 19.století.

 • Ano, armáda vší a blech je v ruském chudobinci stále v plné pohotovosti.

 • Další důkaz, že výklad historických událostí se přizpůsobuje požadavkům doby a těch, kteří si pro sebe uzurpují mocenskou sféru. Historie je vykládána pokrouceně. 

 • Hahahaha, to je zase blábol :-)

 • Tiscali je opravdu žumpa. Lepší by bylo diskuzi pod články vůbec nedávat, než tu nechat viset bláboly sesmolené ruskými trolly.

 • Rusáky nespasil ani tak mráz a bláto, jako tomu bylo rozhodující měrou v roce 1941, ani zde popsaný úder infekčních chorob, nýbrž chytrý Skot Barclay de Tolly, který přesvědčil šílenýho Kutuzova vydat Moskvu a zachovat tak zbytky armády. A tak to s nima bylo dycinky. Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na palice! Ivan III. dlouho zkoušel obloukovou klenbu, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už ty domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I do Paříže ruský armády v roce  1814 dovedl baltský Němec,  generál Wittgenstein. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... 

  • mun.go

   I Dněprogas stavěli Američané ... ale za sovětské peníze. Důležitá je samotná myšlenka vodní cesty a překonání peřejí na Dněpru. Za 2. světové války byla hydroelektrárna poškozena a obnovena v roce 1948. Ostatně - dnes většina výrobků ze zahraničí (o USA nemluvě) má komponenty z Číny.

   Když si koupíte nůž "Made in USA", bude pouzdro a střenka možná amerického původu, ale na čepeli bude vyryto / vyleptáno "China" - u kvalitnějších nožů "Japan". 


   • Hmm, a měli snad Američané ten Dněprogas stavět východostepním nájezdníkůlm zadarmo?😯

  • A co ta Káťa zvaná Veliká měla s Rusy společného víc, než jen to že tam vládla? Jinak to byla (i všichni další carové po ní) Germánka. A za technologickou úroveň Ruska nebylo zodpovědné prosté obyvatelstvo - za to odpovídali držitelé moci, kteří jediní měli prostředky k tomu to ovlivnit

 • Zase házení špíny na Rusko... 

  Proč? Protože EU i USA není nic jiného než fašistická 4 říše a ta má zájem jen o Ruské území a lidi jako otroky. 

  Rusofobie je vytvářena už staletí a přes všechny snahy Rusko zničit se to ještě nepovedlo.

  Pokud se to povede bude konec. Všeho.

  To ovšem většina obyčejných lopat bohužel nikdy nepochopí... :-(

 • Vítězství je holt vítězství a účel světí prostředky ! To je jak s II.světovou i když se někteří snaží

   změnit dějiny tak pravda stejně vyjde najevo !

   Stalin napsal "Nejsem nesmrtelný a po mé smrti na můj hrob nanesou mnoho špíny ale přijde 

  čas a vítr historie mé jméno očistí !"

  Jinak u nás jsou sáně na kterých Napoleon utíkal s Ruska.

  https://www.denik.cz/pardubicky-kraj/sane-na-nichz-prchal-z-ruska-napoleon-20131215-a9f6.html

 • Ale dobrá,

  Napoleona dohnalo to co má vliv na každou armádu na válečném tažení daleko od domova ...zásobování - dnes říkáme ( nevím proč ) logistika

  A ano , infekce , nemoci

  A rychlé výpady ruské armády do boků a zad nepřítele - navzdory všeobecnému tehdejšímu  názoru že armada utočí čelne...strnulé ruské vedení nechtelo přijmout tuto novou taktiku ( nic nového pod sluncem že )

  Vždy se musí najit nejaky rebel , ktery postaví zažitý  názor na hlavu a pak se zase ledy  pohnou kupředu

  O tom se dá napsat doktorská práce

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit