Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Myslím, že se pan hejtman poněkud mýlí - vydává-li stát peníze na podporu nezaměstnaných, má právo za to chtít určitou reciproční protihodnotu, např. účast takto postižených občanů v agendě veřejných prací.
  Je to i v jejich prospěch, neztratí alespoň část pracovních návyk, které se jim budou v době, kdy získají plnohodnotné zaměstnání, hodit. Tak, jako běžec nemůže podávat kvalitní výkon bez pravidelného treningu, nemůže se o kvalitní práci pokoušet člověk, který se na tuto práci předtím systematicky nepřipravuje. A ztráta i těch základních pracovních návyků je snadná!
 • Ale na druhou stranu, pokud aby bral člověk těch pár šupů podpory musí za ně denně odvádět plný pracovní úvazek, tak kdy si má shánět místo? To už asi zůstane navždy sociálem s plným úvazkem za pár tisícovek podpory.
 • Já si nemyslím,že je to dobrý nápad. Já jsem na mateřské dovlené a před tim jsem pracovala s mentálně postiženými. Byla a je to práce na tři směny a já už teĎ vím,že mi zaměstnavatel nevyjde vstříc s tím,že bych nastoupila a pracovala jen na jednu směnu. I když si začínám shánět práci už teď,tak bezúspěšně a myslím,že na pracovním úřadě skončím,aŤ se mi to líbí nebo ne. Nechápu ale, proč bych měla s maturitou uklízet osm hodin někde psí výkaly, když o práci nepříjdu vlastní vinou, o práci,která mě bavila a o kterou jsem přijít nechtěla.
  • Pokud se nedokážete uplatnit na trhu práce tím že si sama seženete práci .Tak máte dvě možnosti buďto se rekvalifikovat nebo vám sežene práci pracák a pak není namístě si vybírat.Myslím ,že chcete být zaměstnaná a dostat za to plat nejste v obchodě kde máte v peněžence peníze a nevíte co koupit.
   • Bohužel PRACÁK nikdy žádnou práci nikomu nesežene. Před dvěma roky jsem se dostal do situace, kdy jsem byl 5 měsíců bez práce. PRACÁK mi za celou dobu dal pouze 1 nabídku práce v oboru stavebnictví - dělník pro výkopové práce (přičemž jsem končil na pozici vedoucí technické kanceláře). Práci jsem si sháněl na internetu a chodil jsem po pracovních agenturách, ale protože můj věk byl nezajímavý (50 let), neštěkl po mě ani pes. Takže jsem se musel začít živit jako OSVČ.
   • Kdyby to bylo s tou prací tak jednoduché,tak tu nemáme tolik nezaměstnaných!! A taky i když tu práci seženu,tak se můžu modlit,aby mi taky vydržela. Ono s 2. dětma se o mě každej popere a když už,tak až párkrát onemocnim,tak mi tu výpověĎ stejně zase daj. Babičky makaj, nehlídaj a k noze u stolu, s teploměrem je asi nepřivážu.. Nejsem typ,kterej by se chtěl válet doma za 2600,- . Máma mi říkala, hlavně,až máš vzdělání, aŤ neskončíš někde u pásu... no tak to dopadnu ješt líp. Budu sbírat hovna.. príma.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit