Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já si nechávám taky všechno opravovat. Jsem sama a opravám nerozumím, takže nevím, co by mohlo být pračce, myčce, nebo jak smontovat nábytek a chlapa si kvůli tomu vydržovat nebudu. To si radši na tu hodinu nebo dvě zaplatím hodinového manžela , který to taky dokáže opravit a pak zase jde :-D .

  • Já jsem jednoznačně pro. Určitě by takto vznikalo podstatně méně elektroodpadu. Největší problém je ovšem v tom, že ke spoustě spotřebičů prakticky není možné sehnat jakoukoliv dokumentaci, schémata atd. O součástkách ani nemluvím. Co mám zkušenost, tak problémové často bývají levné čínské elektromotory, které toho moc nevydrží. Už jsem se s tím setkal několikrát. Naštěstí je často dokáží nahradit podstatně kvalitnější elektrické motory Bühler.

  • No, já třeba této iniciativě určitě fandím. Zvlášť v dnešní době, kdy si lidé budou moci čím dál méně dovolit kupovat nové věci bude prostě potřeba udržovat ty staré co nejdéle v chodu. Já mám štěstí, že mám doma manžela, který dokáže opravit kde co. Teď se mu třeba povedlo rozběhnout naši televizi poté, co nešla zapnout. Je ale pravda, že jsou věci, které jsou prostě nad jeho síly. Například oprava šroubových kompresorů.

  • Takže pár nadšenců musí tvořit něco co je nadmíru jasné  každému který tuší že ani ta zeměgula není bezedná . Tak a ted to vysvětlete těm vyčůrankům z bank a ekonomických oddělení , reklam že to tak je , ty to rádi neuslyší neb kult věčného růstu vezme za své a začne se vracet selský rozum . No a ještě chybí vysvětlit že kupovat něco v akci co kdybych to potřeboval je ještě větší qokotina 😎

  • mun.go

    Okamžitě tyto extrémisty zlikvidovat! Tímto narušují samu podstatu ekonomické a sociální stability!

    Aldous Huxley - Konec civilizace„Stabilita,“ zdůrazňoval vrchní inspektor, „toť alfa a omega všeho, co potřebujeme. Stabilita. Proto je tu také tohle všechno.“

    " ... staré šaty jsou hnusné,“ pokračoval neúnavný šepot. „Staré šaty vždycky odhazujeme. Radši zahazovat, nežli opravovat, radši zahazovat, nežli opravovat, radši zahazovat ... Když jehlou píchnu, vždycky si vzdychnu...“

    „Zpět ke kultuře. Ano, skutečně ke kultuře. Nemůžete mnoho spotřebovat, když jen klidně sedíte a čtete knihy.“

    Povšiml si toho také emeritní prezident prof. Ing. Václav Klaus, CSc. - viz zde:

    Václav Klaus: Glosy moderátora semináře o Aldousu Huxleym

  • Tahle iniciativa má rozhodně větší smysl než uhlíkové šílenství.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit