Přejít na výpis diskuzí

Nejpočetnější po Syřanech: Uprchlíci z 'africké KLDR'

16.11.2015 21:27
66 příspěvků

Migrační krize je v českém a celoevropském diskurzu spojena především se Sýrií. Migranti z Afriky jsou paušálně považováni za ekonomické a tím pádem jsou také odsouzeni k deportaci. Jenže o utečencích z téměř neznámé Eritrei, kde vládne brutální totalita severokorejského ladění, to rozhodně neplatí....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pokud to nejsou ekonomičtí migranti, tak měli zůstat v nejbližší zemi a ne se táhnout přes půl světa, a hlavně chtějí tam, kde je sociální systém nejštědřejší. Hezká propaganda. Všechny je bez rozdílu posadit na lodě a poslat zpět. Včetně potomků bývalých migrantů. To je také velká hrozba pro kulturu evropy a jejich obyvatele. To dokázali nedávno v Paříži. *16*
 • nejhnusnější fotka jakou sem kdy viděl
 • Ten článek v nás má vyvolat soucit nebo lítost? Každý si musí udělat pořádek doma sám a nelézt do Evropy žebrat o sociální dávky.. Žádné neantrtálce tady nechceme.
  • Každý takový článek ve mně spíše vyvolává ještě více hněvu, když si vzpomenu na nedávnou Paříž! *16* *12* *16* *12*
 • Ono to přísloví zní trochu jinak, ale nechť. Já když něco cituji, obvykle si to ověřím. Záleží na člověku. *7*
 • fuj to je hnus
 • Karel Kryl

  Když bylo malému Karlovi šest let, přišla k nim domů, nevítaná návštěva. Jeho rodina měla v Kroměříži, kde se narodil, tiskařskou dílnu, a tlupa komunistických násilníků jim rozbila po únorovém komunistickém puči v roce 1948 tiskařské stroje. O něco později již na základní škole, nechala soudružka učitelka zkopat Karla Kryla nejsilnějším žákem ve třídě, protože nechtěl vstoupit do pionýra. Nelze se tedy divit, že takové zážitky jej přesvědčily, že komunisté jsou zlem, se kterým se nelze smířit.
  • a ty jsi byl taky v kroměříži,že?ale v ústavu
   • pravda ti nevoní co
  • to byl ale zklamán Karel když zjistil kdo a jak tuhle zem vede po roce 89. tak že se zase smutný vrátil do rakouska *9*
 • Pan Kalenda, autor článku, byl ten jediný novinář, který se do země dostal, že tak zasvěceně informuje? Nebo je to zase jenom propaganda, jenže to fakt lidi neuklidní a neuspokojí, škoda. I od nás za totality odcházeli nespokojení lidé do exilu, ale většina jich zůstala v zemi, pracovala, vychovávala děti a bavila se podle možností. Po revoluci se začali vracet (rodná zem je rodná zem), aby nám vytkli, že jsme kolaborovali s režimem a kázali nám o demokracii. Tak takhle to bude asi i s těmi Eritrejci, jestli se někde v Evropě uchytí a něco dokáží. Ale dost o tom pochybuju, vzdělanci to nejspíš nebudou, jenom příživnici. *7*
  • Spíše to ještě více Nas_e! *16*
 • Jak Sikorski rozsekal na kusy lži Kosačeva o Ukrajině

  Víkendová Mnichovská bezpečnostní konference přinesla zajímavý souboj polského exministra zahraničních věcí Radka Sikorského a předsedy zahraničního výboru ruské Státní dumy a válečného štváče Konstantina Kosačeva. Ten hájil ruské lži o Krymu a Ukrajině, ale byl svým polským protějškem zcela smeten.

  Současný předseda polského Sejmu válel, nebyl k zastavení a přesvědčivě vyvracel jednu ruskou lež za druhou.

  Srovnání referenda ve Skotsku a na Krymu podle něj neobstojí, nikdo si totiž nevšiml toho, že by ve Skotsku stály před volebními místnostmi anglické tanky.

  Rusové také nemají co Ukrajincům vyčítat sochy Bandery, když v každém větším ruském městě stojí sochy masového vraha Lenina. Já dodávám, že tento bolševický vůdce zavinil smrt minimálně dvou milionů lidí a Rudá armáda na jeho příkaz neváhala vypalovat sibiřské vesnice a používat proti bezbranným vesničanům bojovné otravné plyny. Lenin a jeho banda se v Rusku dostali k moci ozbrojeným pučem a svržením zákonné vlády.
 • Všem vlastencům a vlastenkám. Jste zváni.

  Na 20 ledna jsem svolala konferenci do Wannsee. Program? Připravíme konečné
  řešení Putinovské a Zemanovské - tedy komunistické otázky.

  Jsem ráda za stovky děkovných e mailů. Založila jsem stranu NSDAP - M: Přidané
  písmenko jasně ukazuje že je to zcela nová minulostí nezatížená strana.
  Na vše pozitivní z třetí říše navazujeme. ke špatnému se neznáme.

  Pokud se to Polici ČR nelíbí tak má smůlu. Napodobila jsem jen chování zdejších komunistických zločinců z KSČ - M. dvojí metr je v právu nepřijatelný.
 • Putin a jeho stoupenci se chovají jak náckové

  Hodně důkazů potvrzuje, že Rusové po vzoru hitlerovského Německa vyhrožují násilím a terorem pobaltským republikám, jejich terčem je hlavně Lotyšsko. Jedná se o stejný scénář, jaký použili nacisté v našich pohraničních Sudetech.

  Bývalý soudruh KGB Vladimír Putin se evidentně zhlédl v německém vůdci Adolfu Hitlerovi. Jejich postup je stejný jako přes kopírák. Oba dva zneužívají národnostní menšiny vůči místním vládám. Nejdříve následují jakoby starost a obavy, pak lživé obviňování z jejich útlaku, později vyvolání nepokojů a nakonec přímá agrese. K té v našem případě nedošlo jenom proto, že Československo tehdy na podzim roku 1938 přijalo potupnou Mnichovskou dohodu, která mu nařizovala odstoupení pohraničních oblastí s více než padesátiprocentním podílem německého obyvatelstva.

  Slovní útoky nacistů brzy přerostly v provokace vůči Československu. I tady Rusové své německé vzory pilně následují a v nedávné době se dopustili několika drzých vyzývavostí vůči pobaltským republikám. Mezi ně patří únos estonského policisty Estona Kohvera z estonského území a nezákonné zadržení litevské rybářské lodi Juros Vilkas (Mořský vlk) v mezinárodních vodách ruskou pohraniční stráží. To jsou ovšem jen dva příklady zločineckých praktik Moskvy a hrubého porušení mezinárodního práva.

  V nové éře získaly Litva, Lotyšsko a Estonsko nezávislost v roce 1918 po skončení I. světové války stejně jako Československo. O tu však přišly další ruskou okupací tentokrát v barvách Sovětského svazu v roce 1940.
  • Radši nácka než vraha.
  • Němci v říši vykřikovali, že jejich soukmenovci jsou utiskování v Sudetech brutálními Čechy. Jistě národnostní politika předválečné první republiky vůči třímilionové německé menšině nebyla dokonalá, ale v Evropě patřila k tomu lepšímu. A je pravdou, že některá zaměstnání (ve státní správě) Němci dělat nesměli. Nicméně řev z Berlína o jejich útlaku byl dílem goebbelsovské propagandy.

   Současní kremelští vládci se opět ukazují jako pilní žáci nacistického ministerstva propagandy a rovněž cosi vykřikují o útisku svých krajanů v Pobaltí. Pravdou však je, že Rusové tam mají standardní menšinová práva obvyklá i v jiných zemích. Existují zde ruské školy, ruské kulturní instituce a rusky se tady mluví zcela svobodně. Všude, kde žije ruská menšina, jsou k dostání noviny a časopisy v ruštině. Rusky vysílají i místní televize a rádia. Ruské politické strany a hnutí zcela svobodně kandidují v pobaltských zemích do parlamentů i obecních zastupitelstev.

   Důležitým argumentem Čechů proti německé propagandě se stal fakt, že v čs. vládách v meziválečné éře byli i němečtí ministři. A Lotyši mohou rovněž právem namítnout, jaký je to u nás útlak ruské menšiny, když primátorem hlavního města Rigy je etnický Rus Nil Ušakov. Ruské starosty ovšem mají i další města a obce v Litvě, Lotyšsku a Estonsku. Těžko tedy může být utiskovaná národnostní menšina, která je ve vládě nebo jejíž představitelé zastávají posty starostů a primátorů.

   Čili Putin a jeho nohsledi se evidentně chovají jako nacisté před II. světovou válkou.
   • K tomu několik poznámek. Hitlerismus byl nacionální (tj. národní) socialismus. To znamená, že se kladl důraz na "národ" chápaný jazykově a etnicky a ostatní byli považováni za "méněcenné". Není ten putinismus hodně blízko tomuto uvažování?

    Pak je také třeba si uvědomit, že v našich Sudetech byli německy mluvící Češi, protože tam žili po staletí a v Zemích Koruny České se mluvilo nejen česky, ale i německy. Tak jako ve Švýcarsku se mluví čtyřmi jazyky a všichni jsou Švýcaři. Po přeměně Zemí Koruny České na ČSR byl vznesen návrh na kantonální uspořádání podle jazykových oblastí po vzoru Švýcarska. To však Benešova klika se slavjanofilskými pomatenci z 19.století odmítla a vymyslela si, že ČSR je tzv. "národní stát" jakéhosi "československého národa". A tím z tří milionů původních obyvatel udělala "národnostní menšinu" a dodala argument Hitlerovi. Přesto ale ve volbách získal v Sudetech Henlein ("Slepička") pouze asi 60% hlasů.

    Putin je stejný psychopatický nácek jako byl Hitler. Rozdíl je ovšem v tom, že Německo bylo před válkou vyspělou zemí s vysokou úrovní vzdělanosti, vědy a techniky. Rusko je naproti tomu zaostalá rozvojová země závislá na vývozu surovin, línými obyvateli zvyklými dělat nájezdy, loupit a zotročovat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit