Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Včera, to je v pondělí, šla na ČT slovenská pohádka. O třech mincích trochu zakleté šlechtičně, chamtivosti a vítězství dobra nad zlem. Naprosto pohodová, koukatelná, zajímavá. Autorem a režisérem byla vždy žena, proto tam skoro nebyl humor a to je jediná chybička, kterou jsem zaznamenal. Úspěch této pohádky o to více kontrastuje s českou - Klíč sv. Petra.

  • A na co by měli lidi asi tak v naději koukat ? Shoduji se s kritikou.
    Takovéto zmotané dobrodružné příběhy - skoropohádky, snižují úroveň české
    pohádkovosti. Scénárista Hudský neví mnoho o struktuře pohádky (tu zná nejlépe
    pan Troška a možná autorka Anděla Páně paní Konášová). Režisér Janák má asi nějakou duševní nedokonalost, když stále
    režíruje podobné scénáře. Motivem mohou být jen finance. Pohádky jsou
    často obětí tržního chování. Podrobněji ke Klíči sv. Petra: Kancléřovy se
    pitvoří, kancléřka přetloustlá, jinak docela hezká princezna pořád mhouří oči a král měl být
    asi raději churavý a slabý než další Nárožného varianta na senila a
    neschopu. Dialogy postavám občas nešly z úst a
    zazněla nejedna perla, např. Máte rád pejsky? nebo To je mi opravdu líto (když má jít od
    princezny do pekla) nebo z úst svatého Petra přes nic moc voice over
    klenot To jsou ale charaktéři (sic!). Svatý Petr v první scéně u Nebeské brány jaksi zapomněl nahlédnout do Knihy hříchů. Nejlepší byli ve svých rolích asi
    Tobiáš, princezna, vodník a pes, ale triky okolo vodníka jsou zoufale
    chudé, vlastně žádné. Lukáš je dokonce mokrý. Zato Berenika se asi
    namočit mohla, ale v pohádkách nejspíš razíme nové puritánství, když ani
    Tobiáš se do vody nevysvlékl a princezna vylovena z jezera jde na břeh
    už v suchých šatech a má mokré jen vlasy. Ono tedy nebylo moc co
    vystavovat. Sečteno podtrženo,
    už jsem viděl horší pohádky, ale zase tolik jich nebylo.
  • I na dnešní pohádky, filmy i seriály doléhá kapitalistická nenažranost, stejně jako u výrobků denní spotřeby, potravin atd. To znamená co nejlevněji vyrobit, jinými slovy vo*ebat co se dá a co nejvíc na tom trhnout. V liberální demokracii hraje prim braková kultura. Kde jsou ty časy, kdy scenáristé, režiséři i herci se snažili vydat ze sebe všechno aby se zapsali do historie zlatým písmem. Dnešní uměleckou kliku zajímají jen prachy a hlavně aby se u toho nenadřeli.

  • KIMCID

    Něj pořady večera ; Bláznivá dovolená a Mlčení Jehňátek 

  • josef.chmela

    Osobně jsem tuto slátaninu vydržel sledovat asi půl hodiny. Opravdu nevím proč ČT platí takové "pohádky". Vždyť už minulé pohádky od těchto dvou "umělců", scénaristy a režiséra,  byly propadáky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit