Přejít na výpis diskuzí

Někteří nekvalifikovaní učitelé zřejmě na školách zůstanou. Senát schválil novelu s výjimkami

27.8.2014 14:05
11 příspěvků

Učitelé nad 55 let s dvacetiletou praxí, rodilí mluvčí či experti z praxe budou nejspíš moci i po 1. lednu příštího roku zůstat ve školách a dál vyučovat i bez potřebné kvalifikace. Senát ve středu schválil novelu o pedagogických pracovnících s výjimkami pro nekvalifikované učitele. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Je fain, že si na ministerstvu ví, že školní rok nekončí 31.12.2014, jinak by nemohli chtít,aby učitelé odešli před koncem 1.pololetí.
 • nekvalifikovanost a nekompetentnost učitelů a ředitelů jsou důvody tragické situace v našem školství,deváťáci neumí pořádně číst a psát,maturanti tj. dospělí lidé se bojí maturovat z matiky a mnozí toho ani nejsou schopni,je to cesta do pekel,úroveň výuky dnes stanovují nekvalifikovaní ! oni těm dětem rozumí a děti je mají rády",jistě když se v matice místo drilu válejí po koberci,náročný kvalifikovaný kantor je nepřítel dětí, obtížný hmyz pro rodiče a potížista pro vedení školy,a vedení školy rádo rodičům vyhoví,vždyť mnozí z nich zasedají v obecní radě,která jej do funkce jmenovala,takže kvalifikovaného kantora vyhodíme a vezmeme neteř místostarosty takto vystudovanou kosmetičku,česky umí ,tak tu češtinu hravě zvládne,jistěže tato slečna nikdy žádný pajdák studoavt nebude.....a tak se to táhne ze základky až po vš,kdo a jak dnes učí na vš?tragédie,vyučující se střídají jak fusekle,učí na několika vš současně,a diplomky? no to je samostatné téma pro horrrrror neboli jak se dnes říká thríler
 • Za celých 25 let nikdo nebyl schopný to vyřešit....I to vypovidá o schopnostech ministrů školství.
  Ale tituly na plzeňské "sorboně", to jo !
  • Absolventka PF s titulem Mgr aprobace dějepis, - těl. výchova: Na dotaz co ji říká Kartágo odpověděla, že nějaký předmět pro kulečník. Hanibal a jeho sloni prý učinkovali v cirkuse Humberto. Punské války prý trvaly třicet let a Ludolfovo číslo prý určitě zná ale momentálně si nevzpomíná na polohu nohou.
 • Je to také o době. Ještě donedávna různé specializace, nástavby a doplňující studia na kvalitních institutech (vč.IDV a PF), dvouletá až tříletá - bez jakéhokoliv titulu a dnes- na př. MBA titul za 1 rok. A o tom to dneska také je. Ti před námi prostě neměli to štěstí na rozdávǎní titulů. A pak jsou těmi mladšími, i přes své znalosti a vědomosti, přehlíženi.
 • Nevidím důvod proč by nemohli na svých místech zůstat učitelé bez kvalifikace, když v čele státu je už přes dvacet let smečka soukromých straníků bez jakékoli kvalifikace a kontroly. A jak se zdá i přes kolaps státu to nikomu ze stranických aparátčíků nevadí. Nekvalifikovaný učitel zcela jistě napáchá méně škody než nekvalifikovaný stranický aparátčík na ministerstvu nebo nekvalifikovaný řezník na operačním sále nemocnice.

  http://obcanskyparlament.webnode.cz/
 • Mne učili Páni Učitelé a Paní Učitelky, kteří vystudovali za první republiky a neměli žádný titul. A dodnes na ně s úctou vzpomínám.
 • Před sedmdesáti léty nás učili učitelé, absolventi Učitelských ústavů, kteří neměli titul Bc. nebo Mgr ale vědomostmi a pedagogickým uměním ty dnešní kantory s titulem vysoko převyšovali. Čest světlým výjimkám.
 • Dobrý den, jen se těším, až to bude platit ve zdravotnictví a dalších profesích. A co nově státní úředníci - pokud bude přijat zákon o státní službě. To bude výjimka pro věkovou hranici ? Nejspíše pro poslance - podívejte se, kolik jich má věk nad 70 let a kandidují. Zase jsme si všichni rovni, ale někteří rovnější. Bude to zase tak, že ti co pracují na řadových postech půjdou a ti co jim velí budou nepostradatelní.
 • Výjimky je třeba radikálně zrušit, jednou provždy.
  Nebo naopak: povolit třeba v medicíně něco podobného, ať vás vezme do péče nějaký šarlatán, který už 20 let alternativně léčí, proč by nemohl třeba operovat?
  Dokud bude jakákoliv výjimka v tomto ohledu, bude ve školství "nepořádek" - jenže proč připravit kamarády bez vzdělání o možnost přivýdělku? A s rodilými mluvčími se může ohánět jen ten, kdo je velmi naivní. Mezi nimi je vysoké procento lidí, kteří z vlastní země doslova utekli, neboť by se tam neuživili, a už vůbec by je nepustili do školství, ale tady jsou oslavováni jako "rodilí mluvčí"... Jejich schopnosti učit a naučit jsou často minimální.
  • Vyjímky nejsou v pořádku, ale rozhodně to není to co dělá nepořádek ve školství. Ve školství působím více než patnáct let a vím očem mluvím.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit