Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Myslím, že zakládat novou politickou stranu by od pana Klause jr. nebylo příliš prozíravé.

  Česká společnost má s těmi nově vznikajícími subjekty své zkušenosti.

  A navíc, český volič je (i když si to nechceme přiznat) ve své podstatě konzervativní, nemá moc rád změny a novoty. Proto nejsem přesvědčen, že z Parlamentu zmizí např. ČSSD. 

  Vznikem nového subjektu by pan Klaus mladší následoval cestu Jiřího Paroubka. 

  I když vůči jeho osobě lze mít spousty výhrad - hloupý jistě nebude. 

  Viz. Strana mírného pokroku v mezích zákona. (Hašek - ne hokejový brankář). 😀

 • Starý Klaus je darebák a populista.   A jeho synáček je stejný.  Starý Klaus doufá že už národ

  zapomněl na milost pro tuneláře a že zase nahradí Zemana na hradě.

  Mnozí Klause chválí že kritizuje EU a migraci.  1. jenže to nikdy nesmí překrýt fakt že za vlády

  ODS Václava Klause staršího se rozkradla tato země ( Kožený,  československé lodě atd).

  a že milostí pro tuneláře se klaus vysmál spravedlnosti.  2.  Klausové nadávají na EU ( populární)

  ale kdo že nás to do té EU zatáhl????  Vláda ODS Václava Klause staršího. 

  • Souhlasím až na to, že  "nás někdo to do té EU zatáhl".

   Do EU patříme nejen geograficky, ale i svou kulturou a myšlením, které jsme po staletí spoluvytvářeli.

   Opačné řešení by bylo ČSSR - Čechoslovackaja sovětskaja socialističeskaja respublika, což byl nesporně důsledek pomateného "slavjanofilství" z 19.století.

   • Geograficky, kulturou, myšlením. 

    Touché!

    Pro Turecko zůstává strategickým cílem plné členství v Evropské unii. Prohlásil to v pondělí turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v bulharské Varně před svou večerní schůzkou s vrcholnými představiteli EU. Šéf Evropské rady Donald Tusk před pracovní večeří uvedl, že doufá ve znovuobnovení dialogu s Ankarou.

    Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/pro-turecko-zustava-strategickym-cilem-plne-clenstvi-v-eu-rekl-erdogan.A180326_194244_ln_zahranici_ele

    Ukrajinu či Gruzii ani nezmiňuji.

   • KIMCID

    Ano proto vní je.i Maďarsko :D

    • No ona jakási Magyar Sovietika Socialista Republika by pro Maďary také nebylo "to pravé ořechové". Jistě tam jsou ještě pamětníci té ruské "bratrské pomoci" z r. 1956. Kolik tam tehdy Rusové povraždili Maďarů, to se dá jistě dohledat. Rodilí Maďaři vyprávěli, že prý jenom v samotné Budapešti Rusové povraždili nejméně 50 tisíc (!)  civilistů. Když lidé demonstrovali proti ruské okupaci, tak prý ty ruské bestie pomocí tanků zatarasily jeden konec ulice, aby lidi nemohli prchnout a z druhé strany demonstranty zmasakrovali pod pásy tanků.

     • Magyar Sovietika Socialista Republika, to je velmi osobitý přepis názvu Magyar Tanácsköztársaság (Hungarian Soviet Republic), která, i když jen krátce, pro část Maďarů tím pravým ořechovým byla.

      Málo platné, z Magyar Népköztársaság (Hungarian People's Republic, Венгерская Народная Республика) MSSR (ВССР) nezkroutíte, ex scatore flagellum non facias.

      Někdy to se žvaněním opravdu přeháníte.

      • Bocsánot, Filius, nemtudom maygyarul.

       Ty musíš být vždycky ten "chytrý", co každého poučuje. Ale těmi kecy neodvedeš pozornost od těch bestialit, kterých se Rusové v Maďarsku dopustili. Inu, mají to v krvi. Ty sám svými kecy jenom dokazuješ kam patříš.

       • Reakce na příspěvek:

        Nepoučuji, neodvádím, rozporuji. Nic víc.

        A o těch padesáti tisících jsme již diskutovali a netřeba se k tomu vracet, nevím o žádných nových poznatcích.

        Pokud v souvislosti s mým příspěvkem uvedete: "těmi kecy", bylo by slušné uvést nějaký argument.

        Existence Maďarské sovětské republiky je nezpochybnitelná. Ocitla se okamžitě v konfliktu s Československem a Rumunskem. Československá armáda teprve vznikala a byla řízena dosti diletantsky. Maďarská Rudá armáda přešla v květnu 1919 do protiútoku a postupovala. 2. června padly Nové Zámky, 6. června Košice. Na obsazeném území vznikaly orgány revoluční moci – dělnicko-rolnické rady a direktoria. Na obsazených územích jižního Slovenska vznikla Slovenská republika rad se sídlem v Prešově. 

        S přihlédnutím k vašemu textu a zejména jeho závěrečné větě prohlašuji, že jsem rád, že patřím jinam než vy. 

     • KIMCID

      No a ?Jsou to Maďaři

 • S jeho názory na školství souhlasím. V jiných oblastech ne, protože se domnívám, že je často mimo realitu jako jeho otec, kterého jsem kdysi uznával.

  • Souhlasím, ale ve vládě tohoto volebního systému by stejně nic nezmohl. Vzpomeňte si nebo si najděte, kdo byl otec Livie Klausové a pro koho a na čem pracoval.
   • Budeme každého kádrovat do pátého kolene? Jaký to má význam pro zítřek. Jen se vracíte k metodám, které by měly být jednou pro vždy minulostí. 

    • Nepleť si kádrování s faktickými činy jednotlivce během jeho života. Mladej Klaus nezachrání zítřky stejně jako starej Klaus nezachránil ekonomiku po revoluci díky velké privatizaci.
     • Faktické činy jednotlivce ať evidují historici a soudí Bůh. 

      Jakou odpovědnost nesou dnešní mladí lidé třeba za činy svých dědů?

      Budete jim také vyčítat jejich předky? Nezlobte se, to není hodnocení činů, ale sprosté kádrování. 

      Dívejme se dopředu už konečně. Když budeme neustále zahledění vzad, můžeme si také rozbít nos o první sloup, který se nám postaví do cesty. 

      • Vnuci nesou za činy svých dědů odpovědnost vždy, když je to politicky potřebné.

       Ve velké politice narukují do armády, v malé se brání krevní mstě (Vyhubit to hadí plémě!). Obojí je taková pěkná  tradice v Evropě, kam geograficky skoro všichni a myšlením někteří z nás (zdejšího diskusního kroužku) patří. 

      • KIMCID

       Tohle by měl číst Občan aby mu došlo že RF není CCCP

       • Reakce na příspěvek:

        Ona RF skutečně není CCCP, ale zas tak moc se tam nezměnilo. Stále tam mají středověk pod vládou Putlerchána.

        • KIMCID

         Reakce na příspěvek:

         Ano je vidět že si stále pleteš zřízení.A dějiny vůbec

 • Prófa senior, Václav junior i Livie - jejich působení nepřineslo nic dobrého a užitečného. Jsou to zcela nezajímavé, neoblíbené a neužitečné persony, které mají nutkavou potřebu se neustále zviditelňovat a producírovat. Jsou ale mezi námi lidí, kteří je stále obdivují a jak se říká "žerou".

 • jsou strany Okamurovci, Zemanovci a mozna Klausovci. Jak dopadly O a Z to vime a urcite dopadnou tak i Klausovci.

  • KIMCID

   Okamurovci se dostali do politiky Zemanovci taky a Klausovci tam už jsou

 • ODSáci si svými paranoidními výpady krásně řežou větev. Obehrané výlevy zlosti jakože zabalené do korektnosti zkrachováleho VŠ učitele Fialy  se už moc podobají.Podobají se slovům ODSáckého záškvary P.Nečase.Navenek takový decentní předseda vlády ..... a ve skutečnosti jen poskok Hlupaně Nagyové.Nemluvě o Topolánkovi. To už byl vyhlášený certifikovaný hulvát a venkovský drban, který se uchytil v Praze. Ovšem aktuálním vrcholem modré blbosti je nějaký Benda. Jak mohl mít jeho smířlivý fotr za synka takového zavedeného parchanta.

 • Nechci komentovat pana Klause jr., jen jsem přesvědčen, že každý člověk, který si dovolí myslet vlastní hlavou (ne sekretariátem) by to měl těžké v každé české politické partaji. 

  Nejde o lidi, nejde o demokracii, jen o koryta a u těch drží vyvolené jen vnitrostranická disciplína!! Podívejte se na Bendu a podobné brigádníky, kteří nikdy nezkusili a ani nikdy nezkusí, co je to práce. 

 • KIMCID

  No když by teď založil svoji stranu byl by hrozbou pro Ano

 • Při různých příležitostech ODS opakovaně potvrzuje svoji nevolitelnost, naposledy při provokativním přístupu vůči Klausovi ml. Jednoho ódeesáci pod hlavičkou Strany modrého ptáka vyhnali ze svých řad (Klause) a druhého s otevřenou náručí přijala Strana jako svého milého z nejmilejších synů (Íčka). ODS se již dopustila mnoha excesů a škůdcovskými aktivitami poškodila mnoho lidí i stát.  Na druhé straně Okamurova nová partaj opět neprojevila politickou životaschopnost a opět se drolí a zřejmě opět skončí na politickém smetišti. V. Klaus ml. pod náporem vnitřní tenze zřejmě bude dál puzen k výrokům, které nebudou lahodné pro sluch pokrytců, kteří důsledně dodržují pravidla autocenzury v duchu eurohujerské politické korektnosti. V. Klaus ml. při své houževnatosti a zatvrzelosti pro pravdu bude dále terčem útoků ze strany zkorumpovaných mediálních exhibicionistů. Je na Klausovi ml., co udělá s nabytým politickým potenciálem a kreditem. A musí přitom Klaus ml. počítat s aktivisticko-sabotážními akcemi, protože nezapadá zatím ani do jedné škatulky, na které je rozškatulkována naše politická scéna. Klaus nepodléhá stádnímu pudu...
 • Co ti parchanti Klausové vlastně chtějí? Jeden větší kri.. větší jak druhý. Hlavně ta jejich slepice.
  • Již před lety jsme si se sousedy v restauraci říkali, že paní Livie by byla ideální kanditátkou na presidenku ČR. Zarážející je, že nikoho nenapadlo ji proti Miloši Zemanovi postavit - byla by důstojnou soupeřkou s velkou nadějí na úspěch, zejména při druhé volbě.

   • Jiz pred lety jsme si s kamosi v hospode rikali, ze by mela Livie sbalit celou svou familii a odtahnout zpatky na slovac a uz se nevracet...

    A ted jeste dodavame, ze muze pribalit jeste koblihare a tu jeho krasavici inteligentni...

    • Porovnám-li obsah a formu svého komentáře s vaším, jasně vyplyne rozdíl mezi restaurací a hospodou. Suum cuique.

     • Nekdy je restauraci nazvan spinavy pajzl a naopak - hospodou cista, utulna hospudka...

      Takze - ja radeji (k sobe) tu hospudku...:-)

      Jinak - co se meho predesleho prispevku tyce - je to muj nazor a ten nemenim...

      • Jistě, někdy ano. Ale obecně nikoliv.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit