Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vypadá to, že další "člověk" chce jen "nezištně" sloužit. Asi jako Sašo Vondra. (Zatím se neví za kolik. Sašo to dotáh´ na půl miliardy)
 • Lepší, než kdybychom psali morčatama (abecedou dle pana Morse), ale těsnopis to stejně nenahradí! Můj syn ho uměl v 6 letech - zaznamená slovo od slova běžné hovorové řeči - tedy i veškerou mluvu pančelky, pak se divil, jaké potvory ho nutí psát ve škole! Přepis do PC zvládá všemi deseti už v 7 letech, ale pančelce se nelíbí, že má sešity tištěné na plotteru. Tak nevím . . .
 • Tohle vše..,je záměrná součást tzv. přeprogramování mladé generace v zájmu globalizace, multikulti, genderismu atd., aby si už dnešní děti a mladí obecně..zvykali a postupně si už ani sami nepřipouštěli co vlastně jsou, odkud jsou, jaké mají kořeny, rasu, dějiny, tradice svých předků, národní hrdost, úctu ke své zemi i národu, nakonec i to písmo, rodnou, spisovnou řeč atd..Cílem je vytvoření člověka dost chytrého na práci, ovládání PC atd, ale ne dost chytrého, nezávislého, hrdého i citově vyspělého na tzv. vyšší chápání i jednání proti "vrchnosti"..Něco jako např. kdysi v CCCP, kde se vážně a "vědecky" zabývali vytvářením "sovětského člověka" i "sovětské rodiny"..O podobné přeprogramování "nového světa" a hlavně "nové mládeže" se snažili i Němci a tzv. noví vůdcové za 3 říše..Vždy to nakonec dopadlo špatně..
  • děti ... zvykaly ,,,, nepřipouštěly - dodržování shody podmětu s přísudkem je stále známkou gramotnosti

   To by Vám za III. říše žádný kantor netrpěl!
  • Nemohu než souhlasit. Bohužel.
 • Comenia Script - vyloženě zneužití jména Komenského...

  Jinak - jasný důkaz toho, že ne všechy inovace jsou povedené, toto je naprostý paskvil...
 • Co že to nové písmo nenaplňuje? ... Vždyť ty děti co se ho začli učit ještě ani nejsou v práci, nejsou dospělí natož abychom vyhodnotili statistický rozdíl mezi psacím/tiskacím z hlediska úspěchu... škola neučí doufám jenom pro školu!!!!

  Jděte do háje s těma hlášeníma jak z reklamního letáku té typografky co prosazuje monopol... počkejte až ty děti budou psát zápisky v praxi a budou muset mít na své psaní koupenou licenci protože používají chráněný font (licenci pro komerční využití, nikoliv pouze pro školní/vzdělávací).
  Jeslti měla na duši opravdu děti, tak měla písmo uvolnit zdarma jako je mnoho jiných fontů... fontů zdarma existuje desetitisíce, ale tady se budeme učit používat licencovaný font ( http://www.fontspace.com/ ).
  když už tak hezčí než to co má paní mi příjdou klidně namátkou tyhlety:
  http://www.fontspace.com/m%C3%A5ns-greb%C3%A4ck/painter-personal-use-only
  http://www.fontspace.com/billy-argel/sweet-sensations-personal-use
  http://www.fontspace.com/popular/fonts?p=4
 • Takto spějeme k degeneraci národa. Všichni jsme byli schopni naučit se psací písmo - to, jak pak dospěláci píšou, je už další věc. A pro dnešní děti je to najednou zátěž?! Historicky je prokázáno, že rychlejší je písmo psací s množstvím ligatur, proto také tento typ humanistického písma vznikl. Děti, které se psací písmo nikdy nenaučí, tak také do budoucna nic takto napsaného nepřečtou! Studovala jsem paleografii a z mého pohledu je tento nový "systém" naprosto špatně. Už vidím studenta, který vyrostl na ComenioScriptu, jak přijde do muzea či archivu bádat - nepřečte si vůbec nic.
 • ZRŮDNOST platit za to písmo Ministerstvo škoství by mělo zaplatit výrobu/koupit vlastní písmo které by bylo pro všechny ZDARMA!!! Jinak je to jen TUNEL do soukromé kapsičky HNUS NA PRVŇÁČCÍCH SE TAKHLE OBOHACOVAT *11* *12* *16*
  • vždyť se stát bude řídit jak podnik *16* *12* *11*
 • Wikipedia: Po třech letech od začátku testů se jako hlavní problém ukazuje cena pomůcek, které jsou vyráběny monopolně jediným nakladatelstvím Svět a jsou bezmála dvakrát dražší než běžné písanky. Autorka Radana Lencová ovšem nehodlá poskytnout licenci jiným nakladatelstvím, která kritizují, že MŠMT takto umožňuje vznik monopolu.... V březnu 2015 se výhradním distributorem pomůcek Comenia Script stala firma Bookretail s.r.o., která provozuje eshop Levné učebnice ( viz https://www.levneucebnice.cz/ )
  Umím psát na cestách (1.+2. díl) ... 131 Kč
  Putujeme za písmem (písanka pro 3. až 9. ročník) ... 121 Kč
  Kreslím tvary: Comenia Script - Písanka pro 1. ročník základní školy ... 79 Kč
  Umím psát - Pro leváky i praváky: Genetická metoda (1.+2. díl) ... 111 Kč
  Umím psát - Pro leváky i praváky: Analyticko-syntetická metoda (1.+2. díl) ...111 Kč
  Karty s písmeny a obrázky ... 210 Kč
  + nejlevnější poštovné na Uloženku = 29,- Kč
  ---
  Sám píšu svým vlastním písmem a nepotřebuji platit poplatky za grafiku. Učit psát prvnáčky licencovaným písmem je vyložený nesmysl.
 • Hus a Komenský by blili. "Tvůrci" papísma sprostě zneužili učitele národa.
 • Já si myslím, že rychlejší je naopak spojované psané písmo, nemusí se po každém písmeni zvedat propiska (pero, tužka). Když si někdo píše poznámky pro sebe, není problém upravit si písmo osobitě, např. začáteční velká písmena psát tiskací apod. Když se budou děti učit psát tiskacími písmeny, to se tak budou psát i podpisy? Nebo se místo podpisu připojí otisk palce levé ruky (nohy)?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit