testovaci text

Diskuse pro Článek

Nové písmo ve školách: Obavy se zatím nenaplňují, učitelé si ho pochvalují

2. 10. 2017 – zpravy.tiscali.cz

Jednoduchost, čitelnost, hezký vzhled. To je nové školní písmo Comenia Script. Ministerstvo školství před pěti lety rozhodlo, že ho školy mohou při výuce psaní začít používat místo klasických ...

zpět na Článek

komentářů v diskuzi: 17

napsat komentář

jarda (inkognito)

Vypadá to, že další "člověk" chce jen "nezištně" sloužit. Asi jako Sašo Vondra. (Zatím se neví za kolik. Sašo to dotáh´ na půl miliardy)
4.10.2017
vlákno reagovat

Major čs. armády Terazky (inkognito)

3 souhlasí, 1 nesouhlasí

Lepší, než kdybychom psali morčatama (abecedou dle pana Morse), ale těsnopis to stejně nenahradí! Můj syn ho uměl v 6 letech - zaznamená slovo od slova běžné hovorové řeči - tedy i veškerou mluvu pančelky, pak se divil, jaké potvory ho nutí psát ve škole! Přepis do PC zvládá všemi deseti už v 7 letech, ale pančelce se nelíbí, že má sešity tištěné na plotteru. Tak nevím . . .
3.10.2017 upraveno v 15:32
vlákno reagovat

jen tak pár cisel (inkognito)

6 souhlasí, 2 nesouhlasí

Tohle vše..,je záměrná součást tzv. přeprogramování mladé generace v zájmu globalizace, multikulti, genderismu atd., aby si už dnešní děti a mladí obecně..zvykali a postupně si už ani sami nepřipouštěli co vlastně jsou, odkud jsou, jaké mají kořeny, rasu, dějiny, tradice svých předků, národní hrdost, úctu ke své zemi i národu, nakonec i to písmo, rodnou, spisovnou řeč atd..Cílem je vytvoření člověka dost chytrého na práci, ovládání PC atd, ale ne dost chytrého, nezávislého, hrdého i citově vyspělého na tzv. vyšší chápání i jednání proti "vrchnosti"..Něco jako např. kdysi v CCCP, kde se vážně a "vědecky" zabývali vytvářením "sovětského člověka" i "sovětské rodiny"..O podobné přeprogramování "nového světa" a hlavně "nové mládeže" se snažili i Němci a tzv. noví vůdcové za 3 říše..Vždy to nakonec dopadlo špatně..
3.10.2017 upraveno v 16:53
vlákno reagovat

j (inkognito)

4 souhlasí, 7 nesouhlasí

Nemohu než souhlasit. Bohužel.
3.10.2017
vlákno reagovat

Major čs. armády Terazky (inkognito)

2 souhlasí, 1 nesouhlasí

děti ... zvykaly ,,,, nepřipouštěly - dodržování shody podmětu s přísudkem je stále známkou gramotnosti

To by Vám za III. říše žádný kantor netrpěl!
3.10.2017
vlákno reagovat

koloběžka 1. (inkognito)

13 souhlasí, 4 nesouhlasí

Comenia Script - vyloženě zneužití jména Komenského...

Jinak - jasný důkaz toho, že ne všechy inovace jsou povedené, toto je naprostý paskvil...
3.10.2017
vlákno reagovat

Tomas (inkognito)

7 souhlasí, 1 nesouhlasí

Co že to nové písmo nenaplňuje? ... Vždyť ty děti co se ho začli učit ještě ani nejsou v práci, nejsou dospělí natož abychom vyhodnotili statistický rozdíl mezi psacím/tiskacím z hlediska úspěchu... škola neučí doufám jenom pro školu!!!!

Jděte do háje s těma hlášeníma jak z reklamního letáku té typografky co prosazuje monopol... počkejte až ty děti budou psát zápisky v praxi a budou muset mít na své psaní koupenou licenci protože používají chráněný font (licenci pro komerční využití, nikoliv pouze pro školní/vzdělávací).
Jeslti měla na duši opravdu děti, tak měla písmo uvolnit zdarma jako je mnoho jiných fontů... fontů zdarma existuje desetitisíce, ale tady se budeme učit používat licencovaný font ( www.fontspace.com/ ).
když už tak hezčí než to co má paní mi příjdou klidně namátkou tyhlety:
www.fontspace.com/m%C...e-only
www.fontspace.com/bil...al-use
www.fontspace.com/pop...ts?p=4
3.10.2017 upraveno v 00:14
vlákno reagovat

groowy tiscali.cz

21 souhlasí, 3 nesouhlasí

Takto spějeme k degeneraci národa. Všichni jsme byli schopni naučit se psací písmo - to, jak pak dospěláci píšou, je už další věc. A pro dnešní děti je to najednou zátěž?! Historicky je prokázáno, že rychlejší je písmo psací s množstvím ligatur, proto také tento typ humanistického písma vznikl. Děti, které se psací písmo nikdy nenaučí, tak také do budoucna nic takto napsaného nepřečtou! Studovala jsem paleografii a z mého pohledu je tento nový "systém" naprosto špatně. Už vidím studenta, který vyrostl na ComenioScriptu, jak přijde do muzea či archivu bádat - nepřečte si vůbec nic.
2.10.2017
vlákno reagovat

njn (inkognito)

24 souhlasí, 1 nesouhlasí

ZRŮDNOST platit za to písmo Ministerstvo škoství by mělo zaplatit výrobu/koupit vlastní písmo které by bylo pro všechny ZDARMA!!! Jinak je to jen TUNEL do soukromé kapsičky HNUS NA PRVŇÁČCÍCH SE TAKHLE OBOHACOVAT *11* *12* *16*
2.10.2017 upraveno v 18:29
vlákno reagovat

no jo, (inkognito)

4 souhlasí, 1 nesouhlasí

vždyť se stát bude řídit jak podnik *16* *12* *11*
2.10.2017
vlákno reagovat

Mungo (inkognito)

17 souhlasí, 1 nesouhlasí

Wikipedia: Po třech letech od začátku testů se jako hlavní problém ukazuje cena pomůcek, které jsou vyráběny monopolně jediným nakladatelstvím Svět a jsou bezmála dvakrát dražší než běžné písanky. Autorka Radana Lencová ovšem nehodlá poskytnout licenci jiným nakladatelstvím, která kritizují, že MŠMT takto umožňuje vznik monopolu.... V březnu 2015 se výhradním distributorem pomůcek Comenia Script stala firma Bookretail s.r.o., která provozuje eshop Levné učebnice ( viz www.levneucebnice.cz/ )
Umím psát na cestách (1.+2. díl) ... 131 Kč
Putujeme za písmem (písanka pro 3. až 9. ročník) ... 121 Kč
Kreslím tvary: Comenia Script - Písanka pro 1. ročník základní školy ... 79 Kč
Umím psát - Pro leváky i praváky: Genetická metoda (1.+2. díl) ... 111 Kč
Umím psát - Pro leváky i praváky: Analyticko-syntetická metoda (1.+2. díl) ...111 Kč
Karty s písmeny a obrázky ... 210 Kč
+ nejlevnější poštovné na Uloženku = 29,- Kč
---
Sám píšu svým vlastním písmem a nepotřebuji platit poplatky za grafiku. Učit psát prvnáčky licencovaným písmem je vyložený nesmysl.
2.10.2017
vlákno reagovat

Krákora (inkognito)

28 souhlasí, 1 nesouhlasí

Hus a Komenský by blili. "Tvůrci" papísma sprostě zneužili učitele národa.
2.10.2017 upraveno v 16:59
vlákno reagovat

j (inkognito)

24 souhlasí, 2 nesouhlasí

Já si myslím, že rychlejší je naopak spojované psané písmo, nemusí se po každém písmeni zvedat propiska (pero, tužka). Když si někdo píše poznámky pro sebe, není problém upravit si písmo osobitě, např. začáteční velká písmena psát tiskací apod. Když se budou děti učit psát tiskacími písmeny, to se tak budou psát i podpisy? Nebo se místo podpisu připojí otisk palce levé ruky (nohy)?
2.10.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

Do této diskuse nelze psát anonymně. Musíte se přihlásit.