Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Například když začali s těmi brčkami, tak jsem tomu moc nefandila, protože ta brčka, která byla ze začátku se opravdu nedala používat. Teď už se ale asi dělají z nějakého tvrdšího papíru a přijde mi, že už se tak nerozmáčejí. Plastové talířky jsem ale například nepochopila nikdy. To je podle mě naprostá zbytečnost. Vždyť často stačí úplně obyčejný papírový tácek.

  • macinan

    Podle mě je to určitě krok správným směrem, nicméně si myslím, že co se týče produkce nadměrného množství odpadu na vině nejsou jednotlivci, ale velké firmy. Sama v jedné takové pracuji. Minulý rok i letos například vyprodukovala tak velké množství odpadu, že bude potřeba podávat roční hlášení za odpady 2021. Věřím ale tomu, že některé větší firmy jsou na tom i mnohonásobně hůř.

  • mun.go Co by potom pěstoval s.Bureš, nebyly by přece žádné "drobné". Teď ještě aby vrátil všechny neoprávněné dotace a táhl směr východ a může chovat motýle.

  • Soudruzi, je vidět, že nemáme jiné problémy. Bečva byla pro životní prostředí asi potřebná. Řekněte od koho to máte, nestyďte se, jen to řekněte...

  • Tak to bude rána západním štváčům!! 

    Mladá dáma ve Švédsku z toho dva dny radostí snad ani neusne. 

  • Na té fotce u článku jasně vidíte, že tyčinky a brčka tvoří 99% plastového odpadu a jen sem tam se mezi nimi objeví PET lahev s víčkem 🙂

  • dzixy

    Konečně dojde i na bambus. Bambusový talíř, bambusové tyčinky, bambusové....😎

    • Bambusová brka! 😀

    • Proč ne. Bambus roste rychle, je eko....prádlo a ponožky už se z něj vyrábějí....

      • mun.go

        Máte také domácí a nedoceňovaný len - mohl by růst místo řepky ...

      • Jednou jsem zkusil spodní prádlo a hned letělo.

  • Snaha pěkná, i když je to jen "plivnutí do moře". Ale nějak se začít musí.....bylo by ale vhodné pokračovat a místo například papírových tácků vyráběných ze dřeva, náhradou za plastové, je vyrábět z démonizovaného technického konopí. 

  • Tak nám jednou pan ministr životního prostředí tvrdě "zamakal"! Zakázal dovážet a užívat plastové brčka etc, Zatím se ale nepodařilo identifikovat zdroj ze kterého unikl kyanid. Opět "vrtěti psem"? Ještě malá poznámka. Byl někdy na konrole v třídírnách komunálního odpadu? Tam je taky zakopaný pes. Část "yntelygentů"  třídí jednoduše tak, že VŠE je v plastovém pytli vrženo do "komunálu"

    • mun.go

      Jak jsou občané - poplatníci odměňováni za to, že třídí? I když poctivě separují plasty , papír, sklo - platí stejně, jako ti co netřídí.

      A město jim ještě zvýší poplatky za takzvaný "provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů."

  • tohle je ok, jenom doufám, že ty tyčinky do uší nahradí nějakým jiným materiálem, pač bych rád chodil nadále s čistýma ušima. :D

    • mun.go

      Takové tyčinky už tu byly, zhotovené z tvrzeného papíru (lepenky). Tyčinky byly duté.

      A budou zase - ale dražší, než ty plastové ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit