Přejít na výpis diskuzí

Odstěhuj se, řekli rodiče synovi cestou na smrt. I díky tomu zažil Terezín 'jen' v závěru války

28.12.2018 20:10
red 4 příspěvky

Alžběta Dostálová se narodila v roce 1936 v Horních Studénkách nedaleko Šumperka jako první ze šesti dětí manželů Morgensternových. Otec Richard byl Žid, matka Alžběta Češka. Smíšené manželství rodinu několik let chránilo před deportací, nakonec ale přesto většina jejích členů skončila v Terezíně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Alžběta Dostálová se narodila v roce 1936 v Horních Studénkách nedaleko Šumperka jako první ze šesti dětí manželů Morgensternových. Otec Richard byl Žid, matka Alžběta Češka. Alžběta s rodiči a sourozenci žila ve Vlčicích na kraji Loštic proslulých výrobou olomouckých tvarůžků. 

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Člověk vždy znovu a znovu žasne kdo všechno žil a žije na Moravě. Máme tady Židy, Němce, Čechy,  Maďary, Poláky, Ukrajince, Slováky, Rusy, Araby, Romy, Vietnamce ALE ANI JEDEN MORAVAN!!! Člověk by logicky předpokládal, že když v v Čechách žijí Češi, na Slovensku Slováci na Ukrajině Ukrajinci (a né jen Rusové) v Rakousku Rakušaně (a né třeba pouze Němci) že na Moravě by měli žít aspoň občas i nějací ti Moravané. KAM VŠICHNI ZMIZELI??? Propastná hloubka nevzdělanosti  některých lidí je až děsivá. Měli by si vyplnit tento dotazník který by z lékařského hlediska analyzoval jejich psychický problém a tak umožnil potřebnou léčbu.....

  data.zpravy.cz/soubory/ln_domov/A100208_GLU_FORMULARPRO.DOC

 • PŘESTANTE NÁS UŽ OTRAVOVAT 80 LET starýma událostma

  • Nikdo vás nenutí, abyste se "otravoval" vzpomínkou staré paní ze smíšeného židovsko-českého manželství na události v době protektorátu. Sáhněte po Blesku nebo Aha, to je nenáročné čtení pro vás, kde se dozvíte o kdejakém drbu a prdu u nás a vás to určitě uspokojí a nadchne.

   • Ten? Ten sáhne spíše po jejich "Haló novinách"...

    Nacisti a komunisti byla a jsou jedna a tatáž verbež!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit