Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vážený pane, dějiny se musí připomínat pořád. Tady je plná huba Němců co všechno špatnýho udělali, ale východní barbar ten je tabu! Co přines uralský mužík do Čech , aby  z toho měli Češi prospěch .VW koupil Škodu , lidé jsou spokojeni. Ivan tuto zem vyraboval a co jsme dostali za uran?

 • Wolfcastle

  A dnes je to jiné? jak tam na hradě vrávorá Zeman? ještě hůř a Za Havla by zdi hradu taky mohli vyprávět jak se pořádali pitky🤮

 • Diskuse mimo téma dáte si ban nebo se smažete pane Jégl?Nebo smažete mě za poukazování na pravdu.KIMCID

 • Lunochod 1a k 2 dva úžasné stroje a nic moc jednoduché na ovládání.Nesrovnavat s loutkoherectvim

 • Váš čas není ale drahý natolik, abyste k okupaci a Brežněvovi nepřipojil Miladu Horákovou. Nejspíš jste opravdu ten novinář.

 • To máte pravdu, pane redaktore...

 • Pavel.Jegl

  Nebudu vám odpovídat na konvertibilitu měny a na další otázky, které vršíte. Nemyslím, že bych na to intelektuálně nestačil, ale nejsou tématem článku a můj čas je na to drahý. Proto se vyjadřuji jen k okupaci a k Brežněvovi.

  Okupace byla a zůstane okupací. Že byla vynucena smlouvou - je druhá věc.

  Pokud bych přistoupil na vaši (ne)logiku, Filie, pak bych taky mohl tvrdit, že okupace byla pomocí a justiční vražda Milady Horákové nebyla justiční vraždou, ale spravedlivou popravou, protože se Horáková po mučení přece přiznala!


 • Hezký úvod, vy bude nakonec opravdu novinář, Jégle.

  1) Vojska minimálně dvou zemí Varšavské smlouvy byla v ČSSR umístěna opravdu dočasně. Důkazem je například to, že zde již nejsou. Podobně jsou na území Spolkové republiky  Německa či Itáli dočasně umístěna vojska USA, o ukončení dočasnosti se podle veřejnosti dostupných zpráv ještě oficiálně nejedná.

  2) Přesně jak píšete. Lze opravdu jen spekulovat, jak dlouho by se  tady bez Sovětů udrželi komunisté. K tomu bychom museli abstrahovat fakt, že před invazí byla započata reforma (!) socialismu, jejímž výsledkem měl být t.zv. socialismus s lidskou tváří. Nakonec, ani v roce 1989 si mnozí (podle některých novinářů většina) účastníci generální stávky nepřáli více, než reformu socialismu (pod krycím názvem třetí cesta), kterou se vším nasazením kritizoval Ing. Václav Klaus bez ohledu na to, kterou židli právě obsadil.

  A na konec roztomilá vsuvka věčných časů. Jistota, která potěší.

  Je symptomatické, jak vedete polemiku, aniž byste se alespoń pokusil naznačit opověď na přímo položenou otázku.

 • Pavel.Jegl

  I gaunery s jejich 'gauneřinami' se patří připomínat, nemyslíte, pane Janáku?

 • Viz. foto - to jejich olizovani bylo fakt nechutne...

 • Pavel.Jegl

  "dočasně umístěna v zemi" - krásně řečeno. Termín, který si vymysleli kremelští papaláši a vy ho budete do smrti papouškovat, Filie.

  A co by, kdyby... Jak dlouho by se tady bez Sovětů udrželi komunisté - dva tři roky, pět let? Kdo ví. Na věčné časy by to nebylo. Ani na dvě desítky let. "The answer is blowing in the wind", jak zpívá Bob Dylan.

 • Díky, už jsem se podíval. 

 • Je tady pořád možnost volby, která za komančů nebyla......někteří (nejen Španělé) jsou z těch neustálých voleb už unavení.....😀 

  Také nejsem učitel a s některými chodím na fotbálek a na kolo a tak. Fajn zábava, jen mi je jich někdy dost líto, protože argumentovat mu - tak se seber a jdi jinam je někdy dost složité. 

  Praštěný a netolerantní ředitel - ať to bylo dřív a nebo dnes je vždycky průšvih pro normální lidi. 

  Proti liberalismu nemám vůbec nic, jen musí být liberální důsledně a nejen účelově. A Prahu mám rád, jinak bych tu nežil a nevrátil se sem. A už to, že spolu můžeme diskutovat a nesouhlasit je moc dobře. I když jen na tomhle fóru, kde vlastně o nic nejde. Život se skládá z maličkostí. 

 • Jak jsem psal výše, ČSSR okupovaným státem v roce 1982 nebyla. Do ČSSR podnikla invazi vojska Varšavské smlouvy, dočasně umístěna v zemi pak zůstala vojska SSSR a PLR, ostatní armády byly staženy.

  Pokud by nedošlo k invazi a dočasné dislokaci cizích vojsk na území ČSSR, moc by držela sice jiná skuina komunistů, ale troufám si tvrdit, že jen s malým rozdílem.

  Pokud máte dojem, že by v ČSSR jako součásti RVHP a VS bylo možné uvolnit trh a zavést konvertibilní měnu, což byla a je nutná podmínka hospodářské a politické změny, na jakém podkladě jste mu podlehl?

  Dovoluji si upozornit na to, jaký význam měla postupně zaváděná volná směnitelnost koruny na polistopadový vývoj.

 • Pavel.Jegl

  Já žiji v Praze!

  S učiteli a učitelkami přicházím do styku každou chvíli, mimo jiné i proto, že bydlím proti škole. Kolem bydlí plno učitelů. Znám jejich názory, diametrálně se liší, sedáváme spolu ve vinotéce, vím, co vykládají dětem, jaké mají postoje a jaké jsou na škole poměry.

  A jsou ve sporu i o tématech, o kterých píšete. I se mnou, i mezi sebou. Že by ale někdo skončil na ulici, za to, že má kritický postoj ke Gretě nebo k Evropské unii? 

  Inu, proklatě liberální Praha... Nevylučuji však, že na jiné škole, kde vládne praštěný netolerantní říďa, je to jiné... Pak jsou ale jiné školy... Je tady pořád možnost volby, která za komančů nebyla.

 • Vy žijete pane Jégle na Měsíci ??

  Umíte si představit např. učitele, který svým žákům veřejně sdělí, že  má výhrady vůči homosexuálům? Že vystupování Grety považuje za manipulaci s mladými lidmi? Že považuje za normální, když zlobivé dítě dostane pleskanec přes zadek? Umíte si představit člověka, který nahlas artikuluje např. sympatie ke KSČM, k Rusku nebo k Číně? A to nemusí být jenom učitel, může to být snad krom kotelníků a popelářů kdokoliv...... 

  V té běžné svobodě projevu jsme se zatím tak daleko nedostali......prostě by se setkal s rozlícenou reakcí vedení, nebo zákulisními aktivitami a nakonec skončí na ulici.....prostě skončí. Důvodem bude asi "nadbytečnost."  

 • Pavel.Jegl

  Odpověď je tady: 

  https://zpravy.tiscali.cz/macron-by-cechy-naladoval-do-kanonu-a-vystrelil-318596

  Stačí kliknout na odkaz, který jsem vám už dřív doporučil. 😉

 • Pavel.Jegl

  Jindřichu, že je vše v absolutním pořádku jsem nepsal.

  Důkazů najdete dost tady: https://zpravy.tiscali.cz/autor/paveljegl

  Vám hrozí perzekuce pro politické postoje??? UFFF

 • V roce 1982 jsem už žil i já. Sice jsem tomu moc nerozuměl, a možná nerozumím ani dneska, ale to je právě ten vývoj o kterém jsem psal. Už nikdy se nebude psát rok 1982, ani jiný, který jsme prožili. 

  Proto mě spíš zajímá, co je dnes a bude zítra. na vášnivých polibcích pana Husáka s Brežněvem už nic nezměním. Ani já a ani Vy. 

  Dnes velmi vášnivě líbá své politické souputníky pan Macron. Nemáte v archivu nějakou takovou fotečku??? 4% mužskou populaci by to zajistě potěšilo.😂

 • Spíš slyšíte trávu růst.

  Někde jsem četl o globální okupaci (ekonomické, sociální, politické...).

  Nééé, kdepaááák, jsme naprosto svobodní a nezávislí (jak kdo a jak na čem a na kom). Nedovolil bych si něco takového napsat, co kdybych s tím měl potom problémy v práci???

  Všechno je v absolutním pořádku!!! 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit