Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No nevím, co je na tom pravdy, ale abychom se alespoň nějakým způsobem mohli vyrovnat těmto bohatým američanům, musíme trochu také začít pracovat, no ne? Já jsem si nedávno změnil práci a našel jsem si ji zde na tomto pracovním portálu, tak kdyby také někdo přehodnotil situaci, mrkněte sem :-)

  • „Každý touží po tom, čeho se mu nedostává: 

    - ti nahoře touží po oblibě  

    - ti dole pak touží po spravedlnosti.“

    Tak pravil už pan  François de La Rochefoucauld

  • No, kéž by. Nejsou všichni stejní, že? 

  • josef.chmela

    Pro ty méně chápavé:

    Kapitalismus je soukromé vlastnictví výrobních prostředků a kapitálu.

    Tak praví ve zkratce základní poučka.

  • mun.go

    "Ona totiž skutečnost je jiná."

    Můžete nám tedy objasnit, jaká je skutečnost? Rádi se poučíme.

  • mun.go

    "... miliardáři odvádí královské daně ... " zpravidla v daňových rájích.

  • mun.go

    Honoré de Balzac údajně prohlásil: "Za každým velkým bohatstvím je zločin".

    Není to tak úplně pravda - citát pochází z Otce Goriota:

    "Le secret des grandes fortunes sans cause apparente est un crime oublié, parce qu'il a été proprement fait."

    "Tajemstvím velkého štěstí bez zjevné příčiny je zapomenutý zločin, protože byl řádně proveden."

    Speciálním případem bohatých zločinců jsou bankéři.

     Viz článek Nepostižitelné banky a jejich nepostižitelní majitelé

  • TheGGG

    a soudruhům marxistům je houby potom... taky ti miliardáři odvádí královské daně, zaměstnávají lidi a táhnou ekonomiku...

  • Co to je ten "kapitalismus"? Není to ten marxistický blábol z 19. století? Ona totiž skutečnost je jiná. Ale "bývalí" vyznavači blábolů organisace ze zákona zločinné a opovrženíhodné se těch bezmála dvě stě let starých blábolů drží jak h..no košile. A sami si "naprivatizvali" a hrabou, hrabou a hrabou.

  • josef.chmela

    Kapitalismus je cesta k bohatství několika desítek lidí ale k chudobě několika stovek milionů lidí.

  • Přesně tak pánové. Vážený Občan jistě pochopil už také ten starý vtip.

    "Víte, že je pan Novákrok  po sňatku milionářem?

    To si tedy pomohl.

    No, moc ne, on byl před svatbou miliardář." 

  • Ano, na základě osobní zkušenosti a toho, co se odehrává denně kolem (empírie, viz Rittig a spol.) o tom skutečně pochybuji.

    Všem poctivým lidem, kteří bohatnou z poctivé práce to přeji a fakt nezávidím. 

  • mun.go

    Nutná podmínka je, abyste byl před sňatkem multimiliardář ...

    Pak už to půjde k tomu miliardáři snadno.

  • Nevím jak to vidí ostatní, ale já nemám problém, když se někdo topí v bohatství, pokud ho získal poctivou prací. Například Moravané Baťa a Wichterle by si bez debat zasloužili život v přepychu. Vadí mně ale paraziti, kteří zbohatli lží, terorem a podvodem. Například v článku zmiňovaný Fed, konsorcium cizích soukromých bank, které ovládly USA podvodem schváleným  v prosinci 1913, a skrze Ameriku pak terorizují celý svět, jsou typickou zločinnou organizací,  která podporovala vznik Nacismu a proti nimž i Bolševici byli "neškodní kapesní zloději". 

  • mun.go

    Ne, ne - to je myšleno jinak: Z miliardáře milionářem ... 

    Úbytek desetinných míst zprava před desetinnou čárkou na kontě je úměrný kvalitám příslušné zlatokopky.


  • Kdybys nekecal....ha...ha....

  • ... nezávidíte - jen o tom pochybujete (o tom zbohatnutí z poctivé každodenní práce)...

  • ... tak  - mraven"Š"í  - prací opravdu těžko 

    Osobně pocházím z rodiny, která za tři generace od roku 1918 dosáhla velmi slušné životní úrovně - než byla bolševikem v roce 1948 okradena (dokonce i o věci osobního charakteru)

  • josef.chmela

    Neznám pracujícího člověka, který by svou usilovnou a každodenní mravenší prací, zbohatnul. Takoví, v tomto režimu, pouze přežívají.

  • Pane kolego, obávám se, že se mýlíte. Já jsem se oženil, ale miliardář ze mne není. 😛

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit