Přejít na výpis diskuzí

Petice pro předdůchody má přes 26.000 podpisů, odboráři ji předali sněmovně

30.8.2011 16:50
3 příspěvky

Zástupci odborového svazu Kovo dnes předali členům petičního výboru sněmovny petici požadující zavedení takzvaných předdůchodů, tedy předčasných důchodů pro lidi s namáhavými profesemi. Má více než 26.000 podpisů. ČTK to sdělila mluvčí Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jana Kašparová.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • napsal jste uplnou pravdu.
 • To si myslej ty držky komunistický odborářský a jejich prasata členové a prasata voliči, že jejich práce je těžká. Já si zase myslím, že těžká je ta moje (dloubat se v nose a brát minimálně 30 čistého). Chci taky do předčasného důchodu. Pojďte nemakačenkové, bude nás hodně, podepíšeme taky petici a chceme chodit do důchodu už ve 30 letech. Víte, jak těžké je nepracovat? Jak moc to člověka deptá a trýzní a jaké to zanechá i stopy na jeho zdraví? Všichni nemakačenkové povinně do důchodu už ve 30 letech :-) Pokud si snad zavadil a jemu podobní myslí, že nějaká práce je důležitější, než jiná, tak se plete. Není nadřazená rasa, není nadřazená práce. Ti co dělají jedno, potřebují k tomu zase plody práce jiných, ať už jde o kancelářské krysy nebo o poslední uklízečku. A naopak. Levičáky vzývaní havíři, policisté a jiní by sami o sobě chcípli hlady, zimou, špínou, byli by negramotní, nevěděli by nic, c se neastalo přímo v jejich vesnici a do práce by běhali pěšky atd. Čímž neříkám, že si jich nevážím. Máme je rád, stejně jako každého jiného člověka. Nejsou nic víc, ačkolv si to hoidně z nich myslí (a ještě víc si to o sobě myslí např.soudci) Čili nejsou vyvolené profese. A co se náročnosti týče - to je subjektivní dojem a od toho taky berou nadstandartní peníze, pokud pracují težce nebo nebezpečně (a že je berou). Nemají nárok chodit do důchodu dřív (ačkoliv se tak již nyní děje, ale je to amorální, ale jim to nestačí a chtějí ještě víc). Takže jestli něco znamená petice 26 tisíc levičáků, tak proč by neměla mít stejnou váhu petice 26 tisíc jiných nemakačenků :-) A že těch 26 tisíc podpisů od různých flákačů by se sehnat dalo, kdyby člověk věděl, že to k něčemu bude (třeba k smetení tohoto absurdního levičáckého požadavku ze stolu)
 • To je zase nápad k ničemu. Už nyní si starší naříkají, že je nikdo nechce zaměstnat.
  Co udělá každý zaměstnavatel? No zaměstná jen mladé.
  Vždyť už nyní nechce nikdo zaměstnávat osoby nad padesát roků.
  Vůbec nikde se ale nezohledňuje životní styl pracujících.
  Zda člověk kouří, pije, nesportuje, jen si ničí zdraví a nervy u televizních zpráv.
  To by se mělo zohlednit. Sám bývám z práce často přímo sedřený, ale stačí se projet na kole, nebo projít lesem a jsem z toho částečně venku.
  Přeji všem hodné zaměstnavatele, ale takoví snad ani nejsou. Ti si hlídají každou korunu pro sebe a své akcionáře!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit