Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já tvrdím už dlouho, že tady chybí třetí komora parlamentu, tvořená náhodně vybranými lidmi, kteří by rozhodovali jen a pouze o poslancích (teď přidávám i soudce a jiné ústavní činitel).
    Rozhodovali by o pravidlech jejich chování (docházka do práce, pití alkoholu v "práci" atd.) a také by rozhodovali o jejich platech a náhradách.
    Naopak soudci a poslanci by rozhodovali o všem, kromě výše jmenovaného. Prostě by jim nebylo možno rozhodnout o vlastním platu?
    Zdá se vám nemožné, aby poslanci a soudci nemohli rozhodovat úplně o všem?
    A co jste říkali nedávné změně kurzu koruny k euru? Myslíte že o tom rozhodli soudci nebo poslanci? Asi těžko, že? A přesto je to zásah, který se dotkl nás všech.
    Ono by šlo ledasco, jen chtít. Ta třetí komora by samozřejmě musela vzniknout hlasováním lidí. Sami poslanci by to nikdy neodhlasovali. Museli by být postaveni před hotovou věc.
    Koneckonců nejsou tam proto, aby respektovali vůli občanů?
    • To já bych zrušila senát a našim "zákonodárcům" dala průměrný plat bez jakýchkoliv náhrad...

      Za to nic, co dělají pro voliče by toho měli ažaž...
    • Ono to chce především, aby se z ovcí stali OBČANÉ, chodili k volbám a pečlivě vybírali, komu dají svůj hlas. A když někdo jednou zklame, tak šlus a v parlamentu má nadoživotí končit. A ono by se to za chvíli vyčistilo, ti co se tam dostanou by si toho vážili a nedovolili by si zneužít svého postavení. Holt jsme si všichni rovní, ale někteří si stále myslí, že jsou rovnější. *2*

      Pokud jde o změu kursu koruny vůči euru, mám svůj názor, který mi dosud nikdo nevyvrátil. Už staří latiníci se ptali Qui bono? (komu to prospěje?). A komu prospěje to oslabení kursu koruny vůči euru? No tomu, kdo má své úspory v Euro, žije v ČR a na běžné výdaje si převádí Euro na Kč. A kdo může mít své úspory v Euro? No, občánku?

      Ano, jsou to volení zástupci občanů a jsou tam proto, aby SPRAVOVALI VEŘEJNÉ VĚCI Z POVĚŘENÍ OBČANŮ.

      Takže, ovečky, až budou volby, tak se zase nechte koupit za koblihu nebo za buřta nebo za slib, že se o vás někdo postará, aby vám pečení holubi létali přímo do h.by.
      • Když já si myslím, že mít vliv na poslance pouze 1x za čtyři roky je málo. Potřebovali by stálejší dohled a taky možnost jejich potrestání za špatné chování (např. nechození do sněmovny, alkohol) a třeba i odvolání. Proto by se mně ta třetí komora líbila daleko víc. Možná by to poslance donutilo k určité zodpovědnosti za svoji práci.
        • Stačí vědomí u ostatních členů jejich partaje, že v případě morálního nebo jiného pochybení některého z jejich to má celá partaj pouze na 4 roky a pak dost na věčné časy a nikdy jinak. To by ovšem u nás muselí být OBČANÉ a nikoli ovce, které se dají utáhnout na koblihu nebo buřta. A ve sdělovacch prostředcích se tak objevily zprávy, že agenti ČSSD vozili v autech do volební místnosti naše snědé spoluobčany a za hlas pro ČSSD jim vyplatili 300 Kč.
          • ... a za co koupili tebe ty ksichte? za doložku na západ....
  • Tak to si hned zkontroluji svůj plat, zda náhodou také není "špatně" spočítaný ... *3*
    • Teď by nás mělo zajímat, kdo to špatně spočítal a jak bude za nekvalitní práci postižen. A také kdo schválil taková pravidla, že posrancům, sedátorům, soudcům a státní byrokracii se má zvyšovat plat za nekvalitní práci. *3*
  • Osobně si myslím, že za to co předvádějí si nezaslouží žádné zvednutí platu. Platy by měli spíš zvednout kvalitním lékařům, chirurgům a všem lékařům kteří bezprostředně zachraňují naše životy a zdraví. Raději bych zvedl plat kvalitnímu nebo špičkovému svářeči, než zkorumpovanému soudci.
    • Musím souhlasit - na základě vlastní (opakované !) nedobré zkušenosti. Když Vám při líčení soudkyně položí otázky: "kdo Vám napsal tu žalobu" a potom "co za to chtěl" ? - tak to už považuji za ubohost a drzost !!! Taky jsem si to nenechal líbit.
      Jsou mnohdy tak "nezávislí" (= neprůstřelní), až jsou neskutečně arogantní ... *7*
      • Ano, všichni jsme si rovni, ale někteří si stále jsou rovnější. *16*
        Ono je to tím, že slovo MORÁLKA bylo pro komunisty a pro postkomunisty stále ještě je "buržoasní přežitek". *16*

        Když se nějaká nána "prosouloží" právnickou fakultou a pak si "vysouloží" hastrošský talár, tím se ještě nezbaví svého pocitu feministické "nadřazenosti". Je faktem, že muži uvažují spíš na základě faktů a logiky, kdežto ženy spíš podle dojmů a emocí. Což je dáno biologicky, geneticky a má to svůj význam. Proto ne každá žena je vhodná na funkci soudkyně. *7*
  • To je dobré.
    Koukám v krámu zase potichu zdražili jídlo, nebylo by důstojné dívat se jak soudcům zpod talárů čouhají vyhublá žebra *11*
  • Ti naši "DARMOŽROUTI" jsou zadarmo drazí.Kdypak nám všem bude vráceno,co nám po
    roce 89 rozkradli,vytunelovali a ulili někam ven.Zač si pan Tluchoř a Topolánek staví v Kersku haciendy?To rozhodně z "ubohého"platu poslance nenašetřili. *16* *1*
    • v podstatě souhlasím. Až na to, že mně nic po roce 89 nerozkradli, protože jsem měl pouze rodinný domek po rodičích, který musím udržovat a pak to co jsem si vydělal. Ale ze svého výdělku bych nový domek nepořlídil. Jo, jo, soudruzi "byli u toho" a tak včas schovali rudou knížku, převlékli kabát a naprivatizovali si majetek. To je ta chyba, že jsme "nebyli jako oni." *16* *16* *16*
  • Bc.JaroslavK-VS-osobnost
    To zase bude mezi sockama infarktu!!! *15* Vy tupci nemakavy kdyby ste misto ZAVIDENI mely snahu tak by ste taky vydelali - takhle mate PRD!!! *15*
    • Dr je zkratkou od Doctor *14*
      Mgr - Magister *14*
      Bc - Blbec *1*

      Nic ve zlém, znám i řadu Bc (Bakalářů) a jsou to vzdělaní, schopní a slušní lidé. *4*
    • Není závistí, když lidé sledují, kam jdou jejich daní, příp. vyjádří svůj nesouhlas s jejich určením.
      To si jen pletete pojmy s průjmy
    • Ano, skutečně ?! A nevíte čirou náhodou o nějakém dobrém a výnosném místečku, např. na soudu apod. ? Mám úplné VŠ zdělání (nikoliv jen Bc. !). Plat soudce, politiků a podobných "elit" ale zdaleka nemám - asi jsem tedy socka ?
      Vidím, že jste nepochybně "osobnost" s výraznými prvky kreténismu (Dg.Cretinos absolutos) ... *3*
    • To víš. My, vzdělaní, to máme těžký, když všechna pracovní místa obsadili blbci a nevzdělanci tvého typu.
  • Když už to jsou posranci ,tak by jím měli nas..t a né neustále tlačit. Za to ,jak tak ten stát vedli a vedou ,tak živit o chlebu a vodě a i to tvrdě odpracovat v kamenolomu.
  • Kvůli chybě berou politici a soudci roky nižší platy. Dorovnání vyjde na miliardy

    Politici či soudci roky pobírají podle verdiktu Nejvyššího soudu až o několik tisíc korun nižší mzdu, než by podle zákona měli. Může za to údajně chybný výpočet platové základny. Dorovnání platů může státní kasu vyjít na miliardy.

    Konkrétně u soudců bych je platíl jen za rychlé vyřízení soudů.Politiky jen od odpracovaných hodin.
  • Platy poslanců a zákonodárců by se, podle lidu, měly snížit na plat průměrný.
  • Huráááááááá. Benda neumře hladem!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit