Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • A že se "svět nebouří" kvúli daleko rozsáhlejsším požárům v bývalém Belgickém Kongu, Francouzském Kongu a Angole? 

  Holt - tamní vládní představitelé (čti - kmenoví náčelníci) si nedovolili posměšné komentáře na adresu věkového rozdílu pana presidenta Macrona a jeho manželky - jako právě brazilský pan president Jair Bolsonaro....

  A jsou to právě téměř výhradně  pisálkové z Francie, kdo o "požárech v Brasilii" vehementně zásobuje tisk celého světa - dokonce často i nesmyslnými - údaji o "rozsahu požárů pralesa". 

  Uražená ješitnost presidenta Francie a servilita jeho klaky. - nic více, ale také nic méně!

 • A že tam žijí lidé s odlišným životním stylem a odlišnými životními potřebami, jejichž životy jsou ohroženy - o tom nic?

  Vypálený les se zpravidla obnoví velmi rychle.

  A výnos z polí - i ve vztahu k "plícím planety"  také není zanedbatelný

 • Svět se bouří? Kam se poděly lesy z toho "světa?"

  V tzv. civilizovaných zemích jsme si dřevo vymýtili a vykáceli a teď budeme kárat země, pro které je to jeden z mála zdrojů živobytí.

  "Moderní, vyspělá" společnost je trochu pokrytecká nemyslíte? 

 • tobro

  Je to (asi) jednodušší a zároveň děsivější, než by se mohlo na první pohled zdát https://tinyurl.com/y57gm7ln 😐

 • My nemůžeme měnit klima k obrazu svému, my se musíme přizpůsobit tak, jako každý tvor v přírodě. I my procházíme evolucí.
 • A kde je Greta se svým týmem ? Právě greteni by měli od slov a falešných póz přejít k činům. V amazonském pralese se bojuje o světové klima, ne na jachtě vezoucí Gretu a její družinu. Macron proslul planým mentorováním.
 • Však ona si příroda poradí, vždy si poradila!

 • Těch bezmála 8 miliard homo 2x sapiens je na tu malou Zemičku moc. Všichni potřebují jíst a tak ve staletých a možná i tisíciletých pralesích kácí stromy a přeměňují pralesy na pole k pěstování jedlých plodin. A ti původem primáti, dnes homo 2x sapiens také produkují odpad, a chtějí se také bavit a tak "kultivují" přírodu. A Příroda se brání: zatím máme vedra, tají ledovce, stoupá hladina moří...

  A bude hůř. Ona si s tím Příroda poradí... Možná se to už stalo a dnes nám zůstaly vzpomínky ve formě potopy světa.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit