Přejít na výpis diskuzí

Plýtvání vodou: Věčný problém, který lze vyřešit v několika krocích

7.11.2016 21:16
Hana Dubnová 34 příspěvků

Přestože je všude kolem nás zdarma, stane se voda v nejbližších desetiletích nedostatkovým "zbožím". Kritické situaci lze ale zabránit sérií jednoduchých opatření. Třeba tím, že za ni budou lidé muset všude na světě platit odpovídající cenu. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • jak se dá spotřebovat voda? copak se někam mimo naši planetu ztrácí??? Bu´d otočím kohoutkem a voda proteče z řeky čističkou přes moje umyvadlo do stoky kde zas přes čističku odpadních vod se do té řeky vrací... (pokud jsem do ní nenachcal tak čistčí než v té řece byla), nebo jen proteče tou řekou.... ať tak či tak vyplýtvat snad ani nejde leda, že bych ji raketou vystřelil někam do vesmíru. jasně můžu ji znečistit to ovšem vyřeší čistička .

  prostě TYPICKÁ POPLAŠNÁ ZPRÁVA!!!!
 • proč je tu zase 14 dní starý článek ? *4*
  • Páč-opakování je matkou moudrosti. A peníze plynou...
 • Pokud vodu u nás prodává zahraniční nájemce,pak je těžké chtít po státu, potažmo EU dotace na opravy vodovodní sítě.
  • bohužel vodovodní sítě s prodavačem vody nemají nic společného o ty se stará město z našich daní prodavač vody jen kasíruje vodné a trubky si oprav za své...
 • Správně. A zavést progresivní cenu pitné vody dle spotřeby. A pro ony majitele bazénů a ostatních velkospotřebitelů třeba i stonásobnou. Aby se jim vyplatilo si vodu dovézt a upravit.
 • No a kde se má voda zadržovat když kdejaký podnikatel vykácel svůj les a prodal ho do Německa?
  • Výměra lesů v ČR je 2 655 tis. hektarů, z toho vyplývá, že lesnatost naší země je 33,8 %.
   Výměra lesů se neustále zvyšuje. Pro srovnání – v roce 2000 byla 2 637 tis. ha. Průměrně pak na jednoho obyvatele V ČR připadá cca 0,26 hektaru lesa.
   Lesnatostí se ČR řadí na 12. místo v Evropě za Finsko (73,9 %), Estonsko (53,9 %), Portugalsko (41,3 %) nebo Slovensko (40,1 %). Lesy pokrývají 42 % rozlohy zemí Evropské unie a jejich výměra stále roste.
 • Čím více lidé vodu šetří, tím je voda dražší. Gauneři se na vodě napakovali a chtějí si dál hrabat.
 • Já mám vodu ve své studni zadarmo, a ať čerpám co čerpám, třeba 50 m3 denně, pořád je plná a "bezedná" *2* *2* *14* *14* *4* *4* *1*
  • Tak to tady nevyřvávej nebo ti nařídí Babiš pokladnu a zdaní.Pusobíš na mě s IQ tykev.
 • Voda se "nespotřebovává", pokud ji nebudeme měnit chemicky na něco jiného. Voda v přírodě koluje. Pokud budeme odebírat vodu z řek nebo nádrží, které řeky naplňují, tak je naprosto jedno, jestli tu vodu necháme v řekách odtéct do moří nebo jestli určitou část odebereme, upravíme, použijeme na mytí, pití a další činnosti, poté ji vyčistíme, vrátíme zpět do řek a necháme odtéct do moře. Ta voda se tím v ničem nezmění, neubude, "nespotřebuje se".
  Něco jiného je jímání vody do nádrží. Zadržování vody, aby jí zůstal určitý objem na území toho nebo onoho státu.

  Ovšem v našem státě bych zatím považoval šetření vodou za zbytečnost. Neustálé snižování hygieny by mohlo být naopak kontraproduktivní. Nechce se mně hledat statistiky, ale stejně si myslím, že "spotřeba" vody sprchováním a splachováním občanů bude stejně daleko nižší, než "spotřeba" vody v průmyslu
  • To je právě ten těžký omyl, voda nesmí odtéct do řek a oceánů, musí se vsáknout. Žijeme hlavně z podzemní vody, ze špinavých řek se žije těžko.

   prostě přístup ke vstřebávání vody je u nás tristní.

   lidé ji spotřebují právě hodně máš 10milionů lidí kteří se sprchují a každý nejmíň tak 5x denně spláchne záchod to je šílené množství vody
   • Nesmí odtékat do řek? Hmm, nesmí, ale stejně odtéká a vždy odtékala. Už stovky milionů let.
    A ten tvůj názor o šíleném množství "spotřebované" vody je mylný a je zřejmě založen na mediální masáži a stokrát opakovaných lží

    Např. tady najdeš těžko uvěřitelná data, kde je informace o tom, že spotřeba vody za posledních 20 let překvapivě nestoupla, ale naopak klesla o víc jak třetinu
    Teď to nenajdu, ale nedávno jsem někde narazil na tabulky, ve kterých se současná spotřeba na člověka rovnala spotřebě v r. 1970


    http://www.ovodarenstvi.cz/clanky/csu-spotreba-vody-v-cr-loni-dale-klesala-cena-sla-nahoru
    • Ještě přidám, že lesů je na našem území 33,8% a tato plocha se stále zvětšuje. Takže ani v tomto na tom nejsme úplně špatně.

     http://www.mezistromy.cz/cz/soutez/studijni-materialy

     Ale obecně platí, že lidi je potřeba neustále strašit. Když jsou postrašeni, jsou ochotni se přijmout i cokoliv negativního, když se jim to podá tak, že je to pro jejich dobro.
 • Stalingrad
  Problém je ,že se prasí půda,lesy,řeky,potoky......voda zaprší,steče po betonu nebo po asfaltce a je v ďupě. Půda ji díky péči našich nenažraných a bohatě dotovaných i "eko"farmářů zničená-nedokáže napršenou vodu absorvovat a udržet !!! Již komančové tu začali vytvářet po vzoru cccp velké lány a i kozla prý naučili dojit !!! Ale to byl jen prvopočátek. Starý sedlák půdu neubíjel !!! A dnes-dnes se po našich umělých stepích prohání traktory jak tanky !!! Lesáci se ohání jak se zvýšila procentůálně půda zalesnění-..vno,smrčina vláhu nedokáže zadržet a není tu původní !!!! Tady byly listnaté a smíšené lesy a ty chybí !!! Chybí tu bobři s jejich hrady,jezery,mokřady.....Další co se tu rozmáhá za kšefty je stavět fabriky,sklady na zelených loukách-o zámečcích kolem měst bo vesnic nemá cenu ani psát !!! Tohle je devastace půdy,životního prostředí ,vodního systému a hospodářství !!! A naši ministranti vymyslí kontolu komínů a kdoví jakých hovadin a pokut pro normálního pracujícího člověka likvidační !!! A kruh se uzavírá-drahé topení,lidé spálí kde co-drahá voda,tak se ji spotřebuje méně. Drahé naše ryby,tak se bude ž,.. rát polský a čínský kuřecí bo bůček......a jak to vyřeší v pruseru.vymyslí zdražení bůčku. ...A přitom se tu válí statisíce 600 let nepřizpusobenych dříčů co by mohli vysazovat z ekodotací listnaté lesy,čistit bo vykopat původní potoky,vysadit aleje ovocných stromů kolem polních cest v těch novodobých prériích a o trestancích ,co se válí v posilovnách a u TV v kriminalech ani nemluvím......jen kdyby ti posranci mysleli,ale to je jednodušší pokuty na řidiče 100 táců,udělat z lidí udavače jako za Ády....to se nemusí myslet !!!!!
 • Uz na zakladni skole jsme se ucili jak vypada prirozeny kolobeh vody nejak mi neni jasne jak se sni da plytvat??? Tu vodu nevypoustime do vesmiru, nemizi nekam pryc, max. muzeme tu vodu znecistovat to se da, ale vyresit kvalitni cistickou! Voda nikam nemizi, prestante strasit blbostma!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit