Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • mun.go

  Zelenský opominul důležitou okolnost: Pokud jej nebudou podporovat oligarchové, zůstane sám jako kůl v plotě. A podpora od oligarchů není ani nebude zadarmo.

  Může nastolit vojenský režim - pak bude otázkou času, kdy jej armáda svrhne.

 • Ukrajinský prezident Vladimir
  Zelenskij podpísal zákon č. 8271, ktorý posilňuje trestnú zodpovednosť v
  armáde za nesplnenie bojových rozkazov, útek z bojiska alebo vojenskej
  jednotky. Informovala o tom webová stránka Najvyššej rady. Zelenskij zákon
  podpísal v utorok. Dokument bol odoslaný na podpis 13. decembra 2022.

  Podľa
  zákona sa zavedie najmä prísnejší trest za nesplnenie rozkazu, odchod z
  vojenskej služby za stanného práva alebo z bojovej situácie a bude sa
  trestať odňatím slobody a zvýšia sa aj tresty za požitie alkoholu alebo
  drog počas stanného práva, čo tiež povedie k trestom odňatia slobody. Podľa ukrajinského portálu „Strana.ua“ bola už skôr spustená petícia,
  ktorá žiada prezidenta, aby zákon vetoval. Petícia získala za deň viac
  ako 25.000 podpisov. Podľa ukrajinských médií návrh zákona pripravila strana „Sluha
  národa“ a do Najvyššej rady ho predložil náčelník Generálneho štábu
  Ozbrojených síl Ukrajiny Sergej Šaptala. Ten v parlamente vysvetlil potrebu prijatia zákona prípadmi dezercie,
  neposlušnosti, odmietnutia poslúchnuť vojenské rozkazy, opilstva a
  drogovej závislosti, a to aj v bojovej situácii. Na podpísaní tohto
  zákona prezidentom podľa ukrajinských médií trvalo vojenské velenie na
  čele s vrchným veliteľom Ozbrojených síl Ukrajiny Valerijom Zalužným.

  • Na celej frontovej línii sme svedkami ťažkej situácie vyvíjajúcej sa pre Ozbrojené sily Ukrajiny. Povedal dnes, 25. januára, veliteľ špeciálnych síl „Achmat“ a zástupca veliteľa 2. armádneho zboru LĽR Apti Alaudinov. „Demoralizácia nepriateľa je
   viditeľná voľným okom. Ukrajinskí bojovníci násilne dovlečení na front
   nechcú bojovať a utekajú naspäť. Deje sa tak najmä v smere na Ugledar,
   kde naša ofenzíva úspešne pokračuje zo strán. Rovnaká situácia je aj v
   Arťomovsku. Obrovské množstvo nemilosrdne do boja vrhnutej živej sily
   nepomáha!“ tvrdí veliteľ.

 • Pokud to není jen teatrální gesto, tak je to hrdinský čin! Ale zároveň i Polsko má své opravdové hrdiny.Jsou to osádky 14 Leopardů které odmítli jet nasazovat své životy do války která se jich netýká! A rovnou odešli z armády.Zaškolení na takový tank trvá běžně 1 rok. Říkají vojenské zdroje. Ví to i válečný štváč z Kyjeva.Přes to pochtívá Leopardy okamžitě. Za ČR je zatím k dispozici jediná údatná osádka. K okamžitému nasazení. Ve složení Černochová, Lipavský, Fiala.

  • goyim

   A Babiš je "zrádce", pokud jakože nepomůže štváčskému Polsku, které se na svoje vlastní triko cpe do války, která není jejich. V těchto situacích je krásně vidět, jak nebezpeční jsou všichni ti poskoci, co ohýbají Články NATO. Jako že by obrana byla útokem a válka mírem? Přeci jen, žijeme v Orwellovské době.

   • A to jen před světem se snaží ukázat,jak bojuji proti korupci.Ve skutečnosti jen zakrývaji svoje osvědčené korupční praktiky.Zajímavé je především to,že kradou 

    nejvíce ti,kteří maji ke kořisti nejblíže,vládní politici.Ti silnější se zachraňuji na úkor těch slabších.Na válku jim nezbývá moc času,když musí řešit " pro svou rodinu "

    důležitější věci.

 • Diwo přesně tak. 30 let samostatný stát který chtěli. A výsledek? Nemají peníze,nemají zbraně,žádné sociální zabezpečení,jen oligarchy(Zelenský),korupci,chudobu,žebráky a bídu obyčejných lidí. Suché záchody,které jim budou za peníze českých daňových poplatníků přestavěny na WC.

  • mun.go

   Ukrajinci začali utíkat z Ukrajiny hned po vyhlášení její nezávislosti v roce 1991.

   Rok 1991 ... 51 milionů obyvatel, rok 2022 ... 36 milionů obyvatel = úbytek 15 milionů (tolik jako bývalá ČSFR).

   Ukraine Population 1950-2023
 • goyim

  Je tady bomba přátelé. Ta pravděpodobně největší propadanga v historii lidstva vedená "morálním" západem se nám rozpadá na kousky. Zelenskyho nejvyšší poradce Alexej Arestovič, který musel odstoupit po tom, co řekl pravdu o zasaženém paneláku v Dnipru, začíná mluvit a je to masakr. Už poskytl několik rozhovorů. Tady je video s průřezem:

  https://www.youtube.com/watch?v=wDfDnwM2M_k

  Začíná to v 8:00. Arestovič říká, že Rusko na začátku invaze dělalo všechno proto, aby nebyla jediná oběť. Doslova říká: "Rusko se snažilo provést chytrou, elegantní, rychlou operaci bez ztráty jediného člověka, pokoušeli se dohodnout bez boje". Zelenskyho označil za idiota, který Rusko vyprovokoval a zatáhl ho tak na Ukrajinu tím, že ignoroval útoky a dehumanizaci obyvatelstva na východě. Dále říká, že Zelensky vyhlásil válku křesťanům. Říká, že Ukrajina měla hloupou zahraniční politiku a prakticky jejich Ukrajinská identita na tom byla líp za SSSR, než v období "nezávislé" Ukrajiny. O Rusech prý šíří, že jsou to všichni hajzlové a logicky je tato část obyvatel vidí jako nepřátele.

  Tak co? Bude o tomhle informovat západní mainstream? Asi ne, že? To se totiž nehodí do narativu té tzv. "nevyprovokované války", kterou tady šíří zločinecká a lživá Fialova vláda, která je samozřejmě jen poskokem USA, stejně jako ta gynekoložka.

 • Kdybyste pře pár týdny napsali v diskuzích na různých serverech něco o korupci na Ukrajině, tak budete hned označení za putinovce, ruské trolly a vyše příspěvky budou mazány jako "dezinformační" a "nenávistné.

  Jen to potvrzuje, že rozdíl mezi mnohými pravdami a dezinformacemi může být jen několik dnů nebo týdnů.

 • Česká republika bude ručit majetkem za Ukrajinský dluh soukromým bankám, a bude po dobu několika let místo Ukrajiny splácet úroky z tohoto ukrajinského dluhu soukromým západním bankám. Tento závazek podepsala před pár dny v Bruselu Fialova

 • "Skandály by rovněž mohly podkopat ochotu západních spojenců poskytovat zemi napadené Ruskem vojenskou i finanční pomoc."

  To je to.Západní budou obezřetní.Netýká se našich kyjevských podržtašek ze Strakovky.Jejich trapné vnucování do Kyjeva nebere konce.Není týdne abychom nečelili invazím blbosti od Černochové, Lipavského, Fialy. A nachystaný je i velečučkař Pávek. Celý národ se skloněnou hlavou chodí do práce.Odvádí daně sociální a zdravotní pojištění.Ale loupežníci v Praze rozhazují naše peníze cizákům plnými hrstmi.  • goyim

   "Skandály by rovněž mohly podkopat ochotu západních spojenců poskytovat zemi napadené Ruskem vojenskou i finanční pomoc."

   A proto "novináři" a politici musí pracovat přesčas, aby to vše zbagatelizovali. Z to má vše pod kontrolou. Na Z je spolehnutí. Z je nový Churchill. Vůbec není problém, že posílají miliardy a zbraně do takovéto zkorumpované díry, že ano? Tenhle politický diletantismus je přesně to, co nahrává Rusku a Číně, kde dodržují alespoň to základní minimum a sice, že do vysokých pozic v politice nenasazují tělocvikáře a gynekoložky.

 • Diwa

  Co tak najednou ? Do teďka mu to nevadilo, obyčejný lid tam žije jak žebráci a najednou tento pán chce řešit korupci ? Od rozpadu SSSR nikdo z těchto lidí pro svoji zemi nehnul ani prstem!  Této zemi bych se vyhnul obloukem a tomuhle pánovi tuplem, to ať se na mě nikdo nezlobí !

  • Ukrajinci v zoufalství ukazují prstem na Zelenského a celou vládu. Odvolávání politiků zachraňuje Z. sám sebe, aby vypadal čistší a bez viny. Blbec je ten politik, který nemá na koho svést vinu.

  • "Lid tam žije jako žebráci", ale statečná ruská armáda tam krade záchody, pračky, televize, všechno, co se dá odnést. 😀

   • goyim

    To si četl na dezinformačním webu Seznam, nebo na Twitteru Řeporyjce?

    • Na Aeronetu to nepíšou, tak pro tebe jeden čerstvý případ:

     "Ruská armáda dál rabuje a bere vše, co vidí na své cestě.

     V továrně na výrobu lepenky v Rubižném se objevili „Dělníci“. Nedávno tam dorazil autojeřáb, vysokozdvižný vozík a několik kamionů", hlásí OVA pro Luhansk.Probíhá demontáž tří kusů pro výrobu papíru. Toto moderní zařízení je kompaktní, snadno se nastavuje a používá. Technologie podle zaměstnanců poputuje do Kubaně, kde se nachází podobný závod. "
   • Kdyby hloupost nadnášela... (dr. Strossmayer, Nemocnice na kraji města)  

   • Diwa

    No, určitě a dávají si to do zavazadlového kufru u tanku ! 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit