Přejít na výpis diskuzí

Podaří se po půl století slepit rozpůlený 'měděný' ostrov?

15.2.2018 17:55
Lukáš Strašík 7 příspěvků

Užuž to vypadalo, že by se na Kypru mohlo konečně blýskat na lepší časy. Teď ale začíná Turecko zase kolem ostrova harašit zbraněmi, protože se mu nelíbí, že by si tu nějaké cizí společnosti měly jen tak mírnyx týrnyx těžit zemní plyn. Vidina opětovného spojení rozděleného ostrova tak zřejmě opět mizí...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Měděný, nikoli to Vaše hloupé !"měďený"! - čeština pláče ještě v 8:20

Jinak - okupace části (přesněji řečeno 40% území ostrova) Kypru (člena EU i NATO) trvá dnech 20. července až 18. srpna 1974! Krycí jméno invaze bylo operace ATILLA - podle muslimského vraha a nájezdníka (= lupiče).

Více než jedna čtvrtina obyvatel Kypru byla vyhnána z okupované severní části ostrova, kde do té doby tvořili 80 % obyvatelstva kyperští Řekové.

O rok později došlo také k migraci více než 60 000 kyperských Turků z jihu na sever. Navíc sem přitáhli i Turci z pevniny. Turecká invaze skončila rozdělením ostrova podle Zelené linie, vytyčené údajně OSN - která se však sklonila před diktátem Turecka - Zelená linie dělí Kypr i v současnosti.
    Roku 1983 vyhlásila nezávislost Turecká republika severního Kypru - dosud uznávána pouze Tureckem.

Loňské rozhovory o ukončení okupace části tohoto ostrova skončily krachem - pro nezájem a neústupnost (nyní islámského státu) Turecka
  • Kyperským Řekům nebo spojencům Turkům ?
  • Díky Lukáši S. za dobře sepsaný analytický článek!
  • No, a nyní mi prosím řekněte, kde na světě funguje EU propagovaná multi - kulti fraška???
  • Foto: to je pořádná puška v ráži plné balistické výkonnosti, 7,62 x 51 NATO (,308W), německá kvalitka, asi G3.
    Obvykle novináři píší k takovým fotkám "voják se samopalem".
    S tou by se to válelo na střelnici...(doma nemám ani vzduchovku).

...invaze si vyžádala tisíce životů, radost žít na místě takhle strategicky atraktívním.
  • Koukám, že soudruh bubu... ztrácí klid a je ve stresu. *1* *1* *1*
  • já jsem kavárenské strašidlo z TI a budu vás neustále strašit *8* :)))))))))))) *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit