Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zadarmo to židáci ve švajcu si nechávají za odpravení zaplatit.....
  • KIMCID
    udajně....co je to za zprávy?to můžete rovnou psát dopředu že zitra udajně spadne letadlo?
    • údajně znamená, že tu zprávu od někoho převzal, ale sám ji neověřil. To jste ve VUMLu nebrali?
      • KIMCID
        ještě jednou pro tebe Tečko já VUML nezažil ale podle toho co ty píšeš si to nedostudoval.
        • KIMCIDe, jednak nejsem žádná Tečka (nevím odkud to máš) a jednak jsem na VUML vůbec nechodil a ani by mě tam soudruzi nevzali, protože jsem byl "pomýlený" a tak jsem ho ani dostudovat nemohl. *2*
          • KIMCID
            tak se nesser do mě když neviš kdo jsem a jak starý jsem *3*
  • Výsledek debilního právního systému u nás. Člověk má právo, jak na život tak i na důstojný odchod. Systém by měl stanovit jasné podmínky proti zneužití.
    • Nemáš o tom vůbec ponětí. Jak to je složitý. Právě proto ony jasné(?) podmínky a po kterých voláš s odpovědností nelze obecně vytvořit. Protože to je věc pokaždé silně individuální.
      Výsledkem by jen bylo tzv. jasné a pohodlné alibi jak onen akt uskutečnit, ano čistě právní věc po které a dost nebezpečně voláš. Tady však jde o to, jestli je pro dotyčného ještě alespoň nějaká naděje nebo není a zda-li, pod tlakem okolností a ten tlak také může být zneužit, se člověk nestane nakonec tím největším nepřítelem sám sobě a nikoli sama ona nemoc ... protože on onu naději právě ztratí ... protože tu případně stále a ještě reálnou naději on už nevidí.
      A nemám na mysli ony občas do TV strkané příklady ze zahraničí, kde to je jakoby jasné a co tě mají přesvědčit jak ta euthanázie je vlastně úžasná a spolu s falešnými kecy o právu člověka na rozhodování, to co tu potom jen papouškuješ: člověk v takové tíživé situaci, při ztrátě právě životního horizontu a obvykle v bolestech, začne být ne zcela svéprávný i když po té právní stránce a formálně svéprávným je.
      • Je vidět Kebabe, žes neviděl mámu umíat na rakovinu jater, pokud budeš jednou Ty těžce nemocen, bez vyhlídek, tak si zavolej kecálka jako jsi Ty ať ti vysvětlí jak je to složité.
        • Právě proto že jsem a dost hrůzně převiděl to co jsem už převiděl stojím za tím, co jsem napsal. A je zcela zbytečné se zde pokoušet jakoby trumfovat nemocemi.
          Ostatně toto téma je už po kolikáté obehrávané, rozehrávané, v TV nebo v rádiu nebo na internetu, a pochopitelně že záleží na opatrné volbě slov diskutérů a tím myslím právě těch i ze zdravotnictví ... aby se posluchač dozvěděl že něco takového už se provádí a jen se o tom nemluví, protože nakonec svědci už nejsou.
          A jak je zde z jiného příspěvku naznačeno a asi z také osobní žel zkušenosti pisatele ... ani nejbližší rodinný příslušník v tomto systému dnes nemá šanci dozvědět se, co se v takové LDNce s chudáky bližními tropí, protože nemylme se tady nejde ani už tolik o nemocnice samé a co se týče tohoto jakoby konečného aktu, ale právě o LDNky ... a přitom v nemocnici jde o to klíčové rozhodnutí komu šanci tzv. dají a komu už ne, léčení je totiž za peníze a také může být právě nežádoucně blokována postel. Přitom v jiné nemocnici by mohlo být rozhodnuto zase jinak a daná šance.
          A vůbec není tajemstvím kolik moc lidí v LDNce zabije právě deprese, to že se tam oni ocitnou a nikoli sama nemoc. Přitom ten zdravotní stav není ještě právě beznadějný, ale rodina nebyla schopna tak rychle zajistit celodenní ošetřování doma a aby se získal čas k dalšímu nadechnutí ... a už se to tzv. nestihne, protože mezi tím dojde k čemu dojde.
        • KIMCID
          přesně
  • Ještě že náš předseda polehává v nemocnicích v Praze!
  • pro dobrotu na žebrotu, nebo dokonce do basy *13* *9* *13*
    • Líbilo by se Vám, Tondo, kdyby takhle "pomohla" (bez souhlasu rodiny) na př. Vaší mamince nebo dokonce dítěti?
      • nevím, proč bych do toho měl mamince mluvit a sobecky bránit v rozhodnutí, já bych totiž její utrpení neprožíval. A to dítě je z vaší strany klasická ukázka demagogie - předpokládám, že jste myslel nezletilce
        • Vidím, že Vám je VŠE jasné a že polemika s Vámi je naprosto zbytečná, protože jiný názor je podle Vás demagogie. Buďte zdráv.
          Jinak- stoprocentně souhlasím s příspěvkem "Kebab", který zřejmě má zkušenosti s nemocnými a ví, o čem je řeč.
          • Jděte i s Kebabem někam; doufám, že až mne např. raní mrtvička a budu na polovinu těla ochrnutý, tak že dokážu držet pistoli i levou rukou a pomoct si sám. Nemyslíte, že rozhodovat o tom, "kdo je ještě svéprávný" a komu už to právo rozhodovat o sobě samém v rámci falešné pseudohumanity upřít je právě ta největší svi*árna??!! Prostě když se rozhodnu, že takhle žít nechci, tak nechci a nikdo mi do toho nemá co mluvit!!!
      • KIMCID
        pokud to bylo maminky ,babičky přáni nemám s tím problém
        • Vy asi nemáte problém s ničím, říká vám něco svědomí, to splněné přání, pokud jste trochu soucitný by vám dalo zabrat, ale zatím vydím asociální chování
        • Kope se do těch nejslabších, starých, nemocných a postižených. A kdekdo si osobuje právo s nimi manipulovat po svém a rozhodovat o jejich životě či smrti. Staří lidé si přejí radši umřít, než aby byli tzv. na obtíž rodině. A to by mohli ještě hezkých pár let žít, pokud by o to rodina stála. (Výjimkou je finální fáze života). Vždyť jen kolik let "žijí" někteří lidé v různých ústavech, i když jsou pohybliví a ještě ledacos by zvládli. Jenže o to nikdo nestojí. Starý člověk není hloupý, jen je prostě slabý, strašně zranitelný a co je nejhorší, je přenechán sám sobě. A moc dobře pozná, jestli je rodinou milován, nebo jen trpěn. A pak přijde to "přání". Cizím a někdy i své rodině jsou senioři lhostejní a tak rozhodnou v jejich neprospěch a odůvodní to tím jejich přáním. Jak prosté a sprosté!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit