Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mun.go

    Američané 6. a 8. srpna svrhli na Hirošimu a Nagasaki atomové bomby a Japonsko 2. září kapitulovalo.

    Máme 75. výročí ...

    ---

    Hirošima 6.srpna 1945 v 8 hodin a 16 minut – záblesk na nebi jasnější než tisíc sluncí
    • Tady se patří zvolat:

      "DÍKY AMERIKO"

      - jinak by válka v Japonsku pokračovala mnohem déle!

      • To tedy dík. 

        Všechny oběti výbuchu (děti i ženy) jistě křepčí v nebi blahem a radostí, že se mohli tak krásně vypařit. 

        přes veškeré vojensko strategické a ideologické argumenty jsem k použití takových plošně působících a hrozných zbraní skeptický. 

        Žádná politika nestojí za lidský život. 

  • Tak tady zase někde píší o vojackovi na český způsob. Nějaký dědek , rok výroby snad 40 ,si někde sehnal lampasackou uniformu z dob Husáka a teď se s radostí ukazuje na kdejakém srazu té Švejkparty. Olepeny metalama , nikdo ho nezná , nic o něm neví . Dědek ale statečně třímá prapor kde to jen jde. Prý s tím oficiální místa nic nesvedou . Přestože dědek nemůže z minulosti nic prokázat , to co se se postihnout nedá . Nevím jestli ten sranda spolek bojovníků za svobodu ještě vede další figurka nějaký vodička . Je na tom stejně , ovšem medaili má víc ne Anton Špelec ostrostřelec . Tak si asi navzájem dokazují ty svoje hrdinské činy. V podstatě takový přesný obrázek celého toho tzv odboje , dyzydentu a vůbec celé slavné české , příčí se mi napsat , armády . Jak to zbytečně panoptikum pojmenovat mě bohužel nenapadá . 

    Inu Japonci mají tady toho hrdinu ,, cechácčci zase jiné exoty . Každý má prostě něco. 

    • mun.go

      Počkejte až z vás bude v 80 taky takový dědek ...

      Jaký dědek? Jaká uniforma? Jaký prapor? Máte nějaký přesnější odkaz? Takhle jsou to jenom kecy.

      Vodička ... to je tento Vodička?

      ... Vodička na sebe strhl pozornost v polovině května 2016 svým proslovem na terezínské tryzně. Předseda ve jménu svazu vyjádřil „obavu a strach z příchodu mladých zdravých uprchlíků s mobily v rukou a v kožených bundách za tisíce“. Jeho slova označil například web Romea.cz za xenofobní. Kritika přišla také ze strany Židovské obce v Praze a Federace židovských obcí v ČR. Hned na tryzně na Vodičkův projev nesouhlasně zareagoval také rabín Karol Sidon.

      ---

      Ovšem z příchodu kulturních obohacovačů má obavy více lidí se zdravým rozumem.

      • Tak jsem to pro Vás hledal až našel !! 

        Deník N . 

        Miloš Matoušek .

        Tvrdí , že spáchal dvanáct atentátů , s praporem uctívá hrdiny . " Pohádkový děda " vadí veteránům , trestat ho nelze. 


        Něco jako asi : Ty už nechodíš na srazy účastníků povstání ? Ne , mě už to nebaví. Já ty nový mladý už ani neznám. 

        Hej , máme Vela Švýkou u našich jednotiek. Major Terazky , vzor dnešní České , -armády - se mi příčí napsat. 

         

        • mun.go

          Aha - zajímavé. Příběh majora v. v. pana Miloše Matouška.

          Ministerstvo obrany požádalo skrze Český svaz bojovníků za svobodu, aby Miloš Matoušek, který obchází pietní akce v uniformě, doložil svou vojenskou kariéru, nebo v opačném případě v uniformě na akce pořádané armádou nechodil.

          Foto je zde 

          Nicméně nadále platí, že jeho obavy před armádou nově příchozích uprchlíků (jak píšu výše) nejsou neopodstatněné.


          • Tak už major dokonce. Tam se píše ještě o kapitánovi. Co dodat , asi v domově důchodců povyšovali..

      • Je mi velice lito a musim se Vam hluboce omluvit ze Vam nemohu odpovedet jak bych chtel a jak by jste to snad pochopil. Odpoved jsem napsal , dle meho nazoru bez jakychkoliv vulgarit , invektiv a napadani obecne. Nelze odeslat , nevhodna slova. 

        Omlouvam se jeste jednou , nemam jiz CZ obcanstvi a po pobytu mimo CZ jsem jiz patrne cestinu zapomnel. Sorry jako , vseci kradnu , neodstupim pamatajte si to , tohle vsechno bohuzel nebylo soucasti vyuky jazyka Ceskeho na ZDS kterou jsem v CZ v Praze absolvoval pred odchodem za hranice. Takze prosim o omluvu , jakmile neco zavedu a vyse psane tema jsem nezadouci a napr slovo ruze je nevhodne patrne. Inu jarku , nejsme jako oni , kdepak. 

        • mun.go

          Při nejlepší vůli nerozumím řeči vašeho kmene.

    • Tedy to je fakt ptáček tenhle děda. Ono jde dokonce o nějakou popsanou úchylku oblékat se do uniforem. 

      No děda se cítí jako šuhaj, sem tam dostane oběd a panáčka zadarmo.... Když on chce být tolik hrdinou! Nestihnu to dřív a tak to dohání teď.

      Je mi ho trochu líto, kapitána. 

      • Neco jako pokracovatel tradic Gusty Fucikove , Jiriny Bohdalove a dalsich vyziracich masinek. jak tak koukam , ta lampasacka uniforma ma dost kapes , nemusi sebou asi tahat pytliky jako ty holky. 

        Opravdu nevim , v cem by mi melo byt lito stareho senilaka , ktery oblejza kde muze , otravuje a prekazi. Kdyby se takhle choval a jednal kazdy , nevyjdete na ulici. Par takovych " znalcu , vekem zocelenych " jsem osobne poznal. Jeden byl tak otravny , ze uz jsem se ho zeptal co dela pristi pondeli. Ze v krematoriu maji jeste volny termin. To pondeli to nestihl, ale poslechl me a uz tam hupsnul pozdeji , ale prece jenom. 

        Z kapitanu je mi asi nejsympatictejsi , tedy kdyz nepocitam fiktivniko Korkorana , kapitan Minarik. 

        Toho zase chteli soudit za atentaty ktere neprovedl , jen o tom tupe zvanil.Nakonec zjistili ze ho take trestat nejak nemuzou , tak ve vysledku to dopadlo jako s timhle dedkem.  Zije jeste vubec ten agent 008 ? 

        Nakonec Jakes , Strougal .... Ti budou stihani asi az do smrti . Tvrde a nesmlouvave , jak jinak.

  • Četl jsem jeho knihu. Je to něco jiného, než na co jsme zvyklí u nás.

  • Měli z něj po návratu udělat instruktora v kurzech přežití. Zkušenosti a znalosti evidentně měl.....škoda toho nevyužít....

  • Byl to hrdina - voják tělem i duší.

    Čest jeho památce!

    ---------------------------------------------------------------------

    Omlouvám se panu redaktorovi - ale já v  popisu 

    aktivit pana Hiro Onoda žádné známky šílenství

    (tj. pomatení, či duševní choroby) neshledávám.

    • Pane doktore, hrdinství, osobní oběť, dodržení přísahy se u nás hojně nazývá šílenstvím. Bohužel.

      Podvést, okrást, ošulit - to jsou atributy úspěchu dneška. Také bohužel. 

      Ale buďme optimista, i mezi námi se najdou lidé na které to neplatí. Hezký den. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit