Přejít na výpis diskuzí

Pozvánku na konferenci o konečném řešení židovské otázky rozesílal Heydrich z Prahy

6.8.2019 21:58
red 11 příspěvků

Pozvánku na neblaze proslulou konferenci ve Wannsee u Berlína posílal Reinhard Heydrich hlavounům SS a NSDAP z Prahy. Muž z nejvyšších pater nacistické hierarchie byl v té době již čtvrt roku zastupujícím říšským protektorem protektorátu Čechy a Morava a původně domluvenou schůzku ke "konečnému...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • když nad tím tak uvažuju,tak mi připadá pravděpodobné,že věc proběhla takto:

  Hitler pronesl v r.1941 (kdy Německo vítězilo na všech frontách)řeč ve Sportpalastu kde aby udržel národ v transu,zaútočil na Židy,že jim udělá Endlösung,čímž ale neměl na mysli jejich likvidaci,nýbrž deportaci, ale protože to neměl za důležité,pustil to pak z hlavy.

  Göring(který měl od r.1940 nástupnictví) tomu Endlösung moc nerozuměl a tak se obrátil na Heydricha aby to konkretizoval.

  Heydrich v r. 1941 svolává konferenci ve Wansee kde přemýšlí jak rozumět
  slovu Endlösung a jak ten problém technicky řešit.Jeho řešením jsou ale
  pracovní tábory.

  Himmler(který se naštval,že ho Göring obešel)měl faktickou moc a vydal rozkazy Einsatzkommandům ve smyslu fyzické likvidace,protože tak si Endlösung vykládal sám.(moc jim to nešlo,".....v rozkaze stálo "zahnat do bažin" jenomže ony tam sice bažiny byly,ale hluboké tak po kolena":.z knihy "Krvavé země")

  Podtrženo sečteno-Vyvržďování Židů je Himmlerova akce,ostatní se přidali a Hitlerovi to asi nikdo ani neřekl. A když dali všichni hlavy dohromady,tak na konci r.1941-Chelmno se objevily (pojízdné?)plynové komory.
 • Heydrich se zabýval vytvořením "Plan Ost".To bylo popsáno s překlady i originály dokumentů v knize "Chtěli nás vyhubit".Název knihy je zavádějící,neb v Plan Ost se o žádném vyhubení nepíše,snad s výjimkou "lidí špatných názorů a dobré rasy" a to ještě jen rétoricky: " Já je snad budu muset postavit ke zdi".... Židy se zpočátku zabývaly jiné instituce-Hlavní říšský úřad pro rasu a osídlení v Berlíně a
  Deutsch Hygiene Museum.Hlavní dohled nad politikou rasové hygieny měli
  profesoři Fritz Lenz a Eugen Fischer .  Do r. 1939 se o vyhlazení Židů neuvažovalo,tzv. " Konečné řešení" je datováno od ledna 1941 v projevu A.Hitlera v Berlíně(Sportpalast),ale rozuměla se tím deportace.V r. 1941 byl Heydrich pověřen Göringem aby formuloval "Konečné řešení",o čemž diskutoval ve Wansee-konečným řešením rozuměl Heydrich nucenou práci.V tomtéž čase prováděl Himmler konečné řešení jako fyzickou likvidaci .První plynové komory jsou Chelmno prosinec 1941.               --tzv. Norimberské zákony (1935),  -prakticky byli podle výpisů z matriky
  ze společnost vyčleněni  Židé,kteří
  výjimečně mohli dostat Deutschblüttigkeitserklärung.Nežidé obdrželi potvrzení o
  árijském původu Ariernachweis. (ale v těchto zákonech není o fyzické likvidaci ani slovo)Cikánů se týkaly:-Výnos o potírání zločinnosti
  (1937),-Výnos o potírání cikánského
  zlořádu (1938,prováděcí nařízení o deportacích až v r. 1942)Dědičně nemocných se týkal - Gesetz zur Verhütung erbkranken
  Nachwuchses (1933),Fritz Lenz a Eugen Fischer po válce obhájili profesury a dále vyučovali genetiku.

 • V nacistickém režimu byl Heydrich jako ryba ve vodě. On vytvářel režim a zároveň byl jeho produktem. V nynějším bruselském režimu jsou také mnozí charakterově vadní lidé jako ryby ve vodě. Oba režimy mají společné body - např. svá ideová dogmata vydávají za jedinou možnou pravdu. V Třetí říši byli nepřátelé říše ti, kteří si zachovali soudnost. Nyní jsou politicky nekorektní ti, co odmítají ohlávku autocenzury v duchu dogmat z katechismu bruselské byrokracie. Tehdy byl statečnými občany odmítán trend nacifikace Evropy, dnes soudní občané odmítají trendy islamizace a afrikanizace Evropy. Evropané opět musejí zápasit za demokratické hodnoty.
  • v nacistickém režimu byl Heydrich pomluven,kdosi o něm lhal,že byl Žid,což sice nebyla pravda,ale leckomu,třeba Hitlerovi se to hodilo,Heydrich totiž měl ambice nejvyšší a protože k tomu měl taky schopnosti,považoval ho Hitler za "nebezpečného".Jeho hlavním nepřítelem byl ale spíš Himmler a říká se,že nebýt Himmlera,atentát by asi přežil.

   Kdo byl Heydrich-syn estrádního umělce Beno Heydricha a herečky,kterou pan estrádní umělec opustil,když Reinhardovi byly dva roky.Ta si pak našla chlapa,který měl divné jméno ,ale nebyl Žid ani reinhardův otec.Odtud ta pomluva.R.Heydrich byl houslový virtuos a ovládal pět světových jazyků.Taky byl stihač(sestřelen na východní frontě,3 dny se probíjel zpět,poté zákaz létání).Taky byl rozvědčík,který porazil ruskou armádu-podvrženými dopisy přesvědčil Stalina o zradě Tuchačevského a spol.Stal se zastupujícím protektorem(Neurath na dovolené) a tehdy vydělal své první peníze.Do té doby ho ,generálaSS,podporovala rodina.Když nastoupil do funkce,nechal důkladně antropologicky prověřit celý český národ,-měřily se lebky,prý na plynové masky a výsledky šly do Hlavníh říšského úřadu pro rasu a osídlení,kde je zpracoval esesák Dr. Walther König-Beyer,který definoval Čechy jako rasově čistější než Bavoráky a Rakušany,přičemž Sudeťáci totálně propadli .Tyto výsledky (k dohledání v knize "Chtěli nás vyhubit")přišly na stůl Heydrichovi a ten podle nich udělal svůj "Plan Ost"-rozhodnuto o českém poněmčení a odsunu sudeťáků.

   No a to je taky Heydrichův odkaz Čechům-po Heydrichovi už nikdy nikdo nemůže znevažovat náš český rasový původ! Komunisti nám to rádi tvrdili,nalhávali nám ,jak nás Němci mají za méněcenné,a třeba měli i pravdu,ale nacisti to nedělali.  

   Věc má ještě dohru-po atentátu,jehož jedním důvodem byla mimořádná oblíbenost mezi Čechy(viz H.Wouk:Vichry války) přejel jeho syna český řidič náklaďákem.Kupodivu byl propuštěn bez trestu.Po válce tuším v r. 1965 žádala pí Heydrichová vdovský důchod a dostala 100 marek.Léta v SS se totiž do důchodu nezapočítají,takže důchod za námořního kadeta.(odtud ho vyhodili po aféře s jakousi ženskou.Mimochodem jeho nadřízeným byl admirál Canaris).

  • Pisatel je zjevně komunista (možná "jen" bývalý) nebo trpí nedostatkem soudnosti a tak srovnává nesrovnatelné. Nacistický režim byl velice blízký režimu komunistickému, od něhož se zjevně učil. Jenomže nacistický režim měl v sobě víc systematičnosti a logické struktury, zatímco sovětský komunistický režim byl založen na středověkém nájezdnictví.

   • Nacismus a komunismus jsou způsoby řešení hospodářské krize.

    Komunismus vychází z představy ,že dějiny jsou výsledkem ekonomiky,takže se dá označit jako ekonomismus ,zatímco nacismus vychází z představy,že dějiny jsou výsledkem biologických vlastností člověka,takže se dá označit za antropologismus.

    Nacismus s komunismem má shodu v socialismu jako řešení hmotných potřeb lidí a lid je v obou směrech chápán jako masa-(třída/národní společenství).Oba systemy jsou vědecké,vychází z vědeckých teorií platných v době svého vzniku.Komunismus se opírá o nekvalifikovaný  proletariát(který už dnes neexistuje),nacismus o severskou rasu(o které dnes víme,že pochází z Kavkazu)

    Technika moci je v obou případech podobná,pracují genocidou jinak smýšlejících,ale ekonomicky páchá větší škody komunismus.

    (Fašismus je odlišný)


    • Děkuji za podrobnější rozbor a srovnání obou ideologií, s tím nelze než souhlasit.

   • Marcelskrc

    Občan jaksi zapomíná co přesvědčených komunistů položilo za ČSR život.

    • Položí-li blbec svůj blbý život za touhu škodit Čechům komunismem,tak na něj budeme s láskou vzpomínat ? 

     //to se říkal takový vtip:

     Když se postaví do řady křesťani z Prahy do Říma a přejede je parní válec,co z nich zbude?-svatá cesta.A když se postaví řada komunistů do řady z Prahy do Moskvy a přejede je parní válec,,,no tak z nich nezbude vůbec nic. ///


    • Nikoli, znal jsem i slušné, poctivé a pracovité lidi, kteří se hlásili ke komunismu, o němž věřili, že je to ta správná cesta ke šťastné budoucnosti. Mnoho z nich za tu svou víru za Protektoratu B. u. M. ale i po něm položilo život.

     Mnozí prozřeli v srpnu 1968...

     Mnozí po listopadu 1989 jenom schovali svou rudou "pracovní" knížku "nadčlověka" (co kdyby se ještě někdy hodila), převlékli kabáty a začali vykřikovat, že byli vždycky pro demokracii a začali hrabat... a jede se dál...

     On i Marx věřil, že ten jeho "socialismus" je cesta ke šťastné komunistické budoucnosti, kdy si každý bude brát podle svých "potřeb" či podle své "chuti", jenom zapomněl, že nejdřív to musí někdo vytvořit. V té době vyvíjejícího se materialismu nechápal, že jsou jiné hodnoty a cíle lidské společnosti než jenom plný žaludek. A kdyby tušil co z toho jeho učení udělají východostepní nájezdníci...

     Ostatně i nacistická NSDAP "budovala" socialismus...

     • Marcelskrc

      To souhlas

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit