Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tečko zapomněl sis kliknout u jednoho svého příspěvku bod abys měl všude dva. To je úpadek a ubohost na místo zdravého rozumu cpát své politické agitky. Ty jsi schopný psát hlouposti o stepních nájezdnících i do článku o vaření
    • Tak mám dojem, že někdo z nás dvou je agent StB-(FSB-KGB), který působí na Tichcali, sleduje pro svého chlebodárce co kdo píše za mrzký peníz se snaží zdiskreditovat každého kdo nesdílí "východostepní učení". Obávám se, že já to nejsem.
      • ty už fakt z té své stepní mánie blbneš. Já tady píšu věci z oblasti astronomie a fakta o měření času a tobě hrabe z "všudypřítomných agentů a stepních nájezdníků" Tvá rodina a okolí tě musí mít opravdu za pomateného klauna.... *4*
        • Realisto, tak to se omlouvám, netušil jsem, že jsi astronom. *2* Jestli mě někdo považuje za pomateného klauna, za jaké považují lidé i jiné pisatele, to opravdu nemohu změnit, holt každý má právo na svůj názor. *2*
    • Tečka čapisral je jen takové pomatené havloidní individum. Na krátké obveselení ale stačí *3*
      • Soudruh realista tady zase pod různými nicky "čapisraluje" za mizerných třicet nikoli stříbrných, ale třicet rublíků? Inu, StBák se nezapře, ani ten "bývalý". *2*
        • Jo, a ještě jsem si kliknul "souhlasím" a jak vidím, někdo se ke mně připojil, takže mám kliky dva. *2*
          • A jéé, už tam jsou kliky tři. *2* *2* *2*
  • současná civilizace se chová ve většině směrů života naprosto idiotsky. Ať se podíváme na energetiku, zdravotnictví, ekonomiku, politiku.....kalendářní systém není vyjímkou. Vymysleli jsme 12 měsíční rok kdy se houpe počet dní 30-31 kromě 28 dní v únoru a 29 den přestupného roku.

    Přitom není nic jednoduššího než se řídit lunárním cyklem. Stačí zavést 13 měsíců kdy každý měsíc by měl 28 dnů a dejme tomu sedmý měsíc uprostřed roku by měl 29 dnů a co čtvrtý rok by byl vyrovnávací kdy by se přidal ještě jeden den. Byl by to neporovnatelně jednodušší systém praktičtější po všech směrech života. Jenže naše stupidní kultura razí naopak pravidlo ČÍM VĚTŠÍ CHAOS TÍM LÉPE...viz například šibování se slavným letním časem. Až v naší společnosti zavládne ZDRAVÝ ROZUM a přizpůsobí mu energetiku, ekonomiku, politiku i to měření času, polovina populace se z té jednoduchosti praktičnosti a funkčnosti překvapením asi zblázní a budou nevěřícně kroutit hlavou jak mohli být celá tisíciletí za deb..ly....
  • Kdyby křesťanská církev nezrušila slovanský kalendář, tak tyto problémy s přestupným dnem nemáme. Slovanský kalendář je nastaven tak, že jej nepotřebuje. Letos máme rok 7524. více zde http://tartaria.sk/slovanska-kultura/kalendar/slovansky-kalendar-alebo-koadov-dar
    • Problém je v tom, že doba oběhu Země kolem Slunce není celistvým násobkem dob otáček Země kolem své osy. A tak se musí zavádět korekce, aby určitý den určitý den v roce charakterizovaný např. určitým klimatem měnícím se v průběhu roku připadl vždy na stejnou polohu Země na ekliptice a tím se dal předvídat. Ten kalendář nezavedla křesťanská církev, ten existoval dávno před ní. Ti staří Slovani zjevně neznali astronomii a tak jenom počítali dny. A tak jim svátek Pieruna nebo svatého Slovana připadl vždy na jiný den v roce. To nebyl kalendář, ale pouhé počítání dnů. Ten "slovanský" kalendář měli východostepní "slované" ještě na začátku 20.století a tak tu jejich "říjnovou" revoluci slaví v listopadu. *1*
      • Blbe: )))
      • Nevíte o čem mluvíte, přečtěte si ten odkaz. SLovanský kalendář byl zrušen r. 1700 Petrem Velikým.
        • V naší zemi žádný slovanský kalendář neplatil a také tady nevládl žádný Petr Veliký. Kdo touží po takových nesmyslech, může se odstěhovat na východ k těm jeho Slovanům. Připomíná mi to slavjanofilské bláboly z poloviny 19.století.
          • Takže podle klikáčka v naší zemi vládl slovanský kalendář a Petr Veliký. Hmm, to jsem nevěděl, člověk se holt musí učit celý život. *8*
  • To jsou starosti. A co takhle založit "čestnou společnost pomatenců 29.února?"
    • Takže do té společnosti už je jeden zájemce s osmi kliky. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit