Přejít na výpis diskuzí

Proč Americká 'buráková' pomoc ohrožuje zemědělce na Haiti

16.9.2016 23:18
Vojtěch Ondráček 200 příspěvků

Obyvatelé chudičké země, kterou zdevastovala jedna z nejhorších přírodních katastrof v dějinách lidstva, nechtějí humanitární pomoc od americké vlády. Jde totiž o danajský dar, kterým Washington hasí negativní důsledky své nedomyšlené dotační politiky. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Hele haiťane neserrrr mě, nebo ti dám burrráka, ehm, že???
 • tu nic?

  -200 cent
 • Když jim o to Haiti nestojí ať jim to necpou!
 • z ameriky papají buráčky
 • Moudrý Sir Winston Churchill kdysi prohlásil, že kdyby Saharu ovládli komunisté, tak se tam do roka bude dovážet písek. A bývalý venezuelský prezident Hugo Chavez a jeho nástupce Nicolas Maduro se svým socialistickými experimenty komunistického střihu dokázali, že měl pravdu. Typickým znakem pro současnou Venezuelu jsou prázdné obchody, chronický nedostatek základního zboží, na které se stojí mnohahodinové fronty, přídělový systém na základní potraviny a jedna z nejvyšších kriminalit na světě. Fronty se stojí i na toaletní papír, což připomíná rudé Československo před rokem 1989, kde také v obchodech často chyběl.
 • To je pánové hudba. Vrní vaše kočička Simonka na dýze s kámoškama. Tak kterej chce do kalhotek? *15*
  • Ruský teplouši Semjone BTW zlej trole hrdino Putine.
   Ty jen 23 hodin každý den asmrdíš na tiscali a podvádíš s bodováním.
   Chudáku bez života. Naneštěszí pro tebe jsou u příspěvků časy a tak každý snadno zjistí že nonstop jsi tu pouze ty sám. *5*
 • americká buráková pomoc ohrožuje zemědělce na Haiti
 • Nehorázná byla především slova Lavrova, který vyhrožoval sousedním zemím. To platilo pro Švédsko a Finsko, které uvažují o vstupu do NATO. Dlouhodobým terčem ruských provokací jsou také Litva, Lotyšsko a Estonsko. Ruský ministr jako téměř vždy lže! Namátkou mohu uvést porušování vzdušného prostoru pobaltských zemí ruskými letadly, zločinné vměšování se do nezávislosti lotyšské justice v případě ruského vraha z II. světové války, vyprovokování násilností v estonském hlavním městě v Tallinu v roce 2007, zadržení litevské rybářské lodi v mezinárodních vodách v minulém roce, zneužívání monopolního postavení při dodávkách plynu a ropy a další provokace. Rusko také pořádá vojenské manévry, při kterých nacvičuje jaderný útok proti stále neutrálnímu Švédsku a obsazení Pobaltí.

  A já se ptám, jaký udělalo Rusko vstřícný krok vůči Pobaltí, aby zdejší země nemusely do NATO vstupovat? Žádný! Garantovalo jejich nezávislost? Nikoliv! Místo toho se z Kremlu ozývaly a stále ozývají blouznivé hlasy o rozpadu Sovětského svazu jako o největší geopolitické chybě 20. století. Kdyby Rusové řekli jasně, ano, my respektujeme nezávislost a Litvy, Lotyšska a Estonska a chceme s nimi mít dobré sousedské vztahy, bude klid. To neudělali a místo toho opakovaně provokují, jako v případě Litvy, která když postavila mimo zákon nacistické a komunistické symboly, tak ji Gazprom najednou prudce zvýšil ceny plynu.

  Proti takovému nevyzpytatelnému sousedovi je třeba si v případě nutnosti zajistit pomoc a tou je členství v Severoatlantické alianci. To plně chápu, a NATO už dalo jasně najevo, že případný ruský útok proti pobaltským zemím, bude mít pro Moskvu velmi těžké následky. Západ se tak poučil z hrubé chyby v roce 1938, kdy zločinci Hitlerovi vydal malé Československo a odmítl oběti ohrožované násilnickým sousedem přijít na pomoc. A to je dobře, protože malé Pobaltí nyní pro změnu čelí zločinci Putinovi.

  Jako pokrytečtí se jeví stoupenci Kremlu, kteří v případě Sýrie tvrdí, že tamní pobyt ruských vojsk na žádost diktátorské Assadovy vlády je v pořádku, protože ta je legitimní. Na druhé straně jim ale vadí americká armáda v Pobaltí, která je tam na rovněž pozvání legitimních demokraticky zvolených zdejších vlád, což je vlastně srovnatelná situace. Tak kde je problém? Navíc, kdyby se Rusové chovali slušně, pobaltské republiky by neměly důvod zvát si na svoji obranu Američany a další armády NATO.
  • ti zas hrabe co? Nikdo s tebou nemluví tak tady papouškuješ kraviny, co? Mazej k popelnicím. Tam je tvoje místo.
   • o tom kdo kam půjde už nerozhoduješ deebile z kádrového oddělení uv ksč. *5*
 • Jsem kočka nádherná slečna a s holkama právě teď pařím na diskotéce. *15*
  • Ty jsi jen ruský teplouš Semjon BTW zlej trol - podvodník s bodováním.
   Ty tu smrdíš každý den od rána do noci ty chudáku bez života. Ty tu nikoho nekádruj.
   s tím plus mínus 4 jsi nenápadný jak howno na plotu podvodníku.

   Po 10 hodinách jsem se vrátila z výletu a ty tu stále teploušuješ.
   Najdi si práci a koníčky ruský deebile s prázdným životem
   • ty nejsi ta. Ty jsi to. Bezmozek co si 10 hodin nechal lízat pejskem zadek. Fajn den, že?
    • S pejskem jsem byla na krásném výletě,.
     Ty jsi jako obvykle hnil na tiscali nulo bez života *5*
  • má ojetý gumy na kriplkáře
   • Ožralý komunistický deebil Miloš Zeman má cirhozu jater takže je dobře že mu budeš kupovat kriplkáru ruský teplouši BTW *1* *1*
 • Rusko chcípá hlady takže to máslo vyvážet nemůže *15* *15*
  • protézy co ti nesedí jsou určitě made in usa
   • Nudíš ruský teplý BTW deebile. Najdi si jinou pomluvu nebo se na to vyyyser blbe

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit