Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro vládnoucí garnitury je zrušení peněz dlouholetým snem. Měli by už totální kontrolu nad obyvatelstvem a kdo by se jim postavil, tomu by prostě zablokovali účet a dotyčný by si nekoupil ani rohlík. Dokonalý bič na rebelanty.
    • ... ale stačí když vypnou proud, vodu, plyn a za týden klečíš u potoka lemtáš vodu z okapu a to se nebavím kdyby zabrdili návoz žvance do super hyper, a bez eletriky se v podstatě dnes nehneš ... tak že peníze ...
      • Vypínání elektriky zmiňuje už Mňačko v knize "Ako chutí moc"...nic nového.
        • o tom se nehádám já jen říkám že díky tomu kam jsme s civilizací došli stačí jeden nevhodný prdík a sypeme se jak domek s karet
    • Ale jak by zase tento gesindel fasoval úplatky?
      • Vždyť už dnes se rozkrádání a úplatky provádí skrze spřízněné neziskovky elektronickou cestou. Když politici chtějí pumpnout státní pokladnu, tak prostě přiklepnou grant spřízněné neziskovce, kde už potom není žádná kontrola, jak je s tím grantem nakládáno. Z účtu neziskovky se už pak jen přesune na konečná konta politických stran nebo osobní účty politiků. Samozřejmě se nechá nějaká provize i komplicům z neziskovky. Stejně to funguje i s úplatky. Lobbista poskytne neziskovce jakože dar, který je potom převeden na konto "někoho" zkorumpovaného už jako úplatek.
        • Omlouvám se za svoji naivitu, tohle jsem neznal...jak prosté, milý Watsone...
  • No proc asi???? Protoze penize(bankovky) v penezence jsou moje....,kdezto v bance moje nejsou (ac tomu ostatni nebudou verit)....,davam je k dispozici bance, ktera me za to plati mrzky peniz, coby urok. (coz muze udelat jen blazen a tech je tu plny stat) Kdyz mam k dispozici bankovky ,pokud je mam u sebe , neustale, kazdou vterinou,jsou mi k dispozici, coz se o karte rici neda.......pokud nenajdete bankomat, nebo obchodnika, ktery platbu kartou akceptuje mate smulu, jste v tu chvili bez "penez". Navic na karte nejsou "penize" ,ale elektronicky ekvivalent, na ktery je pohlizeno jako na penize (nechapu proc). Proc tam nejsou penize??? No protoze emitovat penize muze ze zakona jen CNB(v CR) ostatni kom.banky emitovat penize nesmi!!!!! Tak to delaji pomoci el. ekvivalentu penez(cislicek v pocitaci) A pokud chcete po komercni bance hotovost( nad cimz vetsina bank vykazuje znacnou nevoli a snazi se vas uvrtat do ruznych "vyhod" jen abyste nechtely hotovost), tak komercni banka si hotovost musi obstarat od CNB (opet v CR) a nebo sahnout do svych zasob hotovosti (vlozenych stradateli), ktere ovsem maji take puvod z CNB. A to je ten nejvetsi problem......blaboly o spinavych a pranych penezich a o sede ekonomice je jen populismus, ktery byl takticky navleknut na to, aby se co nejvice pouzivalo karet, protoze kom.banky tak mohou emitovat a multiplikovat vice penez(rozumej pujcovat) a tudiz maji velky zisk. Toto je velmi HRUBA KOSTRA systemu, ktery je v peneznictvi a vydelavaji jen banky. Clovek nemuze nad timto systemem zvitezit (matematicka jistota).......System muze clovek pouze omezit pokud by pouzival POUZE HOTOVOST, tim by kom. banky padly (maji rozpujcovano vice, nez jsou sami schopni pokryt....viz likvidni aktivita) , a s nimi i spousta utrpeni pro obyc. lidi. Delejte to take tak pokud "penize" , tak vsude jen hotovost a neakceptovat el. ekvivalent, nejlepe NEMIT UCET...a nebojte jde to(vlastni zkusenost)....!!!!. Pro podnikatele a jine lidi , kteri budou namitat, ze mit ucty musi ze zakona, nebo z jineho duvodu, je tu take moznost.......ucty ponechte, ale v momente, kdy mam na uctu penize, prijdu do banky a reknu: "Dej mi HOTOVOST".......a na ucte necham minimum , tak abych mel stale ucet......to se bude bankovnim zmetkum moc libit.....! Ano je to jiste odebrani si urciteho druhu "pohodlnosti a operativnosti" , ale uvedomte si, za jakou cenu je toto "pohodli" v podobe bank. uctu, GSM bankovnictvi, bezpl. prevodu, atd. ,poskytvano.....!!!!!
    • To je pravda. Banka si ode mne půjčí peníze, podniká s nimi a vydělává na nich, ale já musím bance platit za vedení účtu a za účetní transakce. To je opravdu "logika". A že mi banka platí úrok z vkladu? Pche... Za komunismu platila ČSP také úroky, avšak nesrovnatelně vyšší. Tím nechci vůbec chválit komunismus.
    • Ale tak to dělá naprostá většina lidí, kteří u nás živoří jako zaměstnanci - jenom jim pípne na mobilu SMS, že přišla výplata, utíkají si k mateřskému bankomatu pro prachy...a na kontě nechají jenom nezbytný zůstatek.
      Takoví jsou bankou ovšem pravidelně otravováni, někdy i každý měsíc, nabídkou půjčky.
    • ju můžu potvrdit.Když jsem s tím začala- trochu problémy.Ale ty injekce,když jsem zjistila to podstatné snížení poplatků-tu za položku tu za coxi.Navíc-při nákupu v hotovosti asi utratím míň. Pokud vím,tak nejen my ale i firmy za tuhletu "práci bank " platí.Takže by mělo být spravedlivé,aby ty poplatky bankám, firmy platili jen ti co platí kartou a ne všichni a ten "poplatek" by měl být na účtence a platit o něj míň.
  • Protože nejsou blbí! Jediný, komu platby kartami něco přinášejí, jsou banky - je to pro ně mnohamiliardový byznys! Nemusí pršet, stačí když kape - jenomže tady lije proudem!
  • prej kvůli vzpomínkám... prdlajs. Když platím kartou, banka ví o mě všechno. Když platím hotovostí, neví nic. A tak je to potřeba. Nepotřebuju, aby mě velký bratr sledoval, a věděl, jak na tom jsem, což se z nákupního chování dá vyčíst...
  • Protože u nich zvítězil neobolševismus a všechno je zadarmo?
  • http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/394686-bruselu-se-nelibi-ze-slovensko-preferuje-domaci-potraviny.html
  • nejlépe by bylo peníze zrušit. Každý by si vzal, co potřebuje. Stejně je nadprodukce zboží.....přestalo by se krást a korumpovat....
    • ˇAáááááá další absolvent VUMLu nebo jak se ta komoušská pakárenská nalejvárna a vymývačka mozků správně jmenovala.
      • podívej, jen proto žes ty vychodil VUML hned po pomocné škole, ještě neznamená že tam museli být všichni ostatní. Nebo s mne tam snad v lavici potkal?
    • ty jsi opravdu génius,doufám,že jsi to myslel ironicky....každý by si vzal co potřebuje? nebo jsi se inspiroval modelem USA-vzít si co potřebujeme? *15*
      Jedinej důvod proč chtějí zrušit peníze je tisknutí si dolaru ve FEDU bez krytí zlatem a teď s tím dolarem mají takový bordel,že by se dal považovat za nekvalitní WC papír,ale spíš jako vložky,pááč je tak nasáklý krví ze všech válek co ušáci ve jménu svobody a demokracie doposud vyvolávají *15*
      • nemáš vůbec fantazii.... *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit