Přejít na výpis diskuzí

Proč zachraňujeme katedrály, když jsme nenakrmili hladové

29.4.2019 10:52
Pavlína Procházková 38 příspěvků

Požár Notre-Dame ukázal, že jsme lepší v záchraně katedrál než v záchraně hladových.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vždy budu odpůrcem toho, aby se lidem jídlo dávalo po neomezenou dobu.

  Vždy bude příznivcem toho, aby se hladovým pomohlo v tom, jak si potravu zařídí sami. Budu příznivcem toho, aby se jim daly udice, než aby se jim dávaly ryby. A ještě větším příznivcem jsem toho, aby se jim ty udice prodaly na úvěr, který budou splácet třeba těmi chycenými rybami. Ano, budou muset chytat ryby pro své rodiny, ale i na splácení svého dluho. Až ho doplatí, mohou už chytat jen pro sebe. S tím bude souviset i to, že budou muset přemýšlet, jak velkou rodinu jsou schopni uživit.

  Nezní to "pravicově extrémisticky"?  To bych nerad...

  • Ne, to zní jako za komunistů, kdo nepracuje ať nejí.

   • Kdežto vy zastáváte názor, že kdo nepracuje neměl by mít o moc méně, než ten, kdo pracuje? 

    • Ne já jsem toho názoru, že za dobrou práci, dobrou pláci.(čili mzdu.)

   • KIMCID

    Ano a je to dobré heslo.Navíc je to heslo husitů.

 • Já bych jim tu sbírku zdanil. Bureš je nejlepší premiér, jak získat peníze pro svěřenecký fond. 😍

 • A nick xxdef zde vytrvale opakuje poučky z Haló novin, potažmo ze školení nějakých pofiderních pověr, souhrnně zvaných "marxismus-leninismus" -  má na celou problematiku výrazně jednostranný pohled a to přímo trestuhodně jednostranný - v úrovni hoaxů různých "spammerů"!

  A zamlčuije, že to jsou nejen vlády USA, Francie, Spolkové republiky Německo, Italie a dalších zemí (jím opovrhovaného a pomlouvaného) Západu - ke kterému se řadíme i my, ale i instituce církevní - vždyť jen Česká katolická charita vyčlenila v roce 2017 (poslední zveřejněná data) na zahraniční humanitární pomoc 23 485 168,89  Kč. A to mezi podobnými institucemi není ani největší, ani největším přispívatelem na tuto oblasti

  Úplně opominul i realativně velmi čerstvou zprávu, oznamující, že Svatý otec František věnoval 500 000 USD na pomoc migrantům ze Střední Ameriky, kteří během cesty do USA uvázli v Mexiku - viz zprávu tiskové agentury Vatikánu ze soboty 27.4.2019. A ty peníze putují na poskytování přístřeší, jídla a základních hygienických potřeb a ošacení pro uprchlíky - byly deponovány do fondu katolické církve s názvem "Peter´s pence" (v Čechách známou jako "haléř Sv.Petra"), který pomáhá běžencům na celém světě a pomáhal i v minulosti. 

  Peníze, deponované ve fondu pocházejí ze sbírek v kostelích celého světaJe smutné, že informace o této aktivitě katolické církve - ale i dalších mimořádných aktivit této instituce - se snižuje. Prakticky je omezeno jen v tisk církevní, nebo církvím blízký.

  Je smutné, že se abstrahuje od stavby stovek zdravotnických zařízení, včetně poskytování moderního vybavení do těchto - tedy nejen do jejich stavby a přístrojového vybaveni, ale jejich i personálního obsazení lékaři i dalším zdravotnickým personálem. 

  A to  nejen nemocnic - ale i dalších větších či menších humanitárních center, včetně zdravotnických zařízení ambulantního typu po celém světě - zejména pak v Africe, Asii a Jižní Americe. Často suplujících nezájem vlád a místních radnic, či jiných úřadů samosprávy v této oblasti péče o lidi!

  • Vůbec se nechci zastávat nicku xxdef a konceptu a obsahu jeho příspěvků - vlastně je po pravdě ani moc nečtu celé a pozorně. Omlouvám se.

   Jen trochu popíchnu pana Janáka. "....školení nějakých pofiderních pověr...." je spíše know how církve svaté. To je přeci všeobecně známo. 

   Někteří, možná závidějící úspěch vymývání mozků, používají podobnou taktiku. Inu, ono se to církvi vyplatilo, tak to někteří napodobují. 

   • ... je přeci všeobecně známo ... Hmmm...

    • Pro pana Janáka:

     Dneska jste se pane doktore špatně vyspal? Jste nějaký napruzený.

     Malá procházka pomůže. Přeji Vám hezký den. 

  • Otázkou zůstává, jestli soudruh xxdef sám věří těm svým fantasmagoriím nebo je za to placen a pak je otázkou kdo ho platí.

   • Určitě se od něho, případně od nicku "jindřich2309" dočkám výtky proč opakuji, co už jsem jednou napsal!

    • Pane doktore Janáku, omlouvám se za dotazy - nejsou to výtky. Nejsem v pozici, abych komukoliv cokoliv vytýkal.

     Jen jsem se zdvořile ptal na důvod toho. proč v jedné diskusi uvádíte teď již snad po páté stejný text. Trochu to připomíná poučku, že opakovaná lež se může stát i pravdou. Netvrdím, že to platí i v tomto konkrétním případě. Důraz vyjadřujete již tloušťkou a sklonem písma , tak si jen myslím, že opakování netřeba.

     Ale je to Vaše věc, pokud tuto informaci budete opakovat třeba 20x. 

 • nejhorší vrahouni dětí historie nám tu vládnou ,usa fašismus 

  UNICEF počet obětí hospodářských sankcí  jen do roku 1999 přes 500 000 iráckých dětí mladších pěti let. 


  Od roku 1998 je Irák terčem pravidelných náletů amerických a britských letounů. Tyto vojenské akce, které probíhají bez sebemenší kontroly mezinárodního společenství a mimo pozornost světové veřejnosti, mají podle nevládních mezinárodních organizací jako např. Amnesty International na svědomí početné civilní oběti. Irácké obyvatelstvo je rovněž již třináctým rokem vystaveno tvrdým hospodářským sankcím, ačkoliv důvod, pro který byly zavedeny, již dávno neexistuje. V jejich důsledku (sankce platí mj. i na léčiva) zemřelo dle údajů organizace UNICEF jen do roku 1999 přes 500 000 iráckých dětí mladších pěti let. Celkový počet Iráčanů, zemřelých v přímých či nepřímých důsledcích tehdejší války a sankcí, odhadují nezávislé mezinárodní organizace na 1,5 miliónu

 • KIMCID

  Indie vyhodila 150 milionů dolarů na nejvyšší sochu světa a taky tam nemá půl národa co úst.

 • miliony lidí ožebračil tento zrůdný hyenistický režim ,tisíce bezdomovců umírá na ulicích každý rok ,jako žebráci před 150 lety a obludné hyeny místo aby zajistili ,živořícím lidem aby neumrzali přes zimu na ulicích tak tu obhajují obnovu nejaké stavby..........to je hnus co za zrůdný režim tu máme , co vychoval z lidí za hyeny 

 • oběti kapitalismu 2,6 milionů dětí ročně zemře hlady 

  ekonomika.eurozpravy.cz/svet/78338-hladomor-dal-kosi-lidstvo-osn-selhava-je-hlad-uz-i-v-cesku/


  každodenní oběti kapitalismu :::UNICEF: Na světě je každých pět minut zavražděno dítě

  http://www.theguardian.com/global-development/2014/oct/21/unicef-uk-epidemic-violence-children-doreen-lawrence

  Z otřesné zprávy, vydané organizací UNICEF, vyplývá, že každý den je na světě zavražděno 365 dětí, tedy jedno dítě každých pět minut..

  • vanhorne

   "jedno dítě každých pět minut."

   Barnum Bailey kdysi rekl ze, kazdou minnutu se narodi jeden blbecek.

 • hyenismus  kapitalismus = diktatura bohatých vrahů : stávající ekonomický systém, jenž generuje 18 milionů mrtvol ročně jak na běžícím pásu

  http://www.novarepublika.cz/2015/05/jak-muzeme-zit-ve-svete-kde.-kazdy-rok.html

  to říká studie Thomase Pogge z Yale university World Poverty and Human R.ights, čili 18 milionů obětí kapitalismu ročně dělá z kapitalistů zdaleka nejhorší masové vrahy dějin + vyvolali drtivou většinu válek ,z toho dvě světové +založili nacismus,fašismus, klerofašismus, moderní islámský terorismus, neustále vyvolávají války a chaos 

 • Wolfcastle

  Špatně je oboje jak nakrmit hladové tak je nechat hladovět a místo toho platit rekonstrukce katedrál... SPRÁVNÉ by bylo hladovým nabídnout, že za pokrm a skromnou střechu nad hlavou mohou opravovat katedrálu (nebo se jakkoliv na její opravě podílet) a ty co odmítnou NIKDY NEKRMIT A NECHAT CHÍPNOUT HLADY NETÁHLA hlavně a´T už se takový nemnoží a nejsou vzorem pro své hladovějící děti páč pokud děti hladoví je to VÝHRADNĚ zásluha a starost jejich rodičů...

 • Protože taková oprava kategrály dá práci mnoha lidem a tito nebudou závislí na všelijakých dávkách a budou moci poctivě pracovat. 

  Jsem to ale naivní blbec, že?

  • Nejste a blbec už vůbec ne.Kde by byl svět, kdyby lidé neměli ideály? Hezký den

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit