Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Autor se ptá:"Jaký to má význam, aby se předseda Senátu, sportovně řečeno, parlamentního béčka, promlouval na Nový rok k národu?"

    Nevím, co to znamená "se promlouval" a autor článku tuší, že to nebude vědět z čtenářů nikdo, takže si sám hned odpoví:"...to je po prezidentovi protokolárně druhá nejvýše postavená ústavní
    figura..."

    Zajímavé pak je, že se autor článku (komentáře) důsledně vyhýbá faktu, že pan Kubera zaujímá dlouhodobě nějaký politický postoj, na jehož základě lze tvrdit, že to je na celostátní úrovni takřka jediný volitelný pravicový politik. Jeho zesměšňováním ("prokouří se na Hrad...", například) pak autor článku logicky nahrává levičákům, patrně z důvodu své komunistické minulosti (autora osobně neznám, ale četl jsem to na zdejších stránkách).

    • chytrej.honza

      Promlouval? Vždyť to neuměl přečíst ani z papíru.

      • To, že není zvyklý podobné projevy přednášet, bylo zřejmé, ale omluvitelné. Inu, nemá každý chopnosti presidentovy, aby dokázal přednášet projevy spatra.

    • Pavel.Jegl

      Pane Filiusi.



      Na rozdíl do pana Kubery jsem v komunistické
      straně nikdy nebyl, byť nejsem o tolik mladší jako on. To však neznamená, že to
      panu Kuberovi vyčítám, ani to v komentáři nepřipomínám. On do partaje vstoupil v době Pražského jara a byl tam krátce.To je něco jiného, než hnát se tam za normalizace. Co víc, Jaroslav Kubera svými názory dokazuje, že
      není zakuklený marxista, ale liberál.

      Zvratné "se" je v textu opraveno, děkuji za avízo.

      • Co se týče vašeho angažmá v KSČ, zachytil jsem to v nějakém zdejším komentáři a netuším zda je to pravda, jak poznamenávám ve svém komentáři. A i kdyby to byla pravda, bylo by mi to jedno.

        Dávám přednost oslovení "Filie", "Filií" není v českém textu použitelné a "Filiusi" by bylo korektní snad jen s dovětkem "Baňik, pyčo!".

        (Jene Amosi Komeniusi / Jene Amosi Komenie atd.)

    • josef.chmela

      Opravdu nechápu proč předseda PS a parlamentu, tato dvě politická béčka, promlouvala na Nový rok k národu.

      • K národu může promluvit každý, kdo má co říci, nebo dokáže získat "frekvenci" nebo prostor na novinové stránce.

        Je to obsahem práce politikovy.

        Na divácích, posluchačích a čtenářích pak je hodnocení obsahu projevu.


        • chytrej.honza

          Filie, já ten projev hodnotím jako velkou ubohost.

          • Zjevně tedy nejste příslušník cílové skupiny, příznivec senátorův a asi ani člen ODS. Možná jste i politolog.

      • josef.chmela

        Omlouvám se, místo parlamentu má být Senátu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit