Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Víra je jiný název pro ideologii - systém hodnot (co je důležité, společensky správné), představ (co bude, co když...) a přístupu (někde mezi ignorantem a fanatikem).
  Myslím, že je veliká škoda, že komunismus nebyl prohlášen za náboženství a KSČM za církev. Věřící komunisty bych měl radši v zasedačkách na jejich schůzích, než ve sněmovně...A zneužití jakékoliv víry (třeba snaha reklam) to je demagogie. Neděje se deklarovaná globalizace - jde o oligarchizaci, (=moc boháčům) - ustupujeme lidem, které zajímá jen osobní bohatství a ukojení ega... A stejně každý věří něčemu jinému,tak na co církve, strany a sekty? No kvůli získání té moci, přece. (Demagogicky?: No svobody přece!) *14*
 • Můj názor je ten ať si každý věří co chce, ale nevnucuje svůj názor někomu jinému, je jedno zda to je víra, nějaká přihlouplá dieta, kouření, nějaký druh podnikání, reklama atd. Máme svobodnou vůli, jak se rozhodneme, když se rozhodnu jít doprava, tak si nedám od někoho vnutit, že půjdu do leva.
  Dneska v TV jsou různí šarlatáni, vědmy radí co mají před sebou kouli a říkají lidem jakého partnera si najdou, jakou budou mít práci, budou mít svůj dům atd. Jenom z lidí tahají peníze a lidé jsou nepoučitelní a volají a volají, přitom čekají na zázrak a žádný nepřichází a ani přijít nemůže. Zázraky se dějí jenom v pohádkách.
  Politika je určitý druh náboženství, někdo věří v hnutí Ano, jiný ČSSD, další ODS atd. Nikdy se žádný zázrak nekoná, lidé zklamaní přecházejí na jinou víru třeba komunistickou, ale ta také nemůže přijít protože už zde byla a žádný zázrak se neuskutečnil.
  Přijde jiné náboženství bude se třeba jmenovat hnutí padajícího ho..na a lid, který čeká zázrak s tohoto ho..na za 4 roky zjistí, že skutečně toto ho..no spadlo každému na hlavu.
 • Každá víra znamená vymytý mozek a deformovanou mysl... Všechny podoby křesťanství, islámu, esoterika, cokoliv, co se dneska označuje za duchovno, všechno, co je postavené mimo rozum... Není to nic než útočiště pro slabé; pro silné je to pohodlná metoda, jak slabé ovládnout.
  Bohužel *1*
  • Tomu věříte? :D

   Nevšiml jsem si, že by bylo pohodlnější zavést islámský stát než komunistickou diktaturu nebo nacizmus... nevěřící jsou ještě větší ovečky než věřící (minimálně proto, že věřící mají v církvi vždy něco o smilování, charitě, špatnosti zabíjení a ubližování... tohle nevěřící nemají a tak nerozlišují mezi dobrem a zlem v žádném kontextu... leda v tom který je jim zrovna teď nabídnut )
   • Omyl. Morální jednání je člověku vlastní bez ohledu na víru či stranickou příslušnost. Ateista myslí morálně naprosto stejně jako třeba katolík; domnívám se, že to je evoluční vývoj pravidel stádního chování, že základem morálky není nic jiného než převod instinktivních zákonitostí do slov. Míra rozlišování dobra a zla naprosto nezáleží na míře sekularizovanosti či religiozity společnosti. Nemorální skutky provázejí člověka celými dějinami, ať světu vládl animismus či křesťanství. Ani genocida není vynález ateistů, tu provozovali už v předantickém světě, brilantně ji zdokonalili kupříkladu španělští křesťané v Americe, pokoušeli se o ní muslimové, Japonci... *1*
    • :D omyl... morálka je dana spolecnosti, vychovou a vírou.
     To je třeba rozdíl mezi atheistou, který bude bojovat za právo věřit čemukoliv a komukoliv kdykoliv chce. Židem, který ví, že je jediný vyvolený mezi národy. Muslimem, který ví, že nevěřící jsou podřadní a za slovo boží je třeba bojovat. Křesťanem, který bere každého člověka jako sobě rovného a je třeba být mírumilovný.

     Že se víra dá zneužít?... jistě, ale o mnoho jednodušeji zneužijete nevěřícího, protože jeho morálka je jenom jeho vnitřní věcí a člověk sám sebe obalamutí nejjednodušeji, obzvláště, když bude mít našeptávače.

     A ne... neexistuje nějaké univerzální rozlišení dobra a zla.
     Jednoduché cvičení: Je dobro zabít člověka? Není. Koná člověk dobro pokud zabije člověka co chrozí zabít jiného člověka? Nekoná, pořád se jedná o zlý skutek. Pokud policie má právo někoho zastřelit při zatýkání, znamená to že policie je ztělesněné zlo? Nebo jsou policisté dobří?

     Dám vám ještě jiný příklad.... dnes jsem jel autem a na semaforech jsem viděl stát fábii, rodiče seděli vepředu a oba kouřili... v zadu měli tak roční dítě. Když mě paní sedící na místě spolujezdce zaregistrovala, tak jsem ji naznačil že je frajerka, že kouří a má vzadu dítě(přesněji, gesto palec nahoru, gesto kouření cigarety, ukázal jsem na zadní sedadlo, pak zase palec nahoru... celou dobu jsem se usmíval). Ona se začla rozčilovat a klepat na čelo... Moje morálka mi říká, že poškozovat vlastní dítě, které se nemůže bránit je zlé.... Myslíte, že ona ví že dělá zlé věci? Že je vědomně zlá vůči svým vlastním dětem? ... kde je ta vaše univerzální morálka?
     Její morálka jí očividně říká že má právo a je v pořádku dělat co uzná za vhodné(vždyť je moderní žena)... nezávisle na tom, že to může zabít, třeba i její vlastní dítě (tak byla "vychovaná" společností, žádný intuitivní "něco" jak tvrdíte).
  • sekta zlatého telete........už Ježíš spekulanty vyhnal z chrámu.....ale dnes se jim obzvlášť daří.....vyrábějí chudáky....ztroskotance...štvance.......bezdomovce......války jak na běžícím pásu....rabování ekosystému...zločinnost...politická korupce.......INU VÍRA V HMOTU.....
   • Ano? :-DDD. A co církevní restituce? Katolíci jsou první, kdo uctívají zlaté tele :-DDD. Podívej se na majetky církví po světě. Nepleť dohromady jablka a hrušky, zlaté tele je lidské, nikoli materialistické...
    A víra, jak se tak rozhlížím, ještě nikdy a nikde nepomohla vyřešit jediný problém... Jen z obětí problémů dělá ještě větší ubožáky...
    • Vtipné je to, jak žereš propagandu...
     Katolící jsou špatní, protože chtějí zpět co jim stát zabavil? Pokud se vracely ukradené nemovitosti lidem, proč ne církevním institucím? Samozřejmě vláda mohla říci, že žádné restituce nebudou... ale říkat že je amorální, když poškozený chce nápravu?
     Proč na základě toho, že církve jsou majetné předpokládáte, že jim jde o majetek?... To jste buď komunista, nebo objěť vymytí mozku.
     • Milý Tomasi,
      nejsem ani komunista, ani "objeť" vymytí mozku, ale hlavně nejsem blbej. Je mi odporné, jak církve (a jejich přisluhovači) dojemně požadují vrácení toho co jim bylo ukradeno. Při tom se ale jedná převážně o majetek, který církev namamonila fyzickým i morálním vydíráním věřících, krádežemi i vraždami, nebo jako úplatek od panovníka za jeho podporu ve vládnutí.
      Jste opravdu přesvědčen, že se heslem "Vrátit, co bylo ukradeno" bude řídit i církev, a že takto vrácený majetek vrátí i ona původním vlastníkům nebo jejich dědicům či nástupcům?
      Tady je Vaše "morálka" kde?
      Svatá ty prostoto...
    • pleteš dohromady ty. Já mluvil o Ježíšovi Kosmickém Mistru, mystickém esoterikovi a ty do toho montuješ Katolickou církev, která mne vůbec nezajímá a o které jsem neřekl ani slovo.Je bohužel pravda že církev si Ježíšovy myšlenky přisvojila a zkreslila ale to není vina Ježíše nýbrž těch co se nechají ovládat. Za nehody na silnicích taky nemůže výrobce auta ale hlavně řidič. Už to, že nechápeš rozdíl mezi těmito dvěma věcmi, dokazuje, že naprosto nevíš o čem mluvíš. A jinak bez víry bys nebyl schopný vůbec existovat. Zveš holku na rande? Pak věříš že přijde. Jdeš do obchodu pro nákup? Pak jistě věříš, že potřebné zboží v obchodě mají. Jezdíš autem autobusem vlakem? Zcela jistě věříš že tě ony prostředky dopraví na místo, které potřebuješ. Pokud bys v něco z toho nevěřil, nedělal bys to.
     • Ó, jaká to krása, žes tak krásně svým příspěvkem ilustroval pravdivost mého tvrzení, že jakákoli víra znamená vymytý mozek a deformovanou mysl... :-DDD Děkuju! Ještě!!! Prosím, ještě!!! :-DDD
      • jedno zdejší provařené jelito..... *3*
  • A v které zemi je nejvic sekt?
 • Největší sekta na světě je CCCP.
  • Byla už není teď je to Usa
 • Nejhorší sekta jsou politici slibují ráj a dělají peklo.
 • Text Vašeho příspěvkuNejhorší a nejenebezpečnější sekty pro celou Evropu jsou sekty neziskovek, sekty sluníčkářů a sekty kavárenských povalečů. Tyto sekty si jdou vzájemně na ruku a jejich jediným cílem je zničení současné civilizyce v Evropě ve jménu boha "Dobra".
  • ... dej si Šaratici, trapáku :)))
   • A ty ji zase přestaň pít, protože ti z ní sračkovatí mozek
    • ... mohu já za to, že tobě nemá co sračkovatět, pitomečku :)))
 • Jedním ze základních prvků společným pro všechny sekty je vyhrožování koncem světa
  -----------------------------------------------------------------------------------
  Takže velení NATO je sekta poněvadž vyhrožuje válkou s Ruskem a koncem světa. Konečně to vím. Ale teď vážně. Co mají společného politické strany a sekty?

  -sekty požadují po svých členech jejich oddanost a víru ve svou ideologii. Požadují nějakou formou jejich majetek ať darem, poplatky či jinak. Vyhrožují svým členům v případě neposlušnosti nějakým trestem.
  -politické strany požadují po svých členech ALE I NEČLENECH jejich oddanost a víru ve svou ideologii. Požadují nějakou formou jejich majetek ať darem, poplatky či jinak. Vyhrožují svým členům ALE I NEČLENŮM v případě neposlušnosti nějakým trestem.

  Z toho logicky plyne ŽE POLITICKÉ STRANY JSOU ZLOČINNÁ MANIPULATIVNÍ TERORISTICKÁ SDRUŽENÍ POTLAČUJÍCÍ SVOBODU NEJEN SVÝCH ČLENŮ ALE DOKONCE I NEČLENŮ.
  Zatímco do náboženské sekty může někdo jít dobrovolně a odejít dobrovolně, politická sekta terorizuje a vydírá všechny i nečleny a neumožňuje jim odchod z oblasti svého vlivu. Náboženská sekta straší koncem světa kdežto politická sekta koncem světa a rozpoutáním války přímo vyhrožuje A TO VŠEM BEZ ROZDÍLU!!!!
  Jednoznačně tedy politické strany jsou uskupení zločinná manipulativní zlodějská a mnohem nebezpečnější než všechny náboženské sekty světa,. Toť holá fakta....
 • ... jako bych mezi nima viděl zdejší pitomečky na čele s primitivem bijcem pitomečka :)))
  • ... děkuji za pozornost (hlasy) póvlu, zase jsem se hravě strefil do lidské omezenosti :)))
 • V dnešní době se u nás sektám dobře daří a bodejť by ne, když jedna sekta vyznávající jako svého boha pokryteckou figurku, notorického ožralu a sukničkáře Václava Havla v podstatě řídí celý stát. Je to tzv. pražská kavárna a chapadla této sekty ovládají v zemi všechno od politiky, přes média až po justici.
 • Každé náboženství je špatné. Dříve sem chodila do kostela. Neskutečné pokrytectví, při modlitbě jsme byli všichni bratři a sestry v lásce a míru, objímali se, zpívali. Když jsme pak vycházeli z kostela, nikdo pomocnou ruku nepodal chudému, který seděl opodál, ani cent. Pomáhej bližnímu svému, prý a okolo samý bezdomovec a žebrák. Bůh není a kdo tomu věří, je hlupák.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit