Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tak o tom asi rozhodnou voliči, nikoli zbožná přání.
 • Zákon č. 198/1993 Sb.O PROTIPRÁVNOSTI KOMUNISTICKÉHO REŽIMU A O ODPORU PROTI NĚMU: Parlament konstatuje, že Komunistická strana Československa, její vedení i členové jsou odpovědni za způsob vlády v naší zemi v letech 1948 - 1989, a to zejména za programové ničení tradičních hodnot evropské civilizace, za vědomé porušování lidských práv a svobod, za morální a hospodářský úpadek provázený justičními zločiny a terorem proti nositelům odlišných názorů, nahrazením fungujícího tržního hospodářství direktivním řízením, destrukcí tradičních principů vlastnického práva, zneužíváním výchovy, vzdělávání, vědy a kultury k politickým a ideologickým účelům, bezohledným ničením přírody, a prohlašuje, že ve své další činnosti bude vycházet z tohoto zákona.
  § 1 (1) Komunistický režim a ti, kteří ho aktivně prosazovali, a) upíral občanům jakoukoliv možnost svobodného vyjádření politické vůle, nutil je skrývat své názory na situaci ve státě a společnosti a nutil je veřejně vyslovovat svůj souhlas i s tím, co považovali za lež nebo zločin, a to perzekucemi nebo hrozbou perzekucí vůči nim samotným, jejich rodinám a blízkým, b) systematicky a trvale porušoval lidská práva, přičemž zvlášť závažným způsobem utlačoval některé politické, sociální a náboženské skupiny občanů, c) porušoval základní zásady demokratického právního státu, mezinárodní smlouvy i své vlastní zákony a prakticky tím postavil vůli a zájmy komunistické strany a jejích představitelů nad zákon, d) používal k perzekuci občanů všech mocenských nástrojů, a to zejména:
  * popravoval, vraždil je a žalářoval je ve věznicích a táborech nucených prací, při vyšetřování a v době žalářování vůči nim používal brutální metody včetně fyzického a psychického mučení a vystavování nelidským útrapám, * zbavoval je svévolně majetku a porušoval jejich vlastnická práva,
  * znemožňoval jim výkon zaměstnání, povolání nebo funkce a dosažení vyššího nebo odborného vzdělání, * zabraňoval jim svobodně vycestovat do zahraničí či vrátit se svobodně zpět,
  * povolával je k výkonu vojenské služby v Pomocných technických praporech a Technických praporech na neomezenou dobu,
  e) pro dosažení svých cílů neváhal páchat zločiny, umožňoval jejich beztrestné páchání a poskytoval neoprávněné výhody těm, kteří se na zločinech a perzekucích podíleli,
  f) spojil se s cizí mocností a od roku 1968 udržoval uvedený stav pomocí jejích okupačních vojsk.
  (2) Za spáchané zločiny a další skutečnosti, uvedené v odstavci 1 jsou plně spoluodpovědni ti, kteří komunistický režim prosazovali jako funkcionáři, organizátoři a podněcovatelé v politické i ideologické oblasti.
  § 2 (1) Zejména pro skutečnosti uvedené v § 1 odst. 1 tohoto zákona byl režim založený na komunistické ideologii, který rozhodoval o řízení státu a osudech občanů v Československu od 25. února 1948 do 17. listopadu 1989, zločinný, nelegitimní a je zavrženíhodný.
  (2) Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii, které ve své činnosti směřovaly k potlačování lidských práv a demokratického systému.
 • Škoda, že do voleb je tak daleko
 • Zažil jsem II. světovou válku, poválečné období, vládu komunistů a nyní kapitalismus.
  Můj názor je, že se nejlépe z těchto období žilo za komunistické vlády. Ale nebylo vše v pořádku. Primitivové s rudou knížkou ve vedoucích funkcích dokázali mnoha lidem znepříjemnit život. Ale republika vzkvétala, budovalo se, lidé měli zaměstnání. Je pravda, že neměli banány, na západ vycestovali jen problematicky, neměli velké majetky. Reálná hodnota důchodu však byla vyšší, než dnes.
  Hlavní rozdíl mezi obdobím vlády komunistů a dnešním obdobím vlády tzv. kapitalistů vidím v tom, že komunističtí funkcionáři a komunisté v hospodářských funkcích zdaleka tak nekradli,jako dnešní politici a kapitalisté. Nejvyšší plat byl za komunistů maximálně 10x vyšší, než nejnižší. Dnes je to 100x. Komunističtí vůdcové měli neustálý strach z proletariátu a proto dodržovali jakousi hranici okrádání. Dnešní politikové a majitelé firem nemají žádné zábrany.
  I když mám ke komunistům řadu dalších výhrad, nezbývá mě, než je volit, neboť k ostatním mám těch vážných výhrad mnohem více a nemohu njim důvěřovat.
 • Raději s komančema než s přitroublým Kubikulou, vem si ještě Kubu, šulku........... *12* *1* *1* *1* *1* *1*
 • Di překládat hajzlpapír, nebo nohu přes nohu, smraďochu :))))
 • Dnešní vládnoucí grnitura jsou převážně "bývalí" komunisti v převlecích. Ale tolik zla nenapáchali co způsobili komunisti:

  V období komunistické diktatury bylo podle údajů zveřejněných Úřadem pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu:

  * 234 občanů popraveno* 374 lidí bylo zastřeleno na západní hranici* 188 občanů zahynulo v elektrických drátech na západní hranici.* nejméně 8000 lidí zahynulo v koncentrácích a vězeních* okolo 600 lidí bylo zlikvidováno při zatčení a výsleších* 240 000 občanů bylo odsouzeno z politických důvodů* 300 000 jich bylo perzekuováno v zaměstnání a studiu* 244 000 občanů uprchlo před zločinným komunistickým režimem.
 • Hovno, fakt ? Kéžby mi bylo třeba 10 *1*
  Vyzáhni odznak Jiskřiček a nežvaň *1*
 • To už by bylo lepší volit nacisty. U těch se alespoň vědělo co se dá čekat kdežto komunisti jsou nevypočitatelní.
 • Pokud bych neměl na výběr,tak bych volil raději současné komunisty.I když si o tom co mají dnes komunisté ve vedení,si myslím,že je to jenom stádo dobře placených povalečů,kteří občas něco levicového žvejknou a hned mají dobře vyděláno.Nejspíše budu volit nové komunisy,až se přesněji seznámím z jejich programem.Ale pravicový dobytek nebudu volit určitě.
 • Rosenebrgovi byli v USA jediní, ale svatoušci to žádní nebyli.A nacisté ti pomáhali komunistům ve vězeních proti politickým oponentům.Komunisté s Moskvou pomáhali financovat různé teroristické skupiny.A to byl ten Váš komunistický ráj
 • Kašlete na ně, ti mají nakročeno od jakživa, a zmohli se tak leda krást, vraždit, týrat... Mají pár voličů s IQ kolem padesáti, kterým se to líbí.
 • To už tušíme a asi správně: Nick Petr patří cikánovi Pištovi Žigovi z Plzně. A ten přece co chce, všichni dobře víme !!! Přece nedělět nic a brát vysoké dávky za válení se doma a psaní hovadin. Proto nesnáší komunisty, protože ti jej zaženou dělat a to se jeho pacičkám za zády hrubě nelíbí. Tak se mu nedivte !!!
 • Banda bolševiků!
 • Davčo, drž se !
 • Davčo, drž se !!
 • Davčo, drž se !!!
 • Davčo, drž se !!!! *1*
 • Jemu se líbí jen a pouze Kikina, protože je Kikínek a jinde zas Kikíšek *1*
 • Pravda, pravda, ale dnešní vládnoucí garnitura rovněž, ba ještě víc. Vnímáte to tak, pane "dochtóre" ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit