Přejít na výpis diskuzí

Rakovina jako metla moderní doby? Kdepak, je stará jako lidstvo samo

28.8.2016 11:28
12 příspěvků

Přestože to tak může vypadat, rakovina rozhodně není moderní chorobou a trápila i naše předky. Potvrdily to stopy po rakovinných buňkách na lidských kostech starých 1,7 milionu let. Co se ale mění, jsou faktory, které ovlivňují její vznik. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lidi si všímají, že v jejich okolí povážlivě přibývá onkologických nemocí a s tím spojených úmrtí ještě v produktivním věku, proto je třeba lidi uklidnit, že rakovina tu byla odjakživa a je to vlastně normální. Už ale nikoho nenapadne zveřejnit, že za posledních 25 let vrostly počty onkologických onemocnění v české populaci o 84 procent. Ještě na konci 80 let byla rakovina poměrně řídkým onemocněním, které spíš zabíjelo lidi v pozdním věku, takže z čeho to dnes asi může být? Dnes bohužel na rakovinu umírají stále mladší ročníky a to i přes výrazný pokrok ve zdravotnictví. Sami onkologičtí lékaři tvrdí, že je to hlavně špatným jídlem, permanentní únavou a všudypřítomným stresem, který lidem snižuje obranyschopnost organismu.
    • Důsledek současného režimu. *3*
    • a především taky kouření
  • Pračlověk měl životnost asi 25 let, takže se mnohé choroby ani nestíhaly projevit...
  • Koho jen mi ten portrét připomíná???
    • Stačí když se podíváš do zrcadla. *1* *1* *1*
      • To se mýlíš. Každý den se sprchuji a holím a mám krátké vlasy. *2* *2* *2*
    • Simona
      • Kdepak, to sem celej já! *8*
  • takže mi vůbec nemusí vadit že piju jedy, jím jedy, dýchám jedy, z vodovodu na mě tečou jedy....?! vždyt ono nám to přece vůbec neškodí, to že 70 % populace má zkušenost s nádorem nebo rakovinou je přece "normální"
    • Je třeba alespoň pít kvalitní pivo...
      • nebude..nebude..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit