Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Za cca 20 let naší tzv. demokracie vrostl státní dluh skoro z nuly na 1,6 biliónů Kč. Proč, když podstatná masa našeho obyvatelstva si nežije nějak nad poměry a nemá se líp než dřív. Samozřejmě byly zde a budou tunely, ale obecně platí, že každý rok (ať děláme, co děláme) nám dluh narůstá o cca 100 mld. Co je v naší příjmové a výdajové stránce státního rozpočtu jinak než před rokem 89? Hodnotu ve státě tvoří člověk (zaměstnanci a nikdo jiný). Tu si mezi sebe rozdělí zaměstnanci a zaměstnavatelé. Z této hodnoty poté odvádějí část na údržbu našeho státu, tzv. daň. Tento odvod před rokem 89 stačil na to aby nebyl výrazný dluh. Co se změnilo v naší daňové soustavě, že nám teď už nestačí na pokrytí nákladů státu? Za období 20 let je jediná výrazná změna v daních, a to daň z příjmu právnických osob (daň ze zisku). Ta kdysi u nás byla přes 30 %. Pak se během dvaceti let, jak vládnoucí třída neustále leze velkým kapitalistům do …., snížila až na současných 19 %. Za rok rozdíl může činit 70-100 mld. Začalo to investičními pobídkami, které měly trvat několik let a už asi zůstanou natrvalo. A změnit to teď už je těžké, když si na to zvykli a nějaké nepatrné zvýšení o 1 % nic neřeší. Kalouskovy úsměvné rošády ve změně DPH o 1 %, změny např. v daních z nemovitosti apod. jsou malé a v tomto případě nepodstatné a dluh nespasí. Ten člověk-chemik na to nemá, nemá cit ekonoma, má jenom naučené poučky. V některých západních státech EU mají tento typ daně pořád nad 30 % a žijí a nevěřím tomu klišé, že by podnikatelé odešli, určitě ne všichni. Jestliže s tím někdo nesouhlasí, navrhněte jiné zvýšení daně a zjistíte, že další podstatná daň je z příjmu zaměstnanců (žádná další prvotní, podstatná z vytvořené hodnoty už není). Roční dluh např. 150 mld. bychom zalepili, když bychom každému zaměstnanci zvýšili daň z výplaty cca o 3 tis., a to by neprošlo (a to by nestačilo ještě na splacení dluhů z minula). Neobstojí argument, že by se tak nemohla stavět infrastruktura a další veřejné věci za 20 let. Na to měly sloužit přece prostředky z evropských fondů, v posledním období 750 mld. Ty ale neumíme čerpat-korupce. Je zajímavé, že se nikde moc nemluví o zdanění právnických osob, ani novináři, všude je ticho, proč? Na to ať si odpoví každý sám, protože i přes omílanou korupci je to jediná daň, která změnila výrazně svoje % a nebyla ničím nahrazena.
 • jasne Myrdo nedej, mas svou pravdu a stuj si za svym, 15 a 21, a protoze to nejspis nezafunguje, tak pristi rok 50/70, a to by bylo, aby se to nepodarilol
 • Kapitalista Peppone si tady dělá prcku z komoušů a oni mu ještě klikají na "Líbí"; jak hloupý je tento živočišný poddruh...
 • Hitler vše sváděl na židy. Tahle pravicová pakáž to svádí podle jeho vzoru na komunisty. Pravičáci jsou stejný dobytek - ne li ještě horší.
  Ať žije KSČM !!!!
  • Jo, soudruh Hitler, to byl poslední poctivej komunista; ti vrazi po něm byli jen slabý odvar.
 • Byl jsem komunista, jsem komunista a budu komunista. Tak čest práci soudruzi.
 • Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením Února 1948. Tehdy byl vedoucí silou lenivého proletariátu uloupen skutečným pracujícím majetek za biliony, avšak „revoluční" (neústavní) cestou. Tak si to soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti oposmluvně „zlegalizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „strany modrého ptáka“ a „oranžového levého padělku“ namísto bývalé ČSSD. Holotě a lumpenproletariátu rozprodali kuponové knížky, vrátili zničený majetek několika přeživším restituentům (včetně disidenta Havla, kde prolomili Benešovy dekrety). Teď rafinovaně svádí všechno svinstvo střídavě na ekology, restituenty, pokrokáře, bývalý režim, eurofily, finančníky, katolíky, jehovisty, (ne už na tajné spoluhráče z KSČM) a každý volič je jim dobrý v jejich absurdní opofrašce. Po listopadu se jediná konsolidovaná strana KSČ leninsky a strategicky rozdělila na tři bojové koordinované proudy: 1) užiteční idioti zůstali v KSČM, 2) mazanější „obnovili“ zničenou ČSSD, 3) nejprolhanější cynikové, s úplnou absenci studu, založili ODS a pomalu zakládají krajně nacionalistické partaje. Takto je zmatený a bezradný volič fackován z mnoha stran a může si vybrat, komu střídavě skočí na lep. Pravda a láska sice nezvítězily, ale „nepolitická politika“ má reálnou a logicky zdůvodněnou šanci. Všechno už tady jednou bylo – jenom adresný volební systém na účetním principu nikoli. Nepomůže nic jiného, než úplná personální adresnost a zpětná vazebnost volebního systému na voliče: Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly (TGM).
  Na závěr jeden skutečný, ale bolestivý fakt: demokratický volební systém na stranickém principu vyhovuje pouze partajím a ne lidem a už vůbec ne republice. Takové volby nemohou nikdy nic změnit. Kdyby totiž náš volební systém mohl cokoliv změnit, stal by se nebezpečným pro samotné poslance, a už dávno by ho parlament poslal do politického smetiště dějin s takovou razancí, s jakou se naši poslanci brání odhlasovat odnětí poslanecké imunity i když před volbami to skoro všichni ovčanům slibovali.
  • už je to trapné a nesmyslné říkat že proletariát, či dnes pracující nebo odboráři jsou líní nechce se jim pracovat , tohle vypouštějí ti co nejvíc kradou jako zástěrku, prostě zloděj křičí chyťte zloděje
 • http://www.osud.cz/dost-uz-ani-korunu-rozlouceni-obcana-se-statem
 • Sice nesouhlasí,ale hlasovat pro budou.Co kdyby náhodou museli od koryta?To by byla katastrofa!. *1* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16* *16*
 • Tak to je fajn. Když nesouhlasí, tak jistě budou hlasovat proti a žádné zvyšování DPH
  nebude.
 • V době,kdy mohou firmy pohodlně unikat do daňových rájů, zvýšení daní může napak výběr daní snížit.Těžko se pro pravičáky,kteří stávající kapitalistický svinčík nainstalovali,najde výhodné a rozumné řešení.Jedině,že by poprosili komunisty ,aby šli vládnout místo nich a je pravičáky hned pozavírali.Samozřejmě aby ještě komunisté znárodnili veškerý majetek jejich rodů.
  • Nevím kdo ty ocasy volil, ale jsem osobně pro, aby táhli resp. byli svými voliči vyhnáni od těch svých koryt ještě před hlasováním o círk. restitucích, zla už tato více než dvacet let vládnoucí garnitůra napáchala dost.
   Záleží jenom na nás voličích co s nima bude a jak se sněma vypořádáme, jestli je nahážeme do Vltavy - čím dříve, tím lépe a nebo je budeme v tom páchání zle vůči lidstvu podporovat dále?
   Je mi z těch k---v už na blití. Je na na Čase je odstavit a zůčtovat s těma k-----a!!!
   Bartek
   PS: dobře si v budoucnu rozmyslete, které ocasy a z jaké strany budete volit, ti co tam jsou bezmála více než dvecet let nezastupují Vás voliče ale sami sebe a mocenské zájmy uskupení finančníků, parazitujících na státních zakázkách. Vy jste u nich uždávno mimo hru. Hezký den.
   • pulka volicu, coz je zhruba tretina naroda dala hlas ODS, nebo TOP, nebo VV
    • Kravina !!! Možná půlka volících, ale kolik jich vůbec volilo ???
  • poslys proc se vydavas jako ze jsi tady 2x? jen bordel tu delas.jednou jako komous , podruhe jako kapitalista zlodej.
   • ... toto ty nemáš čím pochopit, neřeš to :))))
  • Vždyť říkám totéž, no vidíš, že se shodnem, komunisto!
   • Jsem rád, že jsme konečně našli společnou řeč, kapitalisto!
    • Někdy pokecáme u piva, co říkáš, komunisto?
     • Ožerem se jak Gottwald, kapitalisto!
      • rika se vozerem se jako KOT *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit