Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KIMCID

    Prosím cituj kde Zeman bagatelizoval tu dobu?

  • Stalingrad

    bai_23 ,i bai i 27 som mal.....

    Myslím,že to s tím nástupním platem technika neni zcela pravda,že mystifikuješ. Pokud jen z hlavy počítám, jako středoškolák-technik jsi mohl v roce 1973 mět 19 let,tudíž ročník ccá 1954 podobně jako já-1952.Již si nemůžu vzpomenout ve kterém roce skončilo zaměstnání každou sobotu,ale i tak byly pracovní jednou za 14dnů a pak tzv.subotniky.Což si asi nepamatuješ,tudíž jsi cucák,co si tu plácá nesmysly !!! Tak počítejte-8,5h x6dnů v týdnu=51h x 52týdnů v roce =2652h : 12 měsíci =221h. Uvedených 1050,.Kč hr. : 221= 4,75Kč /HOD. což je kec jak kravský lejno !!!! I kdyby to bylo jen 5dnů pracovních 8,5 x 5 =42,5 x 52 =2210 : 12= 184h. 1050 .184=  5,70Kč. Po odečtení daní by jsi musel ještě do podniku nějakou kačku donést !!! A co vím, za panelový 3pokoják se platilo podle oblasti od 300 do 400,-Kč průměr 350,-Kč + ostat.výdaje. Jinak co jsem našel zbytky výpl.pásků byl nástupní plat po matuře v mém oboru-nástrojař- 1850,-Kč + 25% měsíčně prémie,po cca 6 měsícívh na 2000,-Kč + 25% prémií,za byt jsem platil 250,-Kč-dvoupokoják od podniku-žádná celoživotní hypotéka zlodějská,rohlík stál 20halířů,mléko 1,20Kč ve skle od krávy-žádná chemie  !!!!!....a tak by šlo pokračovat,jen si vše již nepamatuji-kolik se platilo ve školce,kolik dělnická,kolik žákovská ...!!! Bo jsi lempl co již tenkrát jako dnes někteří vykřikují-mám vzdělání chci plat a místo,nic neumí....ono to také podle toho vypadá ,samá montovna,o vládě raději ani nepsat,co v 66letech urobím za hodinu a to mám 4,5diopt.,to dnešní vzdělaní měsíc špekulujů,zkur,pokazí furu matroša a pak-prý to nejde....!!!!!Tak si ověř co píšeš bo sem dej ty tvoje doklady !!!!

  • mícháte hrušky s jablky. tu hypotéku si nemusí brát, je to svobodná volba, ale to co bylo, bylo nucené! a to je velký rozdíl. nic není zadarmo nikde na světě. za bolševika novomanželská půjčka 30.000,- kčs s nízkým úrokem. ale při platu 1.050,- kčs hrubého (nástupní plat technika) a splátce 150,-kčs/měs. v roce 1973 to byl ranec. tak si nechte keci o kapitalismu. tehdá jsem měl nájem 540,- kčs plus poplatky. mohu doložit výpisy. takový byl váš vysněný komunismus.

  • no to je ale blábol. a to jako rusové kde válčili a válčí je jen v rámci internacionální pomoci? přečtěte si na netu kolik zemí rozvrátili a národů zlikvidovali.

  • Je dobré připomínat co dokáže bolševická zrůda dokázat stejně jako tomu byla za dob nacismu. Lidé mají příliš krátkou paměť a postoje vrcholných představitelů státu jako je prezident Zeman jsou nepřijatelné především pro mladou generaci, kterou bagatelizováním událostí vedeme k přesvědčení, že se zase tak moc nestalo. Stalo a zaplatilo tak životem mnoho zcela nevinných. 

  • ivislo

    Myslím že komunisti by se mohli od amíků hodně učit. Celé rozvrácené země, války kvůli ropě.Statisíce zabitých zmrzačených Lybijců, Iráčanů atd.A tady zveličujete jak někdo kdo měl držet ústa a nedržel je přišel o práci. Raději milion komunistů než tisíc okupantů ussa. Třeba v Afghanistánu.

  • mun.go

    Myslím to, na co odkazuji nahoře. JInak - Němec má stejné životní potřeby jako Čech. Jenom má možná jiné priority, neomezené shora ekonomicky.

  • KIMCID

    myslíš za stejnou práci stejnou mzdu jako v německu?

  • mun.go

    "Některým dětem politických vězňů zlomili komunisté celoživotně křídla."

    A některé děti dnešních kapitalistů jsou doživotně omezeny splácením hypotéky - napřed platí hypotéku rodiče a později ti mladí, takže musí držet hubu a krok.

    Ještě že lidé mají vysoké mzdy - viz Lidé mají vysoké mzdy, tvrdí obchodníci.

  • KIMCID

    Pražské jaro:Komunisté měli vystřídat komunisté.A to starý komunisté nemohli dovolit.A taky tu dalších 20 let byly komunisté které nikdo nechtěl,místo komunistů co jsme chtěli.A pak přišel rok 1989 a komunisty vystřídali převlečen komunisté a ty nám napříč všech stran vládnou do dnes.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit