Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Neměli to rudoarmějci lehké, osvobodit naši vlast!!!
    Přes Československo ustupovala i estonská 20. divize Waffen SS!!!
    No a vidíte dnes je Estonsko "demokratickou" evropskou zemí!!!
    PCHE !!!
    • BTW! Ani Ty to nemáš lehké! O historii pobaltských zemí víš jen to, co hlásá nafukovací
      Putka Putinovič! Musíš mít skutečně slepičí mozek!
    • Otázkou je, kolik procent z té snahy bylo odvobodit nás a kolik zabrat co největší území v Evropě ze strategických důvodů a politických důvodů.
    • fakt, to je objev

      vivat Stalin
      • taký by jsi se chtěl milovat s ruským kosmonautem ?? *2*
        • Že si nedáš pokoj teplej Semjone Gayínku, to je tak málo homoušskech stránek???
          • Tečko, Tečko tvoje kontraodpovědi už všichni prokoukli, běž gajínkovat do amrdólie ty ptáku moskodlabáku

            já jsem originál BTW, jsi schýza
            • Já vím Semjone Gayínku, jsi originální teploušek!!!
              WOW, jen tak dál termokomiku!!!
        • ukaž mi na někoho kdo z ČR by nechtěl? *1*
          • přééésně

            YEAH !!!
  • vivat obama
    vivat mek mek mekejn
    vivat florida

    ?!?
    To nic dělám si kozy z plagiáta!!!
    Jupííí to jsem ale čtverák a strašně mě ba, že on to nemůže rozdejchat!!!
    • jsi nejvtipnější na světě, mám tě rád *14*
      • na Juru už házím bobek, co máš na sobě ?
        • proč, proč, proč ??? *9*
        • jen rubášku *2*
          • v 17.00 v kauflandu
            • rozkaz plukovníku *5*
  • Československo a osvobodila rudá armáda, věčná čest a sláva Rusku
    • Staline pořád si pevně uložen v našich srdcích, stýská se nám po roce 1968, vraťte se *13*
      • V srdci Stálina, v řiti Semjonovo pinďoura, to je kombinace!!!
        Hihihi!!!

        Nemáš na to!!! YEAH !!!
  • Jochochó blbečku plagiáte nemáš na mě, jsi prosťáček!!!
    Karty tady rozdávám JÁ, BTW, a ne ty šmejde plagiátorskej zamínusovanej, rudej!!!
    YEAH !!!
    • pěkně si plagiáta zmínusoval, máš můj obdiv, jsi nejlepší stalinista všech dob, celá ČR za tebou stojí, všichni vědí že jsi originál, neboj *13*
      • spasíba *9*
  • zdravím po ránu všechny stalinisty...nazdáááár
    • taky jsi nebyl v práci ?
      • statečně se držím už od revoluce, nechozením do práce nahlodávám ten proklatý kapitalismus
        • geniální, ale ty podpory by mohli být vyšší *3*
  • Jako obvykle zde nejvíc hýkají převlečení bolševici - zhrzení voliči TOP09 a jejich zdegenerovaného maskota z Rakouska.
    • ne jenom jeden tydýt Simona K. ostatní dějiny chápou.a nedovolili by si urážet oběti a padlé.
  • Československo –sovětská spojenecká smlouva uzavřená 12. prosince 1943 - Další smlouva kterou zločinec jménem SSSR pošlapal a porušil.

    V Článku 4. smlouvy slíbili, že budou jednat v shodě se zásadami vzájemného respektování svrchovanosti a nezávislosti, jakož i nevměšování do vnitřních věcí druhého státu. Stalin a spol. se zavázali k obnovení Československa v předmnichovských hranicích a stvrdili to i písemně.

    To ale bolševici věrolomně už za necelý rok porušili! Na podzim roku 1944 Rudá armáda obsadila tzv. Podkarpatskou Rus, která byla legitimní součástí Československa. Proto tam naše londýnská vláda vyslala své zástupce, kteří měli toto území spravovat. Nicméně velení Rudé armády a tajné sovětské policie NKVD protiprávně znemožnili obnovení československé správy. Zakázali mobilizaci zdejších obyvatel do Československé armády, nekomunisty odvlékali do gulagů a místní lidi nutili násilím hlasovat o připojení tohoto území k sovětskému Rusku, ke kterému nikdy v historii nepatřilo.
    • Hele ty náno sssr dejme tomu ji zabrala i když všude je psáno že jsme ji odstoupili, ale to ty nepochopíš.

      ale když přišel rok 1991 proč nám demokratická Ukrajina území nevrátila?A nebo proč jí nedá slovákům kterých by stejně byla???
      • no vy jste historik *15* *15* *15*
        • V roce 1990 vyhlásila Verchovna rada Ukrajiny (parlament) suverenitu země, nezávislost pak byla oficiálně vyhlášena 24. srpna 1991 při rozpadu Sovětského svazu.
          • a co má společného s Ukrajinou že nám smradlavej rusák ukradl kus území ??
            • Tak ze po rozpadu sovetskeho svazu nam to svaz vratit nemohl.tudiz nam to meli vratit ukrosi a ty to neudelali.
            • Tak že pokud jí Slovensko chce ať si o ní Ukrajině řekne *3*
              Jako si nedávno Polsko řeklo o kus území Čech(a my jim to samozřejmě dáme)
            • Jsi hlupák!

              V květnu 1945 byly obnoveny hranice Československa ve stavu před mnichovskou konferencí. Vzápětí dne 29. června 1945 byla pak celá oblast s pruhem území na východě Slovenska odstoupena Československem Sovětskému svazu.

              čti trubko:Sovětskému svazu..

              A po rozpadu SSSr nám ji teda měla UA vrátit?
  • Komunistický výmysl, který srpokladiváci často opakují, naposledy Marta Bayerová a komunistická senátorka ze Znojma. Podle ní Slovenské národní povstání vedla komunistická strana Slovenska. Nikoliv, povstání vedla politicky Slovenská národní rada, v niž byly zastoupeny všechny slovenské antinacistické síly, nejen komunisté, a vojensky povstání vedli generálové Viest a Golián. Soudružka jenom dokázala, že historii nezná a buď nevědomky, nebo dokonce záměrně lhala. Komunističtí partyzáni byli naopak spíše pro povstání problémem.

    Od komunistů těžko můžeme očekávat pravdomluvnost, ale jejich drzé přisvojování si zásluh jiných nelze přejít mlčením. Slovenské národní povstání, jehož 70. výročí zahájení si dnes připomínáme, připravovaly všechny slovenské nekomunistické i komunistické síly, které byly v opozici vůči tehdejší vládě prezidenta Jozefa Tisa. Vyplynulo to z tzv. Vánoční dohody z prosince 1943, kterou tito opozičníci uzavřeli.

    Na přípravě vojenského vystoupení, které by Slovensko převedlo z nacistického do protinacistického tábora, se podílel i ministr národní obrany generál Ferdinand Čatloš. Ten plánoval při přiblížení se Rudé armády ke Krakovu státní převrat, zatčení a uvěznění ministrů slovenské vlády, nastolení vojenské diktatury a vyhlášení války Německu.

    Povstání připravoval v součinnosti s londýnskou čs. zahraniční vládou a prezidentem Edvardem Benešem, zabezpečoval ho materiálně a kádrově, i náčelník štábu velitelství pozemních vojsk podplukovník Ján Golián, povýšený později do hodnosti brigádního generála. Ten se také stal jeho prvním vojenským velitelem. Na začátku října ho vystřídal generál Rudolf Viest, který byl do této funkce vyslán rovněž z britské metropole Šrámkovým kabinetem.
    • Oba tito slovenští hrdinové a hlavní protagonisté povstání patřili k demokratickému odboji a s komunisty neměli nic společného. Hlavním silou povstání byly vojenské jednotky Slovenské armády, které přešly k povstalcům. Na konci srpna z nich vznikla I. Československá armáda na Slovensku a nakonec ji tvořilo asi 60 tisíc mužů. Na stranu povstalců přešly i některé oddíly policie, četnictva a finanční stráže.

      Politicky vedla území, které se podařilo ovládnout povstalcům, Slovenská národní rada v čele s předsedou nekomunistou a čechoslovakistou Vavro Šrobárem.
      • mimo téma opět že blbko *7*
  • ano jsem Ruskou ambasádou placený internetový troll a homosexuál.
    Proto tu smrdím nonstop, kradu jména a podvádím s hlasováním.
    Simoně komolím jméno na Simon protože uvedla pro moje Rusko moc nebezpečnou pravdu.

    Budu tu Gayínkovat Blít a zvracet - Musím přeci Kremlu služby za jidášsou odměnu vracet
    • bohužel
  • Praha:
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A9_povst%C3%A1n%C3%AD

    Plzeň:

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Plze%C5%88sk%C3%A9_povst%C3%A1n%C3%AD_(1945)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit