Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle výpočtu, který uskutečnil magazín Forbes,
    vypustilo Rusko během masivního ostřelování ukrajinských civilních cílů
    a cílů spojených s energetickou infrastrukturou rakety a střely za
    přibližně 760 milionů dolarů, tedy za takřka 18,5 miliardy korun.

    Výpočet vychází z údajů, které uvedly, že bylo odpáleno 55 řízených
    střel Ch-101, 22 protiletadlových raket S-300, jedna protiletadlová
    střela Ch-59 a pětice sebevražedných střel různých typů.



    Forbes odhadl cenu vypálených střel následovně: Cena střely Ch-101 je
    přibližně 13 milionů dolarů, raketa S-300 vyjde na 2 miliony, Ch-59 na
    jeden milion, stejně tak stojí i použité bezpilotní prostředky.
    Dohromady tedy suma vyšplhá na přibližně 760 milionů. Jak vysoké celkové náklady již vynaložil Putinův režim na ostřelování
    Ukrajiny pomocí těchto raket a střel, lze jen stěží odhadnout. Skromné
    odhady hovoří
    o přibližně 500–900 milionech dolarů za každý den vojenské agrese. To
    by za osm měsíců války znamenalo minimálně 200 miliard dolarů. K tomu je
    však ještě nutno přičíst další obří náklady na zajištění vojenských
    jednotek.

  • Opravdu šlo to obilí z Ukrajiny do států které mohou díky své lenosti trpět hladomorem? Zkuste to doplnit do článku.

  • KIMCID

    Když muže každý bez důkazu napadat Rf ,nevidím důvod proč nemůže stejně tak dělat Rf.

  • "Z Ruska nepošlo nikdy nic dobrého, jen samá reakce, zpátečnictví."

    To se psalo už před dvěma sty lety.

    • KIMCID

      Ano pomatený Palakcký byl zhulenej když to prohlásil. Protože mu celkem nedávno Rusko zachránilo zadel před Francouzem

    • josef.chmela

      Kdo se nevyrovná s minulostí, nemá budoucnost.

      • Ano, souhlasím.

        • josef.chmela

          Takže lidé jako ty nemají budoucnost a to je dobře.

          • Pepo, samozřejmě, že pro mne jednou nastane chvíle, kdy ukončím svou pouť na této Zemi. Kdy to bude, to samozřejmě nevím, naštěstí.

    • Komsomolec Obcan a jeho moudrosti. Děkujeme ti drahý příteli.

      • Příteli, těžko jsem mohl být komsomolcem, když jsem se narodil jako občan ČSR. 😀

        • mun.go

          To se nevylučuje.

    • Dobře, Vaše bezobsažné mantry už známe. Teď konstruktivně.

      Copak byste od těch zatracených Rusů čekal? Že si nechají napadat válečné lodi, že budou trpět sabotáže a vesele povolovat bohatnout oligarchům na Ukrajině prodejem obilí?  Že vyklidí své přístavy a budou se dívat na to, jak si s nimi někdo....? Pokud jsou ve svých přístavech nebo svých výsostných vodách, tak se docela jistě budou bránit. 

      To by se Vám jistě líbilo daleko více. Nemýlím se? 

    • Říká se, že opakování je matka moudrosti; ne vždy to však platí. Někteří totiž stále opakují totéž, protože se jim do paměti více nevejde. 😇

      • Příteli, někomu je třeba stále opakovat jedno a totéž a on to stejně nepochopí. Já jsem byl nejednou v bývalém CCCP a na jeho občany se nemohu stěžovat, naopak byli většinou velice přátelští a ochotni k jakékoliv nezištné pomoci. A byli to často i jedinci "vysoce postavení". Byli tam ovšem i tací, kdo "zastávali nějaký ouřad" a dávali najevo svou domnělou "nadřazenost".  Těm ovšem stačilo dát nějakým slušným způsoben najevo, že já bych mohl mít "vyšší postavení" než oni a už se chovali slušně.

        • mun.go

          »"Byli tam ovšem i tací, kdo "zastávali nějaký ouřad" a dávali najevo svou domnělou "nadřazenost"«

          Ovšem k tomu, milý občane, netřeba jezdit do Ruska ani do SSSR. Setkání s úřednickým blbem vás může potkat kdekoliv na světě.

        • Myslím, že to s tou pamětí máte opravdu "kolovrátek". A také nevím, jak to máte Vy se mnou, ale já bych se mezi Vaše přátele velmi nerad počítal, pane Obcane. 😛

          • Já nabídnu přátelství komukoliv, kdo je ochoten ho přijmout. A pokud se v něčem lišíme v názorech, snažím se ty rozdíly objasnit, ale jinak respektuji právo každého na vlastní názor.

            • Pokud nabídnete, pane Obcane, přátelství "komukoli", pak Vaše přátelství stojí za starou bačkoru a o takové já skutečně nestojím. Přátele si totiž - moudrý člověk - vybírá. Tímto jsem zakončil náš psaný rozhovor a zároveň to je moje poslední reakce na Váš komentář. Ale jinak, pane Obcane, nic ve zlém. 😐

        • I tohle papouškujete pořád dokola. Jiný naučený věrohodný příběh by nebyl prosím? Tohle už jsem četl asi 22 x. 

  • Naprosto v pořádku 

  • Globálně se zvýší ceny výrobků z mouky. Doufám, že alespoň o 12 %. Dobře nám tak. Konkurenční  potraviny by podle neviditelné ruky trhu také mohly zdražit. Kukuřice, luštěniny, brambory.


    • Biden už mluví o nastávajícím hladomoru, aby co nejvíce očernil Rusko.

      • https://sk.news-front.info/2022/10/29/logicke-vyustenie-obilnej-dohody/

      • Ale jděte, snad bláboly toho starého polety neberete vážně?

        Bůh ví, co kde zase vyhrabal za papírek. 

        • Speciálně vaše názory mě pár týdnů nezajímají. Nereagujte na mě. Najděte si na ukojování  jiný cíl.

          Děkuji.

          • Pokud se účastníte veřejné diskuse, není vůbec na vás, kdo na vás chce a nebo nechce reagovat.

            Pokud Vám osobně slouží diskuse k ukojení, tak neposuzujte ostatní podle sebe.

            Také děkuji. 

            • Speciálně vaše názory mě pár týdnů nezajímají. Nereagujte na mě. Najděte si na ukojování  jiný cíl.

              Děkuji.


  • Rusko dává k OSN otázku teroristického útoku Britanie na NordStream 1,2. To bude kroucení. Myslím, že se všichni budeme smát. Rusko řeklo, že se Britanie PODÍLELA na tomto teroristickém činu. Dánové, Švédové i Němci, kteří prováděli šetření a nepustili k tomu ani jako pozorovatele Rusy, řekli, že nemohou sdělit své výsledky. Tak jediní, kteří konkrétně na někoho ukázali jsou Rusové, protože se NEBOJÍ. Ušáci se už potí, protože v tom byli také. Tohle se jen tak pod koberec zamést nedá. Přesto si myslím, že západní demokracie se postará o to, aby VENCOVA PRAVDA A LÁSKA OPĚT ZVÍŤEZILA NAD LŽÍ. Takže nikdo nic neudělal a nikdo nic nezjistil, prostě se to odstřelilo samo. Myslím, že to ale bude další hřebíček do rakve prohnilých a zkorumpovaných politických vlád západních zemí, včetně té naší.

    • Doufám, že přesto, co si myslíte, to postarání "demokracii" tentokrát tak zcela jednoznačně nevyjde; i když to jistojistě má velmi dobře "ošetřeno". Bylo by už na čase, myslím. 

  • No jo. Tak dlouho se škádlí had bosou nohou.. 



Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit