Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Firma Liglass, za niž se Mynář přimlouval v Kyrgyzstánu, finančně podpořila jeho SPO
    Společnost Liglass Trading, za niž u kyrgyzských vládních představitelů lobboval kancléř

    Vratislav Mynář kvůli zakázce na stavbu vodních elektráren, loni darovala Straně práv občanů (SPO) 200 000 korun. Vyplývá to z výroční zprávy strany, kterou Mynář dříve vedl. Za firmu se přimlouval i prezident Miloš Zeman, jehož jménem se partaj zaštiťovala.
    • Až na to že tu firmu panu prezidentovi doporučilo Ministerstvo Obchodu a Průmyslu.A to má mít ty firmy prověřené a ověřené když je předkládá hlavě státu. *3*
      • Lžež ruskej zmetku, Ovar si doporučení vylhal a vycucal z prstu, Ministerstvo Obchodu a Průmyslu to rozolutně popřelo a označilo za bludy. Zeman samozřejmě dělá mrtvého brouka, vygoogluj si to ty sedmilháři *11*
        • jen tak pár čísel alias Simonko,Občane nebo j, tohle prohlásil samotný MOaP tak že lži si nech pro svou mámu. Stačí si to najít lenochu líná.
        • Ty lžeš, americkej zmetku s kokotíí palicí Sajmone přizdisráči...
    • Miliardová zakázka pro neznámou firmu
      Od počátku kauzy je nejasné, co Hrad k doporučení firmy bez zkušeností v oboru a s minimálním obratem k účasti na miliardové zakázce vedlo.

      Společnost sídlí v chátrajícím objektu v Líšném u Železného Brodu. V loňském roce zaměstnávala podle informací z obchodního rejstříku citovaných agenturou ČTK dva lidi, uskutečnila zakázky za pouhých 612 000 korun a její hospodaření skončilo bezmála milionovou ztrátou. Smlouva na výstavbu kaskády vodních elektráren v Kyrgyzstánu přitom přesahovala podle Aktuálně.cz 12 miliard korun.
      Mynář se za ni přimlouval dopisem, hradní kancléř už dříve řekl, že tak činil „v dobré víře”. [celá zpráva] „Obrátili se na mě písemně, zda jim jsem schopen pomoci. Sepsal jsem dopis, kterých jsem za svoje působení na Hradě napsal asi dvacet,” uvedl. [celá zpráva]

      Zeman firmu doporučoval dokonce osobně – podle svých slov ji zmínil na základě údajů ministerstva průmyslu a obchodu. Vedení resortu však jeho slova odmítlo.
      Liglass Trading měla podle dohody s kyrgyzskou vládou vystavět kaskádu vodních elektráren, ale nedodržela podmínky dohody, tedy nepřevedla sumu 37 miliónů dolarů (asi 807 miliónů korun) na vyplacení původního ruského investora.

      Premiér Sapar Isakovv proto v září ohlásil, že vláda smlouvu s Liglass Trading vypoví. Smelík jakékoli pochybení odmítá a z nedodržení dohod naopak viní Kyrgyzstán.
    • Informaci o sponzorském daru ve středu přinesl server Aktuálně.cz s odvoláním na výroční zprávu SPO. Dvousettisícový dar od Liglass Tradingu podle serveru straně připutoval loni, tedy ve stejný rok, kdy se v Kyrgyzstánu Mynář za firmu bil.

      „Jsem od roku 2013 řadovým členem, předsedou krajské organizace, nemám s financováním strany nic společného,” citovala kancléře ČTK. Mynář prý o daru nevěděl. „Pokud to takhle je, tak já o tom nevěděl a spojovat to je hloupost,” dodal.

      Mynář stranu v minulosti vedl, nyní je předsedou organizace ve Zlínském kraji. Dříve se strana rovněž zaštiťovala osobou prezidenta Miloše Zemana, v roce 2014 však na jeho žádost od přízviska „Zemanovci” upustila.

      Současný předseda SPO Jan Veleba odmítl spekulovat, zda dar nějak s Mynářovou přímluvou souvisí. Nemá o něm prý žádné informace, a odmítl jej proto komentovat.

      „S médii mluvit nebudu,” odbyl redaktory Aktuálně.cz i majitel společnosti Liglass Trading Michael Smelík.
  • "Ruští žoldáci v zajetí Islámského státu" -- Jak to, že tam nejsou i američtí žoldáci? Asi proto, že kamarády se nezajímá!
  • Ruští molodci = cherubíni. Islamisté = zločinci.
  • "Nazývá své datum narození, jméno a bydliště." -- Co to?
    • vot éto stroj-převod.. *3*
  • iscal
    Něco novějšího by nebylo?
  • nas mnogo
    • To myslíš vás, jelimánků?
  • někteří by rádi viděli Deash na svých starých místech v Sýrii, ale ono už to prostě nejde, nikdy se nevrátíš do stejné řeky ! *8* *1*
  • No a?
  • To je akce už asi čtrnáct dní stará jak chtěli zajmout celý oddíl ale ti se probili s obklíčení a potom při minometné palbě zahynul ruský generál. Rusové odpověděli raketami z ponorky a zlikvidovali několik zakladen kde zahynuli i chrabří hoši s USA kteří pomáhají ISIL.Podle vyjádření ruské strany jim nikdo nechybí a jestli tak jsou to hoši co byli u ISIL na vlastní pěst !
  • které se může stát i těm našim. Nechat se zabít v cizí zemi jen pro peníze, to za to nestojí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit