Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Baba má sama Alzheimera, tak si myslí, že jsou všichni postižení tím samým.
    • Bohužel Alzheimera mívají lidé s mozkem.Lidé.kteří mají místo mozku rudou knížku,tak jej nemohou dostat a ani neví ci to je,tiskovina tuto nemoc nemůže dostat.Ono zestátnění,které komunisti nazývají dřívější znárodnění nás v roce 1948 z průmyslpvě vyspělého státu vrhlo do feudalismu se všemi jeho aspekty t.j. o 150 roků zpět.
      • Vidím, že jsi studoval CEVRO. Za dobu své existence tam ještě neřekli jediné pravdivé slovo. Lhát za pemíze je snadné. 40 let vlády komunistů bylo nejšťastnějším obdobím našich dějin. Zloději a vrazi byli v lapáku a poctivě pracujícím se vedlo skvěle. Dneska jsou zloději a vrazi u moci a pracující dřou bídu s nouzí !!! Jestli jsi opravdu děda, třak jak jsi starej, tak jso hloupej !!!
        • Podle tebe jsou tedy u moci vrazi a zloději. Tím mi potvrzuješ,že komunisté a jejich potomci jsou to co já říkám. Takže asi hloupost není moje ,ale někohp jiného.
      • Nevím kde se vzaly ty majetky státu co byly rozkradeny. Podle tebe vznikly za feudalizmu. A v roce 90 jsme přešli od feudalizmu do tohoto krásného zřízení. Jdi si dát mokrý hadr na hlavu - jseš přehřátý, a nebo tolik nehul.
        • Vznikly z peněz občanů,kteří byli při měnové reformě (bankrotu státu) v roce 1953 státem (stranou a vládou) okradeni o své úspory,našetřené peníze na penzi. Dále z ukradených majetků(vybudovaných as dříve prosperujících podniků).dále úsporám na údržbě bytovéhofondu,památek,atd. Co se týče rozkradení,kdo kradl? Byli to hlavně funkcionáři KSČ, neboť oni to byli,kdo se po roce 1989 stali největršími akcionáři a kapitalisty. Prostí občané neměli na to aby skládali milion korun na akciovou společnost atd. Bohužel byli to oni,kteří si vypůjčovali v bankách a nespláceli (neboť jejich přátelé v bankách uzavírali výhodné smlouvy,podle kterých se dluh nemusel splácet. Byli to oni a jejich příznivci,kteří přiváděli podniky k bankrotu a poctiví lidé za ně museli potom při prodeji bank jejich dluhy zaplatit).
          Pak prosím si přečti,že jsem napsal,že jsme byli vrženi zpět a to jestli jsi dával pozor v dějepise vlastně na začátek kapitalismu-t.j. do období konce feudalismu (navíc veškeré památky u nás vlastně byly vybudovány za feudalusmu). Navíc jsem nekuřák a na rozdíl od mladých nekouřím ani marihuanu a nešňupu koks-na rozdíl od vás to nepotřebuji.
          Tvůj příspěvek mi bohužel ukazuje,že pro některé jsou důležité sliby a nezajímé jej,že ten kdo mu tyto sliby dává je podvodník,který jen slibuje. Antonín Zápotocký jako president sliboval,že každá žena bude mít persiánový kožich,každá rodina auto-co se stalo?
          • Jenomže měnová reforma musela být provedena. My jsme neměli za zády americkou chuntu která nás sponzorovala jako německo. Mimo to až se přizná skutečný kurz koruny, budeme škrtat nuly také. Tak sklapni, mohl by jsi dostat přes ovar blbe! *12*
            • Potvrzuješ,že za 5 roků své vlády dokázali komunisté zruinovat náš stát až k nutnosti provedení měnové reformy. Pamatuj,že v roce 1948 převzali nejen celý státní rozpočet,ale i 192 miliard fondu národní obnovy.Tehdy si uvědom nebyla koruna v zahraničí směňována.ale jen vykupována.
          • Jedině pitomec může obrovskou inflaci do roku 1953 nazývat "úsporami". Přitom musel ještě existovat do té doby přídělový systém. Každý stát, postižený inflací musí ať chce či nechce inflaci zlikvidovat výměnou peněz. V roce 1989 až 1991 bylo např. postiženo inflací Polsko, byl jsem tam a za naši tehdejší stovku jsem dostal plný vozík jejich "zlotých". Koupil jsem si za vozík plný peněz jedny sirky. Takže museli udělat měnu také a byl a je i klid...No a Antonín Zápotocký také říkal, že u nás jednou budou pomeranče levnější, než brambory. To už se stalo, ale ne, že by ty pomeranče byly tak levné, ale ty brambory jsou dneska tak drahé...Takže blablabla, dědečku ....
            • Vážený nenazívám to co se stalo v roce 1953 úsporami,ale tím,že tehdejší mocipáni okradli spoluobčany o jejich úspory,které si naspořili před rokem 1945 celé a které si naspořili pak do roku 1948 v poměru 1:50. Zároveň zvedli ceny potravim 5x,jelikož nové ceny stanovili z cen volného (bezlístkového) trhu,ale platy ponechali jako za cen lístkového systemu.Takže máš trochu zkreslené představy. Omlouvat Tě může jen mládí a vliv ČSSD na omezení počtu hodin dějepisu po roce 1998.
  • K příštím volbám půjdou i lidi, nejenom rudořitníci, čímž se vše vrátí do normálu!
  • Poslouchejte moudré , radili Vám již dříve a vidíte jak zem vzkvétá a rozlet do života máte v takové míře o jaké se Vám ani nesnilo a jen díky studentům 89 roku kteří měli přehled a věděli dopředu co je dobré . Už jste byli na pracáku ?????
    • Díky studentům *1* *1* *1* Věděl jsem že jsi pomatenec tečko *16*
  • Spíš by se měl založit bankovní účet na získání prostředků k zakoupení letenky pro toto individum a poslat jí do země zaslíbené.
  • To říká ta pravá, její matka komunistka, její manžel komunista a její bráchové hrdlořezové. Ty už konečně někam zalez a raději mlč.
  • Komouši jsou v rici; je ale fajn. že nám ten zbytek neustále předvádí, co jsou to za zrůdy! Mladí to vidí a to je dobře. Čest!
  • To už je na tom odeesácká propaganda hodně špatně,když už angažuje obskurní osoby tohoto typu.
  • Not CSSD: Note, ty jsi holt to rohatý zvíře.....( I když si myslím, že přirovnání je ještě slabé). Asi patříš k "modroptákům", že je tak bráníš. A někoho zastřelit, nebo podříznout hrdlo není boj proti něčemu, ale sprostá vražda. Měli bojovat jinak a ne zabíjet nevinné....
    • Nevinny-dokaz to!
      Kazdy komunista,jez jim usiloval o zivot byl vinny!
      Jeste jednou:Proc komunisti likvidovali odboj proti fasismu???
      Kdo ma nemecke svazky usvedcujici kolaboranty???
      • Můj děda byl za odboj v koncentráku a po válce ho nikdo nezlikvidoval. Tzn. v minimálně v jednom případě nemáš pravdu!
  • Milá pani, vyndejte si už konečně hlavu (nebudu psát odkud). Jeden bolševik vám vadí? Co ty všichni ostatní , co zahodili (možná) legitimaci v r.89? Zahozením legitimace a přejmenováním přes noc se ještě nikdo lepším nestal. Jestli se někdo nějak jmenoval před r.89 a byl to cajk, tak přejmenováním se určitě moc nezměnil.
  • Bratrum Masinovym slo doopravdy o zivot,kdyby zustali v teto zemi.Komuniste v cele s Gottwaldem likvidovali cely byvaly odboj proti fasismu,kam rodina Masinovych patrila!!!
    Otazkou je proc toto dali?
    Odpoved je dost tezka,ale dle nepublikovanych historiku se jednalo o dosti zvlastni shodu-v KSC se usidlilo vetsi mnozstvi ''lidi'',a tito drive kolaborovali s fasismem,udavali okupacnimu systemu.Bohuzel,toto je i dnes temer tabu,nebot x dnesnich tzv.demokratickych stran je tvoreno z prislusniku KSC,cili cast techto 'demokratu' ma predky v udavacich Gestapa.Proto neni problemem tyto lidi zlakat k spolupraci s KGB!
    Ano,Masinove jsou hrdiny,nebot bojovali o holy svuj zivot,a jejich nepritel byl kazdy komunista,jez mel jak v ruce zbran,nebo byl i donasec!A vime moc dobre,jak po nich slo Gestapo,a po valce tuto praci prevzalo hrdinne vedeni KSC! *12*
    • Tak jak jsi to napsal, tak vlastně všichni příbuzní minimálně vztaženo na děti všech vrahů, zlodějů či lumpů jsou vlastně také potenciální vrazi, zlodějové.....
      A co ty NOTe?
      • Ja na to nic,nebot nase rodina netahla s nikym.Takova bezna rodina,jez si nechala vse libit.
        Z rodiny pouze ja nenavidim totalitni systemy a jejich poskoky.
        • Tím, že netáhla s nikým, tak vlastně podporovala a podporuje ty, co jsou u moci *5*. Ale je to vaše volba.
    • Behem 5ti minut jsem dostal 3minusy,a to je noc...Takze komunisticka luza nespi,ale nema argumenty...
      • Otec je něco jiného jak děti a z principu nemám rád lidi co podřezávají bezbrané ....
        • Co bys dal Ty,kdybys mel 100% jistoty,ze Te BEZDUVODNE! fyzicky zlikviduji?
          • To mluvíš o kom? O Mašínech? Když udělali první kasu... tedy dle Tebe první (výrazný) odbojářský čin, z pohledu platných zákonů trestný čin, dle dostupných informací začali žít jak "grandi". Jak, ale vypadá odbojář? Jenže pak zabili, v minimálně jednom případě vraždili, mělo se jim dostat spravedlivého trestu. Kde jsi získal informaci o tom, že měli být fyzicky zlikvidováni? Jsi zřejmě velice zaujatý. Být příbuzný jejich obětí, bys viděl některé souvislosti zřejmě jinak. Dnes třeba po ulicích běhá kriminálník, co přepadá, banky, herny či pumpy a za pár let bude trvdit, že to byl odboj, tentokrát už čtvrtý.... Jo mimoděk, co těch obojářů pustil V. Havel....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší