Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Rakovina komunismu je přesně v tom,že dokáže pravdu obracet do ztracena.Lhát a tvářit se jako lidumil Hitler ve 30.letech.Dopady komunistické ideologie jsou jako plevel,který pokud pravidelně neřešíte udržováním úrodného pole,zaneřádí Vám úrodu,neboli stav generací na dlouhá léta. *7*
  • To ti platí za ty pitominy? Nebo že by člověk toto mohl dobrovolně vypotit z hlavy? To vypadá tak na IQ 72.
   • Tvoje sebekritika je až zarážející!
 • Pajerová předvedla pavlačovou drbnu. Jak vůbec něco tak ubohého vůbec může někdo vyřvávat, ty urážky, to se skutečně může zaštitovat Havlem. No je to sestra další trapné osoby, která úmyslně vyvolávala problém s policajtem, aby se později dostala do politiky, kde předvedla, co je zač.Obě jsou čarodějnice *16*
 • Pro potřeby soudu jsem musel navštívit archiv a nechat si vyhledat svazky, ze kterých jsem vyhledal potřebné dokumenty. Ve studovně seděli mladí lidé a studovali novodobé dějiny. Venku v kuřárně jsem slyšel výsledky jejich bádání. Ani se nedivím jakými polopravdami i nepravdami nás krmí sdělovací prostředky. Prožil jsem skoro celý život v totalitě. Na 50tá léta si moc nepamatuji. Ostatní léta jsem si užíval úplně normálně. (byl jsem zarytý antibolševik) Pokud bych chtěl emigrovat, mohl jsem prakticky kdykoli. Stačilo vystát frontu na nějaký zájezd od Čedoku na západ, nebo Jugoslávie. V roce 68 úplně normélně. Nechápu proto ty, co se šli nechat zastřelit na čáru. Nevím proto co vlastně chtějí vybádat.
  Je to jen propaganda, srovnatelná s propagandou fašistického Německa.
  • resp pres ni sli lide kteri utikali z kriminalnich pohnutek. Dnes z nich pred mladymi delaji hrdiny. Pritom slo o zlodeje , podvodniky , defraudanty a dalsi podobne. V podstate by za svoji / ne protistatni , ale kriminalni / cinnost byli stihani kdekoliv na svete. Noa pak jeste par mladych pitomcu , kteri nevedeli ze to jde i bez nasili , viz Vas nazor. To ale nelze brat vazne , tyhle mlade trumpety , co ze sebe dnes zase delaji hrdiny , jedno jak. Par jich proslo tak jsou za ucitele Jamese Bonda a ti co neprosli / vetsina / se citi byt politickou elitou s nejakymi naroky za svoji blbost. Preji hezky vecer. Emigrant co tenkrat prosel bez nasili / YU -I / a kriminalni minulosti.
 • Mně to spíš připadá jako dohadování o ničem... Vymyšlený nějaký ústav, který má za úkol prstem ukazovat na nějakého bubáka. Pokud by byl skutečně objektivní pak by musel označit více jak polovinu vlády, parlamentu, senátu a soudcovského stavu, protože tito lidé sami vzešli z totalitního režimu a kolikrát byli i hodně aktivní...
  Tím, že převlékli kabát a začali smýšlet jinak, ještě neznamená, že by smazali masku tohoto bubáka z tváře a očistili svá svědomí...
  Je to jen novodobý hon na čarodějnice a jakýsi ústav má sloužit jako inkvizice...
  Je to směšné, neúčelné, zbytečné, neprůhledné, matoucí a vůbec, nejlépe by bylo kdyby si šli aktéři hledat poctivou práci...
 • Eši vá vono se ta velebnost Herman nebojí auditu!!!!!!
 • Jelínkovi se možná líbí co se na ústavu děje a možná má šanci postoupit. Ale zarážející je, že houfně odchází vědci, které nelze podezírat z politikaření. No a to už naznačuje, že Pajerová asi má pravdu.
  • v jake oboru , co dokazali prosim ?? Pro me je Cesky vedec napr Prf Heyrovsky , Prf Holy ... tihle ??? Co to je za bandu flakacu ? ???
  • Vzhledem k tomu, že jste evidentně laik a v situaci se neorientujete, doporučuji položit si otázku, jaká je asi úroveň členů a kvalita práce tzv. vědecké rady, když během svého působení nedokázali postřehnout nízkou odbornou úroveň naprosté většiny výstupů (=prací) zaměstnanců ÚSTR. A případně se seznámit s výtkami Rady (prosím nezaměňovat s vědeckou radou) na adresu bývalého ředitele Hermana a důvody k jeho odvolání (špatná pověst ÚSTR v odborných kruzích, špatná personální situace a vysoká fluktuace pracovníků, nízké zastoupení vědeckých pracovníků, absence koncepce digitalizace i výzkumu, chaotická a neodborně prováděná digitalizace pramenů, manipulativní a účelové zacházení s prameny v rozporu se základními pravidly historické a archivářské práce, nízký počet prací publikovaných zaměstnanci ústavu atd.). Rezignace členů tzv. vědecké rady "na protest proti odvolání", tedy z emotivních a nikoli věcných důvodů jen potvrzuje, že celý spor není veden v odborné, ale politické rovině. A nebyla to Rada a většina a jejich členů, kdo celou věc zpolitizoval. Byla to skupina diletantů kolem bývalého ředitele Hermana, byl to premiér Nečas a celá ODS, byla to přehlasovaná radní Naděžda Kavalírová. Všichni (včetně Moniky Pajerové!) vesměs bez příslušné odborné kvalifikace!
 • Ústav rozpustit a agendu převést do státního archilu a do škol, kde se historií zabývají. A pokud je tam málo lidí, tak jednoho si mohou vybrat ze zaměstnanců likvidovaného ústavu. A přesto se tím ušetří miliony. Zbytek bohužel bude muset hledat práci, stejně jako statisíce jiných....
 • Boj o koryta. *11*
 • Není škoda, že Havel nežije. Škoda je to, že se vůbec narodil.
  • A kohopak by ste tam dosadili vy bolsevicka chatro?
   Ten prevrat byl preci v rezii STB-KGB-KSC!
   Jakpak byste soudruzi mohli jinak legalizovat nakradene komunisticke penize?
   V CSSR bylo v te dobe 10.000 obyvatel,majici majetek vyssi,nez 10milionu!!!
   • tebe kapitalistický parazite
   • Vážený pane NOT CSSD mě by zajímalo ze studijních důvodů jaké máte vzdělání ?
   • Nenadávej slušným lidem ty duševně zaostalý prasáku, víme že jsi polointeligent!! *12* *12* *12* *12*
   • A mohl byste prosím vyjmenovat alespoň deset zěchto desetimilionářů. Docela by mě to a možná i další zajímalo. Nemyslím však v dnešních cenách!!
    • na . Ale Havel , Johanes , Adamec , Razl vcetne dcerusky heeerecky, Dlouhy s familii , splachla je doba i se jmeny . Kdybych vzpominal napisi.
   • Jak se měl Havel v ochr.léčení v Ruzyni,Borech a já nevím kde všude putoval a psal jeden nesmysl za druhým a v r.1989 kolaboroval ,tak vaše názory jsou mimo mísu.Jinak sametový podvod byl v režii jak píšete vč.CIA a hl.chamtivých špiček KSČ,VB a STB.Nebo si myslíte,že se dislokovaná armáda SSSR podělala a dobrovolně odešla?Bylo to díky Gorbačovovi a ne Havlovi a vůbec ne Kocábovi.Za budování socializmu docela málo,ale nyní díky zlodějnám se jedná o miliardy.To ti vzkazuje syn odbojáře a politického vězně,kterému je majetek dále nevydán.Tuto organizaci zrušit a poslat na ÚP.Dnes je již zbytečná.
    • Souhlasím, naprosto stručně a jasně napsáno!
 • Nedivme se, že ti lidé tak ječí. Když budete brát praseti plné koryto od huby, taky bude ječet. Uřad pro studium ničeho o ničem.
  • Naprosto přesně napsáno! Je to tak!
   • Také musím jenom souhlasit!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit