Přejít na výpis diskuzí

Slovenský sport není obětí politických konspirací, ale paranoidního nacionalismu

6.8.2017 12:50
Vojtěch Ondráček 56 příspěvků

Nezahrají jim hymnu, olympijského vítěze nařknou z dopingu, fotbalisty vyřadí domluveným zápasem a jejich cyklistickou superstar vyloučí z nejslavnějšího závodu planety. Slovenští fanoušci mají jasno. Svět se proti nim spikl a jejich sportovce šikanuje kvůli uprchlickým kvótám. Jenže místo hledání nesmyslných...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tenhle článek je zaměřen proti Slovákům a dost je uráží.Autor to nezvládl ale hlavně, že něco píše.Ostuda.
 • je de facto přemrštěné vlastenectví. My také jsme hrdí na naše chlapce v NHL
  a dalsi Čechy. S radostí kvítítujemu úspěchy a naopak jsme zklamání neúspěchy. Prevadimě na dolary a kornuny ,abychom ukázali jsme máme borce. Je to projev určitého komplexu malého národa i malomestactvi. Buďme hrdí, avšak Realisté.
 • https://www.youtube.com/watch?v=jIUOVvxnWTQ&t=1087s
 • Zchudlý Krym vystřízlivěl. Pod Kyjevem nám bylo líp, ozývá se z poloostrova
  • Kvůli obavám z odvety ze strany vedení podniku Jevgenij odmítl prozradit své jméno. Podobně jako další jeho spolupracovníci. Od nejpalčivějších problémů odvedly pozornost místních právě střety bezpečnostních složek s údajnými narušiteli svrchovanosti ruského území v krymském městě Armjansk. Kyjev tvrdí, že ke střetu nikdy nedošlo a Moskva si celý incident vymyslela jako záminku k dalším vojenským akcím proti Ukrajině.
  • "Připojili jsme se k Rusku a oni se o nás zcela přestali zajímat," cituje agentura Reuters Jevgenije, dělníka v továrně na výrobu titanové běloby ve městě Armjansku. "Lidé jsou naivní. Mysleli si, že když budou součástí Ruska, všechno bude ruské. Ano, ceny se nyní vyhouply na ruskou úroveň, zatímco mzdy zůstaly stejné. To je hlavní problém."
  • Armjansk – Namísto zářných zítřků, které Krymu slibovalo Rusko, zápolí tamní obyvatelé se stagnací mezd a raketovým nárůstem cen. Také turistický ruch na poloostrově hluboce upadá.
   Lidé, kteří tu žijí, začínají ze špatné ekonomické situace vinit Moskvu.
   Nějakou dobu nebylo o Krymu téměř slyšet. Před časem se však znovu dostal na titulní strany: poté, co ruský prezident Vladimir Putin obvinil Kyjev, že na druhou stranu hranice poslal záškodníky s cílem poškodit tamní hospodářství.
   Místní lidé jsou jiného názoru. Tvrdí, že hlavní škodu napáchala Moskva – svým nezájmem o to, co se na poloostrově děje.
  • Ceny dramaticky stoupají, zatímco mzdy a důchody stagnují. Tak vypadá ekonomická situace na Krymu více než dva roky od okamžiku, kdy jej anektovalo Rusko. Důchodci, státní zaměstnanci i pracovníci v turistickém ruchu přitom čekali, že se jejich finanční situace po anexi poloostrova zlepší.
 • Dobrý den´obrzdili se mne botky z Stankovec na zadních brzdách,žádné paranoidní sportovce sem nepotkal,Krpatého poníka ,HUculku na které seděli dcerky jedné paní co byla přívětivá ,nabydnul sem jí Belgičku ,ale žeby nanu mosela lest po rebri ,že to radeji po rebri naseno s a hupat v sene ekologicky kosenem,tak to sů sporty kosit lůky sedět na hrbětě v sedle alebo ležat nasene po celedonné námahe a odpočívat´bez reklám a bez televize.
  s pozdravom turista na byciklu
  • dearputin.com
 • Bohužel je to tak - dění ve sportu je ovlivňováno politikou, velmi často i politikou finanční. Když tvrdě a bezohledně útočí Cavendish a způsobí pády a zranění jiných (a jsou doklady o tom, že to v minulosti už udělal v závěrech etap mockrát), tak je to OK a nic se neděje. Letos mu ale Peter Sagan jen lehce naznačil že se nemá cpát kam se nevejde, Cavendish to nesportovně odmítl uznat a způsobil tím kolizi, nicméně potrestán je Sagan, protože co se má kdosi z východní Evropy prosazovat proti miláčkovi fanoušků západoevropských profíků a ubírat jim jejich finanční zisky, že ? Podobně utkání Německo-Itálie. Ve fotbale bohužel nejsou pravidla, která by umožnila to co platí v některých jiných sportech, kde rozhodčí má právo potrestat jednu stranu (případně obě strany) sportovního utkání za pasivitu.
  Je to vidět i jinde - když dopoval Armstrong a v daném systému výrobců dopingových prostředků a jejich testovacích laboratoří i spousta dalších amerických cyklistů, tak je exemplárně potrestán jen Armstrong (to už totiž opravdu ututlat nešlo), ale všichni ostatní mohou jezdit dál nejen profi závody, ale mohou i na olympiádu. Zrovna tak to platí pro dopující turecké vzpěrače, finské lyžaře, americké atlety atdatd. Jakmile ale je načapán ruský atlet, tak jsou všichni ruští atleti vyřazeni ze sportovního života - prostě trest za to, že si Rusové vzali zpět svůj Krym.
  A paralela odjinud - když přesně totéž co Rusové s Krymem udělali před nějakou dobou Angličani a vzali si zpět svoje Falklandy, a to mnohem násilnější formou, tak jim tleskal celý tzv. západní svět a nikoho ani nenapadlo diskvalifikovat za to všechny britské atlety (i kdyby některý z nich dopoval sebevíc).
  • felix.julec
   Souhlasím s příspěvkem přesně i já mám takový dojem.Když mu přisoudím souhlas,tak se mi ukáže,že už bylo hlasováno dříve.
   • Jen drobná technická poznámka: Za hlášku "Už bylo hlasováno dříve" bych nevinil redakci tohoto diskusního webu. Občas se mi to stává taky, takže jsem si párkrát dával pozor, a zapamatoval jsem si počet souhlasů a nesouhlasů před mým kliknutím. A i v případech kdy se mi objevila ta hláška, tak se můj hlas připočetl. Je to asi spíš nějaký technický problém. Ale vyřešit by to jejich IT specialisti samozřejmě měli.
 • Som Slovák, a to čo som si práve prečítal je asi len sen. Myslím, že redaktor napísal článok len na základe niekoľkých iných článkov, ktoré takisto napísali dáky český reportéri. Pochybujem, že sa opýtal jediného Slováka osobne ako túto tému vníma. A reagovať na prvoplánové obhajovanie športu politikmi pre svoju popularitu snáď netreba ani komentovať. Ako to býva zvykom, ak článok nie je o odbornej téme, mám pocit, že čítam skôr český bulvár. Zo všetkého má byť senzácia, len aby mala čítanosť. Niekoľko zaujímavých faktov nemožno článku uprieť no to je tak všetko. Čo sa týka samotných udalostí, o Petrovi Saganovi asi nie je treba hovoriť, že rozhodcovia spravili chybu a po nátlaku priznali, že je potrebná digitálna technika. V závere, Peter Sagan nebol príčinou pádu M.C. Slovenská "21" sa cítila ukrivdená, asi tak ako by sa v tejto situácii cítila taisto Česká, Nemecká alebo Talianska. V zápase sa nestalo nič nezvyčajné, zrejme aj Slovenská reprezentácia by sa snažila udržať stav zápasu, ktorý by zaručoval postup, keby bola ona v tomto zápase. Bolo by krajšie a určite aj fair play, keby dohrali zápas naplno. Testovanie Mateja Tótha vo veľkom športovom svete nie je nezvyčajné, len Slovensko v danej dobe nemá toľko úspešných športovcov s podobnými úspechmi na takomto fóre, tak je prirodzené, že takéto obvinenia ich pobúria. Dôležité bude to aké bude rozhodnutie po preskúmaní vzoriek.
 • Překvapením pro autora článku možná je to, že nacionalismus znamená česky vlastenectví. Vy máte něco proto lidem co mají rádi svou vlast? Tak táhněte jinam!
  • *5*
  • *4*
 • *1*
 • *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit