Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • novak.vladislav

    To je zde takové zášti, že se člověk nestačí divit, kam lidé dokáží klesnout se svoji nenávistí. 

    Já jsem přetrpěl Klause a potom i Zemana, ale nikdy jsem nesklouzl do Orwellovských dvou minut nenávisti, jak to předvádí zdejší úderka.

  • Velmi pečlivě jsem sledoval celý průběh inaugurace Patra Pavla I. Velikého.
    Opravdu musím pochválit investigativu shrbených, no dejme tomu, novinářů, kteří se předháněli v superlativech. Asi to k slavnostnímu dni docela patří a věřím, že si to pan Pavel i s manželkou náležitě užili.

    Požádal jsem jen o jednu důležitou informaci, které se mi nedostalo a můj příspěvek byl proto smazán. Dovolil jsem se zeptat - a v záplavě informací to nějak zaniklo - měl pan prezident slipy nebo trenýrky? Děkuji dobře informovaným zdrojům za odpověď.

    Jinak jsem se dozvěděl i počet plomb v jeho ústech. Kéž by mu i chrup vydržel zdravý. 

  • Vysílací čas televizemi vyhrazený na přenos inaugurace jsem využil lépe než sledováním inaugurace. Hrál jsem piškvorky. Kdyby bylo jarní počasí, uvažoval jsem o případném jiném smysluplném využití tohoto času: Hrát kuličky šišatými kuličkami. Prý byla inaugurace choreograficky přetažena tak, že trochu připomínala ustavení vládce v monarchistickém systému. Co se u nás vlastně dělá normálně ?

    S nositeli názorů z opačného politického a intelektuálního břehu nediskutuji a ani nezačínám číst jejich příspěvky. To by bylo už smysluplnější naoperovávat jelimanovi talentové boule za ouška.

    • Ale pro mnohé fanatické podporovatele je vlastně monarchou. Máme to tak nějak v sobě z hodin dějepisu.

      Tím nechci říct, že to panu Pavlovi musí být osobně příjemné.
      Vzhledem k masážím médií veřejný život stále víc připomíná hloupé reality show nebo fotbal. Dobří - špatní; Dobro - zlo; Já - oni; staří - mladí....

      Komu to asi vyhovuje? Tomu, kdo chce rozdělit, poštvat a panovat. 

  • mun.go

    Největší účast publika (300 000) při veřejné produkci We shal overcome měla Joan Baezová v roce 1963  - velký pochod na Washington za práva Afroameričanů.

    Z hymnu We shell Overcome recitoval kněz Martin Luther King mladší 4 dny před tím, než jej  v Memphisu (1968) smrtelně postřelili.

    Citoval však také skotského historika Thomase Carlylea (1795 - 1881):  "No lie can live forever / Žádná lež nemůže žít věčně"  a básníka diplomata Jamese Russella Lowella (1819 – 1891): 

    Truth forever on the scaffold, | Wrong forever on the throne. Yet that scaffold sways the future, And behind the then unknown Standeth God within the shadow, Keeping watch above his own. 

    Pravda navždy na popravišti, omyl navždy na trůnu.A přece to popraviště hýbe budoucností, A za tehdejší neznámou stojí Bůh ve stínu, a bdí nad svými.

  • Tak to má nomenklatůra za sebou a můžeme se vrátit o 34 let zpátky.

    • Tehdy Varšavská smlouva nechtěla válčit.

  • "Jednou budem dál" znělo při inauguracu na Hradě.

    Jak příznačné. Autorem je též komunista :-(

    "Tichota a spol. song poprvé slyšeli z úst amerického zpěváka Petea Seegera, který ji v roce 1967 přijel zahrát do NDR. Ještě předtím jí stačil nakazit americké Hnutí za občanská práva. Právě Seeger měl lví podíl na tom, že se We Shall Overcome tak proslavila. Paradoxní je, že Seeger byl členem komunistické strany.

    • Ale ten paradox se teď docela hodí, že? 😀

    • Proč je to paradoxní? Náhodou to do sebe zapadá. 

  • To jsme všichni moc moc rádi.Nejvíce se raduje polidbyro ODS. "Máme co jsme chtěli"." Dokázali jsme, že jsme to dokázali". Tradiční ODSácké volební odrhovačky. Pěkně jde od huby, hoši. Jen aby vydrželo. Ukrainismus tady máme na absolutním vrcholu. Ve válce se jim moc nedaří.Ale zvítězili u nás. Nad důchodci. Těžko lze uvěřit, že tady ten komediant nepodepíše zlodějnu na důchodcích. On bude prezidentem "podhradí". Naoko. Přijde vyslechne ale následně a obratem přeleští botky všem v pětikolalici. Přesně jak jej to v záškodnické škole učili.Ještě si užijem.

    • Pod to se podepíšu.

  • sudte po 5 letech , soudit Babiše či Zemana na to máte už právo a lze říci jediné no potěš rudá kr´.vo , tyhle dva vejlupky nám byl čert dlužen , tak jeden už je definitivně mimo , na druhého se čeká a evidentně nemá lepší podporovatele než tuhle asociální vládu která drbe zejména chudší lid a miliardáře nejen z biopaliv a solárů nechává bejt . Tak snad alespon prezident bude normální má k tomu všechny předpoklady . 😎

    • Tak feudalismus ukončil výrok Marie Antoanety o tom, že když lidé nemají na chleba, tak ať jedí koláče. Všichni víme jak to pak dopadlo.

      Nikdy bych nevěřil, že bude někdo další tak hloupý a vypustí z úst podobný výrok, který tak rozzuří lidi. Markéta Pekarová od Adama, takových výroků vyřkla hned několik. Ty svetry, to bylo asi nejhloupější, ale nám tu svou hloupost dokazuje v podstatě každý den.

      Horší však je, že tu máme ještě hloupější lidi, než je ona. Jsou to její voliči!

    • goyim

      Takže ty si nepostřehl, že Pávek otočil o 180 stupňů pár dní po volbách?😂😂Lhal o tom, že je nevládní kandidát, lhal o tom, že bude vyjednávat mír. Nakonec tam chtěl posílat stíhačky s tím, že Ukrajina musí dobýt Krym, což je fantasmagorie, které se světové kapacity jen smějou. Hlavně ono se stačí podívat na mapu, kde je Krym, jak je propojený s pevninou a dojde ti, že to nejde. A že takový blábol dokáže říct generál, je skutečně na pováženou. To už je míň jak fraška...

    • Babišovi a Zemanovi jste dali taky pět let nebo jste do nich jeli spolu s médii hned, jak to šlo?

      A jestliže chete soudit Pávka po pěti letech, tak proč z vás už teď, kdy ještě nic nepředvedl, čiší takové bezbřehé nadšení? Z vás i mainstreamových médií?

      • Co blbneš?

    • Pane Martinko, ta poslední věta... jste tak naivní? Kdybyste namísto brýlovce dal na konec toho mrkavého, ještě bych to pochopil. 🙂

  • "Spravujeme stejnou zemi a mluvíme stejným jazykem. To platí od Krásné až po Bukovec,“ upozornil nový prezident."

    A ono to bylo za předchozího prezidenta jinak?!

    • mun.go

      Stejnou zemi? Kterou z historických zemí/*  má na mysli?

      /*Morava, Slezsko, Čechy - komunisté je zrušili v roce 1949 a samet neměl odvahu je obnovit. A Pavel ... měl u toho položenou ruku na Ústavě. Jenže nečetl ani úvod.

      My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku ...

      Kde je Krásná? Kde je Bukovec?

                                           

    • Pávek to má zmapované. Zjezdil ČR na motorce (jsem zvědav, jak jej nyní ochranka uhlídá - typuji, že se na rady ochranky často vykašle).

      • Naopak. Bude jezdit se svojí ochrankou aby měl svůj gang. Až na ně někde zarazíte, řekněte, jestli Pavel nezná toho tydýta, který v tom gangu údajně je 😀

  • Prý bude prezidentem podhradí.No to se ukáže když podepíše důchodovou reformu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit