testovaci text

Diskuse pro Článek

Smutné osudy opuštěných prázdných domů v Česku

8. 1. 2018 – zpravy.tiscali.cz

Na začátku všeho bylo pár amatérů, nadšenců, kteří si všimli chátrajících prázdných domů ve svém okolí. Začali mapovat jejich výskyt i na jiných místech, začali se zajímat o jejich historii a o to, ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 3

napsat komentář

kritik (inkognito)

8 souhlasí, 1 nesouhlasí

Ubohost a lesk zašlé slávy ,kdy ještě bylo na co se koukat a dnes ruina na Václavském náměstí.Sudeťák Herr Hermann dovolil zbourat dům na rohu Opletalové.Že i Havel byl proti,když zrovna nebyl s Dášou na zájezdě mimo ČR.Je mi ze všeho smutno co se tady děje za posledních cca 30 let.Památkáři mlčí,ale ve starém činžáku musí být původní dřevěná okna,místo plastu,který je k nerozeznání.
8.1. (9 dnů)
vlákno reagovat

Kirgos facebook.com

12 souhlasí, 2 nesouhlasí

Ono by úplně stačilo kdyby

A) Památkáři netrojčili kvůli každé miniaturní změně a nevyžadovali historicky překonané a předražené materiály. (což je povětšinu dáno tím že známý byrokratů mají lobby a firmy na to takové předražené věci dodávat) ostatně na každém hradě a zámku slyšíte kolikrát změnil s novým majitelem styl) A když už vyjímečně řekneme že je budova tak hodnotná že styl změnit nejde měl by se stát podílet na její údržbě finančně.

B) bylo výrazně snažší změnit účel využití stavby (kupříkladu nádraží pod vyšehradem už opravdu nepotřebujeme jako nádraží... ovšem bydlet se v něm taky nedá (kdo by vedle těch vlaků bydlet chtěl)- takže proč by tam nemohli být třeba restaurace či cokoliv jiného? /opět problém s rigiditou městských plánů... a památkáři/

C) někdy je levnější barák zbořit než opravovat... a vést o náklady a vzhled boj s památkáři... což je u nás bohužel většinu času.
8.1. (9 dnů)
vlákno reagovat

Hells Angel (inkognito)

17 souhlasí, 3 nesouhlasí

No já bych hlavně řekl, že v 90% případů koupí ještě opravitelnou budovu developer a pak jí "věnuje péči" - nechá do ní zatékat a čeká až spadne, resp. až dojde k poškození statiky a on bude moci ruinu zbourat a postavit na ní něco "nového, krásného a užitečného", nejlépe polomontovanou administrativní budovu nebo nákupní centrum... alespoň v Praze.
8.1. (9 dnů)
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

Do této diskuse nelze psát anonymně. Musíte se přihlásit.