Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Odporný chlap z hnusného místa který žil z chlastu, lží a vydírání mizí v díře věčného zatracení aby ho nahradil křivák ještě podlejší.

 • KIMCID
 • KIMCID

  No těch 24let jsem západ opravdu dohaněli

 • Ta hlediska , ach ta hlediska. Musi se na koukat politicky spravne. Takze nenarikame ze u nas , - mineno v CZ - jsou potraviny drazsi, nez napr v Nemecku , pripadne pridame ten Kypr. Proste a jasne si k nakupu jidla na nedeli pribalime jednou lokomotivu , k televizi potom , elektronika take vychazi neprilis lichotive oproti Nemecku jiz zmninovanemu , dokoupine 27 tun cementu a hned mame jasna krasna a pozitvini cisla !! 

  Nic noveho, bezna praxe jiz z dob Statni planovaci komise . A ta musela mit prece recht ! Potvrdili ji to takovi prognostici jako jisty Klaus , Zeman , Dlouhy , Komarek .. Znate je nahodou ? 

 • Ach ano Eurostat.. Neni tam nahodou odklizena madam tusim ze se jmenovala Bohata , kazdopadne vylita - spis by se sluselo napsat vykopnuta - z ceskeho statistickeho uradu ? Jen potvrzujete co pisi nahore. Ty prijmy a vydaje bez pendleru jsou dosti usmevne. Jestli jste nahodou v L byl , urcite jse nemohl prehlednout doslova davy rano tam a vecer zpatky. Neco jako v podstate rano okoli do Prahy a vecer domu. A kde ma vetsina firem nahlasena sva sidla - ciste otazka zdaneni , vcetne pobytu zamestnancu , je vec dalsi. Jsou to takove male rosadky , co a jak dlouho se vyplati kde mit prihlasene ke zdaneni. Ta hrstka lidi tam opravdu narozenych a zijicich to proste nemuze utahnout. A pokud je zamestnava - ty pendlery - nekdo tamni mistni , no tak potom musi mit pochopitelne prijem jako to prasatko. To je ta statistika toho Euroneco. Reditel bere 200 tisic , manulaove po 20 tisicich. Secteno podtrzeno, hned jsme s vysledkem jnde , doslova v blahobytu. To jsou ty slavne scoty tehle kejkliru. 

  Takze je to trochu jako dejme tomu Monaco. Tam zije asi pry 3000 milionaru a pry asi 300 miliardaru. Verite tomu ze trvale ? Na uzemi velikosti ani ne snad Prahy ? 

  Mel bych dokonce par jmen , na ktera by jste se mohl obratit , aby Vam to potvrdili. Kvitova , Rittig .. Takove zdrave jadro Monaca, dalo by se to nazvat. . A to same , i kdyz o level niz je prave Luxembourg. 

 • A co takhle podívat se co se pokouší vést naši milovanou ČR (Česku Reservaci.) 

 • Pavel.Jegl

  A) Odhalovat sochu Marxe je mi proti srsti. Vysvětlovat to tím, že Marx patří ke kulturnímu dědictví Evropy, to mi taky nesedí.

  B) Odhalit sochu Marxe, aspoň v Junckerově případě, neznamená, že je aktér marxista. Copak tuhle ideologii jako šéf vlády prosazoval? Zasazoval se snad v Lucembursku o diktaturu proletariátu?

  C) Naopak. Proletariát v Lucembursku zlikvidoval. Přesněji, zlikvidovaly ho jeho vlády, které se vskutku zásadně zasloužily - daňovými reformami - o dokončení přerodu ocelářské země na finanční hub.


 • Pavel.Jegl

  Vysvětlení tohoto paradoxu je
  prosté. Stačí se podívat na statistiku, na kterou se zpráva HN odvolává.

  Je tady:

  https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fwww.ecb.int%2Fpub%2Fpdf%2Fother%2Fecbsp2en.pdf%3Fb3c0df666af1d474d91f547e9be662d4

  Klíčové slovo: domácnost. 

  Když si ta čísla dáte dohromady, zjistíte, že Evropa – co do
  bohatství není naruby.

  Podívejte se na první
  tabulku celé studie: na straně 12 popisuje velikost domácností. V německy
  mluvících zemích žijí pod jednou střechou v průměru dva lidé, na jihu Evropy tři. 
  Vydělte průměrné jmění
  domácnosti průměrným počtem členů.

  Mimochodem data z Řecka jsou čtyři roky stará (2013 mínus 4)
  a ze Španělska dokonce pět. Také z doby před krizí, stejně jako v případě
  Kypru. Jsou tedy výrazně zkreslena nemovitostní bublinou. 
  Add: Co je ještě podstatné: ne všechno bohatství je hmotné. Bohatství nespočívá jen v
  tom, co vlastníte, ale i v tom, k čemu máte přístup. A ještě
  jeden detail, kterým se tahle studie nezabývá: Němci, na rozdíl třeba od Čechů,
  neinvestují do chalup, ale do zážitků a vzdělání. To tahle studie také nezohledňuje.


 • Asi záleží na to, z čeho se vychází. Např. v r. 2013 byli údajně nejchudší v eurozóně Němci!

  Kdo by to řekl, že? Jak je to dnes, podle stejných hledisek, nevím.

  "Kypřané patří k nejbohatším v eurozóně. V čele žebříčku je i Španělsko nebo Itálie. Naopak nejchudší jsou Němci. Ve srovnání je předběhli i Slováci. To není hloupý vtip, ale výsledek studie Evropské centrální banky."ECB zkoumala finance a spotřebu domácností ve všech zemích eurozóny s výjimkou Irska a Estonska. Domácnosti v zemích, které čerpají mezinárodní finanční pomoc, jsou přitom často bohatší než v těch státech, které platily jejich záchranu.

  https://byznys.ihned.cz/c1-59659910-nemci-jsou-nejchudsi-v-eurozone

 • Pane Jégle opravdu si neumím představit, že (ne)nacista slavnostně odhalí sochu Hitlera nebo nekomunista slavnostně odhalí sochu Lenina. Prostě v tom nevidím absolutně žádný důvod.

  O tom, jestli na bohatství země má přímý vliv premiér té země, bych si také dovolil pochybovat.

 • gaheris

  Snídal koňak, obědval rum a večeřel šmpaňský, dodržoval pitnej reřim a kromě toho se pokusil podpálit prezidentovu manželku kdesi, s ním to nuda nebyla!

 • Juncker odvedl velký kus práce pro další diskreditaci Evropské unie. Juncker ztělesňuje dekadenci EU. Juncker se zasloužil o pokračování budování eurohujerské diktatury. Juncker je nepřítelem demokracie a prosazovatelem tzv. evropských hodnot, skrze jejichž naplňování se má evropský Titanik utopit v migračně-eurohujerské žumpě.
 • Pavel.Jegl

  Podle Eurostatu vychází Lucemburčané, nejlíp i co do příjmů. Bez pendlerů.

 • S tím bohatstvím Lucemburska bych tak nepospíchal. Ono jde o to jak se to přepočítává , jaké hodnoty se nastaví atd... Za země není o moc větší než třeba Střední Čechy a velká část lidi tam dojíždí pouze za praci. Večer nebo po sichte zase odjezd z Kolbenky hezky za hranice domu. Ovšem výkon tam zůstane a přepočte se na méně obyvatel. Tím to nesmyslne naroste. Takže tak je to s tím přepočtem bohatství tam. 

 • Pavel.Jegl

  Pokud by byl marxista, patrně by prosazoval Marxovy ideje. Byl přece 18 let v čele lucemburské vlády. V té době se stalo Lucembursko nejbohatší zemí EU. Mimo jiné díky daňovým pobídkám a některým tržním reformám, které by Marxovi nejspíš přivodily nevolnost.

  https://www.lidovky.cz/svet/juncker-hajil-karla-marxe-nemuze-za-zlociny-komunismu-rekl-predseda-evropske-komise.A180504_202142_ln_zahranici_mber


 • A v čem konkrétně vidíte to "dobře"?

 • Slizký alkoholik. Jasná ukázka, kdo dnes může véstz naši milovanou EU (EK).

 • "Jenže Juncker nebyl a není levičák, natož marxista,"

  .

  Tak proč slavnostně odhaloval sochu Marxe, darovanou Čínou? 

  To je jako prohlásit, že Hitler nebyl nacista a jít od toho. Dík za takové články 😀😀

 • KIMCID

  Svůj úřad zastával dobře jen konci už to bohužel přeháněl

 • No jo, někdo má housera a někdo virózu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit