Přejít na výpis diskuzí

Španělsko šetří, přesto má rekordní dluh

17.2.2014 13:30
12 příspěvků

Španělský státní dluh se na konci loňského roku vyšplhal na rekordních 961,6 miliardy eur (26,4 bilionu Kč). Oznámila to dnes tamní centrální banka. Podle propočtů agentury Reuters tak dluh dosahoval asi 94 procent hrubého domácího produktu Španělska. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • 26 procent nezaměstnaných znamená že každý čtvrtý člověk žebrá, buď na ulici nebo po státu, jako podporu, obojí je skoro stejné.Jen ten na podpoře nemusí klečet na chodníku.
 • Nevíte někdo KOLIK % HDP tvořil španělský státní dluh ke dni, kdy CAUDILLO předal moc králi a politikům?
 • Svůj státní dluh není schopen uhradit ani jeden ze zadlužených států a to jsou skoro všechny státy na světě. Tak kdo je vlastně věřitel a kdo tedy fakticky ty státy, včetně jejich občanů, vlastní? Z téhle spirály není úniku.
  • Nejzadluženějším státem světa je Japonsko, na druhém místě USA. V EU je to Řecko, Kypr, pak Špěnělsko,Itálie, Irsko ........... Titanik se potápí a na palubě se ještě tancuje. Lépe už bylo.
  • Jistý rakušák byl přesvědčen, že na to přišel... přestal unikat, zaútočil... *9*
 • To nás čeká také a další státy. Dluh nemají z čeho splácet, protože služby to nevytrhnou a výrobní podniky vlastní nadnárodní korporace jako u nás, takže z toho nic nemají, peníze se převádí fofrem za hranice a ještě mnoho provozů se stěhuje dále na východ, aby měli majitelé ještě vyšší zisky a Španělsko vyšší nezaměstnanost. Prostě není z toho téměř cesty ven. Naivní Španělé si navíc vzali euro. Otec tohoto nesmyslného projektu, který jako min. financí Německa ho tlačil téměř do všech zemí kde se dalo, loňského roku přiznal, že to byla chyba. Euro je totiž zprůměrované, Německo ho má podhodnocené, proto vyváží jako o závod, něco na způsob Číny,l NSR v EU a jižní státy nadhodnocené a tak se v tom vaří jako v papiňáku. Lafontain těmto státům vzkázal v loňském roce, aby se eura zbavily. Zatím neposlechly a tak se potápí čím dál tím více. I bez eura to bude přetěžké, ale s eurem nemožné.
 • Co jim to pomůže když tam každý čtvrtý člověk žebrá, když ne na ulici tak na podpoře, podpora je žebrání po státu, ale je to prakticky stejné.
 • ,,Pravidla Evropské unie však pro zadlužení stanovují limit 60 procent HDP."

  Nepletu-li se, je toto zakotveno v Maastrichtské smlouvě, že? Znamená to, že smlouva pozbyla platnosti? Neboť v EU je více států se státním dluhem nad 60% HDP - a to včetně Německa.
  Tak co vlastně platí? Prostě se jede dál podle Evropského scénáře o vytvoření Superstátu ať se děje co se děje? Proč proboha evropští lídři nebouchnou do stolu a VŠECHNY země porušující přijatá pravidla (byť) dočasně nevyloučí z Unie?
 • můžou šetřit jako diví stejně se z toho nevyhrabou ani za tisíc let tak to je ostatně nejsme na tom líp a líp už bylo.
 • Komu dluží 26,4 bilionu korun? Tiskárny EU jedou na plné obrátky a dluhy států rostou a rostou, zlaté časy když bylo vše pokryté zlatem, poté ropou, nyní se srovnává s HDP, čím víc utrácí tím mají menší dluh vůči HDP? Páni ekonomové na tohle jednou dojedou až ty bubliny, které se nafukují a nafukují prasknou.
  • Jde o celosvětovou finanční bublinu, která dříve nebo později praskne, to ví i Waren Buffet, jeden z nejbohatších Američanů, proto od léta prodával vysoké množství akcií. Peníze, které FED neustále tiskl v desítkách miiard dolarů, nazývali to kvantitativním uvolňováním, nešly do ekonomiky, na restrukturalizaci, na vytváření prac. míst, ale šly na burzy a akcie a akciové indexy dosahovaly rekordních hodnot jako nikdy. Jednou to musí spadnout a bude z toho velký třesk. Takto vytvořená finanční bublina praskne.
  • Komu dluží - nadnárodním bankám jako to máme my,ECB, MMF, WALL STREETU,Světové bance..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit