Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • mun.go

  No však my v ČR také platíme clo za zboží z USA (tedy ze země mimo EU) - a nejen clo, ale i DPH (podle hodnoty zboží) ... odpustí Trump ČR jako spojencům dovozní clo?

  DPH a clo na dovoz z USA

 • KIMCID
 • A Čína zvedla cla na některé komodity z USA

  Typická "obchodní válka" - jako vystřižená z kronik 18. století...

 • Pokud hovoříme v roce 2019 o clech - nejedná se o ekonomickou kategorii, ale politický problém. 

  V globalizovaném světě s tzv. "tržní ekonomikou" nemá clo svůj ekonomický smysl. Je vždycky zátěží a problémem. 

  • a jak je to vlastně s tím "globalizovaným světem"?Kdo ho "globalizoval" a kdy? dějiny lidstva jsou dějinami válek a poslední válka skončila vytvořením národních států.Pokud už tu nemají být národní státy ,pak to musí zase určit válka.Takže tzv. "globalizace" je slogan vykřičený s jakýmsi záměrem skupinou superboháčů,ale ten slogan neodpovídá realitě.

   Realita dneška je totéž co byla vždycky-jsou tu státy,které usilují o nadvládu nad jinými státy.To povede k válce a až ta skončí,rozdělí se vítězi o to,co zbude a to potrvá do další války.

   Trump prostě postavil Ameriku na vlastní nohy-nic víc,nic míň.

   • Globalizace te technologický pojem cokoliv odkudkoliv může být dříve jak druhý den na jakémkoliv místě na světě a informace rychlostí světla.... to je realita!😉 Politici to jsou všechno anti-globalisti do jednoho páč technologii dávají jen překážky pod nohy...

 • To že Trump zvedl daně je dobrá zpráva pro domácí podniky, ale pro občany to znamená že se nedostanou v rámci kapitalismu k levnějšímu zboží a budou muset platit těm co nedokážou konkurovat Číně. Jako klient bych preferoval volný trh, jako zaměstnanec omezit konkurenci mého zaměstnavatele, co je správné , to ukáže čas. Myslím si , že Trump hlavně slyší na tlak amerických podnikatelů.Svoboda a volný přístup k levnému zboží je až za zisky korporací.

  • vanhorne

   "volný přístup k levnému zboží"

   Co je levne to je nejlepsi, plati v Cesku, proto co se neproda na Zapade, to se nabidne vdecnym zakaznikum v Ceske kotline. 

   • Kdepak včesku platí levné zboží (rozuměj šmejd) draho prodat!

 • Prezidenta Trumpa nelze nechválit. Jádrem všech jeho rozhodnutí je racionalita a politická prozíravost. Však proto je Trump mnohými samolibci vysmíván, nenáviděn a ostrakizován. Proto se nemohl Trump skamarádit třeba s Merkelovou a dalšími zlosyny. Trump ztělesňuje naději pro každého slušného člověka, kterého nepřemohlo nakažení bruselózou. Čínský drak roste a buduje kolosální škůdcovský potenciál.  A Trump vědom si své obrovské odpovědnosti nevysedává na dýcháncích s Merkelovou nebos Junckerem, nechlastá a nehraje nezřízeně baccarat či nevyvádí jiná alotria.
  • To máš teda sakra pravdu Vejprtsky,cítím, to stejně,jen aby to nebyl poslední bílý prezident.

   K té Číně -Brusel to je Bilderberg a to jsou Židi.Ale ne všichni Židi,ale superbohatci co sežrali už skoro všechno a teď chcou i ten zbytek.Fajn,ale jak to,že jim Číňani nevadí?Někteří Židi jsou bílí ,nebo tak aspoň první pohled vypadají,ale nejsou to asiati , mezi ty se nevetřou jako mezi nás.Tak by se snad mohli výjimečně zachovat nějak rozumně.Ale oni budou asi čekat,až se bojem s asiaty vyčerpáme aby nás pak dorazili!


  • KIMCID

   Horší bude až čínský drak bude chtít aby USA platila dluhy

 • josef.chmela

  Tak dlouho budou USA teroristé provokovat a šikanovat svět až je svět kopne i US dolarem do zadku.

  Až se Číňan naštve tak si koupí celé USA i s Trumpem.

  • Mnoho bublin již splasklo a jednou splaskne i čínská bublina.
   • no nevím čínská "bublina" je podrpořena miliardama pracovitých číňanů zatím co americká jen ničím nekrytým dolarem

 • A dobře pan president Trump udělal. 

  Srovnatelné ceny čínského (asijského) zboží jsou ochranou ekonomiky a především podnikatelů vlastní země. 

  Kdy EU dostane konečně rozum a bude následovat?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit