Přejít na výpis diskuzí

Staré diplomky neprověříme, hlásí vysoké školy. Jsou však výjimky

20.8.2018 16:32
šar 6 příspěvků

Většina vysokých škol nechce zpětně prověřovat kvalifikační práce absolventů z minulosti a trvá na tom, že takové kontroly nemají smysl a jsou zbytečné. Vyplývá to z odpovědí zástupců škol, které oslovila ČTK. Výjimkou jsou Univerzita Palackého v Olomouci (UPOL) a Masarykova univerzita v Brně (MUNI),...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • fosilie

  Pokud to poslouží v politickém boji,budeme prověřovat do alelujá!Blbci!

 • Kdo si stojí za prověrkami diplomových ,závěrečných prací,tak tomu by to mělo být přednostně zkontrolováno.Třeba i rektoru Bekovi,či p.Dvořákové a dalším.To jen pro pořádek,neboť my dnes nevíme,jestli novodobí inkvizitoři nepodváděli také.

 • Kontrolovat diplomky opravdu nemá smysl.  Nositelé dnešních diplomů, obzvláště ti političtí stejně žádnou reputaci ve společnosti nemají.

  • Souhlasím. Ještě dodávám, že např. v USA sice uznávají akademický titul, ale důležitější víc je zajímá na které universitě byl získán a zejména výsledky práce a morální úroveň daného jedince. 

   • U nás, zdá se, je hlavním předpokladem "glejt" bez ohledu jak a kde byl získán. O morálních, (spíše tedy amorálních), vlastnostech netřeba se rozepisovati-o tom nás přesvědčují dnes a denně!
    • Proč by se mělo opisovat? Žijeme v digitální době. Mnoho studentů doktorských studijních programů si vydělává tak, že prostě bakalářku nebo diplomku napíše tomu, kdo si to zaplatí. A klidně jí obhájí na Karlovce. 

     Nikdo nemá šanci dokázat, že si "práci" absolvent koupil. Ona je vlastně autorským dílem se všemi atributy (např. odkazy a citace), jen je malý problém, že jí nepsal člověk, který je pod ní podepsaný. Žádný systém Theses nemá nárok.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit