Přejít na výpis diskuzí

Stařec, který zachránil mladou demokracii

6.12.2017 0:02
František Kalenda 4 příspěvky

Za návrh, aby se srovnaly podmínky dědictví pro ženy a muže, se Bádží Kaíd Sibsí dočkal z okolních muslimských zemí nesčetného množství výhrůžek smrtí. Prezident Tuniska, nejliberálnější země islámského světa, se tomu však může jenom smát. Ve svých jednadevadesáti letech zažil doslova celou moderní...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak nevím, co četli ti přede mnou diskutující, ale jejich příspěvky mi připadají nějak "mimo mísu"...
  • Topole, souhlasím, že za komunismu byla jiná doba. Režim byl totalitní, fašistický a byli jsme de facto kolonií CCCP. Ale lidé se z velké části narodili a byli vychováváni rodiči a učiteli pocházejícími z 1. republiky. Tehdy čest, pravda, morálka, vzdělání nebyly pouhé "buržoasní přežitky" jako za komunismu. Tyto hodnoty komunisté soustavně ničili a vnucovali lidem "proletářské chování" a tady máme výsledek.
    V současné době sice máme formálně demokracii, ale lidem chybí morálka, úcta ke skutečným hodnotám, schopnost zvažovat fakta a správně se rozhodovat. Chybí nám OBČANÉ. Převládá stádo ovcí, které je snadno manipulovatelné a čeká, že se o něho "někdo" postará, řekne mu co má dělat a hlavně že se nebude muset příliš namáhat přemýšlet.
  • To už jsem tak starý, že tohle co tady píší znám ze stránek novin !?!?
    No budiž ale jsem o dost mladší a i když jsem pracoval do 62 tak znám názory stejných
    ročníků a většina už by ani nechtěla žít v téhle době !!! Asi to mnozí nechápou ale byla jiná doba ale HLAVNĚ JINÉ vztahy mezi lidmi !!! Ale tahle "demokracie" je pro ty co mají ostré lokty a umí okrádat takový ty důvěřivé co vždy myslí na na všechny a né jenom NA SEBE !!!
    Ale těší mě ,že tahle "DEMOKRACIE" není na furt !!!
    • Naprostý souhlas s vašim názorem.Jsem rád,že jsou mezi námi také slušní lidé jako Vy ,ne co tady píše zeMan a jemu podobní.Mě by taky fackovala hanba ,kdyby mě někdo mínusoval a začal bych přemýšlet proč.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit