Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Někteří důchodci se opravdu mohou mít lépe než v minulosti, ale bohužel zdaleka ne všichni - velké části zbývá po uhrazení nákladů na bydlení a sužby na útratu 100Kč na osobu a den, což je rozhodně hluboko pod hranicí chudoby. Už to zpíval můj oblíbený Karel Kryl: třesu se strachy před přízraky že ze mne bude jednou taky důchodce :-(

  • Starobní penze od ledna vzroste v průměru o 825 korun. 

    životní náklady (elektrika, plyn, voda, základní potraviny, léky vzrostou od června 2022 do ledna 2023 v průměru o 3 450 korun. 

    To se naši senioři pomějí. 

    Práce s nominálními hodnotami je vždycky ošidná. Pracovat by se mělo s reálnou hodnotou důchodu. Ale to je pro některé moc složité. A pokud bychom srovnali kupní sílu našeho penzisty a důchodce v Rakousku a Německu, tak nezůstane jedno oko suché. 

    Nemám současnou podvodně vzniklou vládu rád, ale pan traktorista Jurečka dělá, co je v daných podmínkách možné. 

    • Ovečky si zvolí Bureše, ten rozdá koblihy a bude líp. 😉

      • Asi nějaká nemoc s těmi koblihami,je dost lidí takhle postižených.

      • Kde v mém příspěvku čtete něco o koblihách pana Babiše? Že by fobie?

        Nebo je to univerzální (a podle mě) nemoudrá odpověď.

        Ovečky ať si zvolí koho chtějí, loozři se spojí a "obejdou" výsledky hlasování. Viz. současná vláda. 

        Jste asi masochista, když Vás těší, že se máte hůř. Ale to je Vaše věc. 

        • Třeba se mýlíte pane Jindřichu a pan Obcan je na tom teď mnohem lépe. Třeba zpívá vždy tu správnou píseň toho, koho chleba jí...😉

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit