Přejít na výpis diskuzí

Starý svět a jeho pořádky

22.6.2018 20:52
Jaroslav Bican 5 příspěvků

Istanbulskou úmluvu, která se věnuje násilí na ženách, kritizují křesťanští demokraté i čeští a moravští biskupové. Vytýkají jí genderovou ideologii. Úmluva totiž problematizuje stereotypní genderové role. Jak s nimi naložit?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • ObcanHavel
  stejná práva žen a mužů by měla být samozřejmostí, naštěstí se to hýbe správným směrem, jen tak dál
  • KIMCID
   a co zvířata?
 • A že zrovna v Istanbulu. Asi podle úsloví "pod svícnem je největší tma". Ať si musulmani zametou před vlastním prahem! U nás toto není potřeba, domácí násilí je problém jedinců, kdežto v islámu je to součást ideologie!

  http://forum24.cz/istanbulska-umluva-je-zbytecny-nesmysl-propagujici-gender-ideologii/

  A k těm "neziskovkám"  - pokud to nedělají zdarma ve svém volném čase, ale živí je to, nejde o žádné neziskovky! Tím myslím všechny - žádní zaměstnanci! Všíchni to musí dělat jako charitu zdarma!

 • <div>Kam ten svět dojde? ,prostě žena je žena a muž ma být muž a tak to určila příroda .Jo a oba by si druhého měli vážit i bez těch .asranejch neziskovek.Sakra člověk se diví že se ještě rodí děti neb muž toto nedokáže a je třeba to srovnat.</div><div>
  </div>
 • Naprosto tendenčně napsaný článek, zřejme fanouškem gender neziskovek - rozuměj společností žijících z našich daní, který zkresluje a napadá naprosto legitimní výhrady.
  Navíc v našem právním státě je tato úmluva co se týká práv žen a mužů naprosto zbytečná - a jsem za o rád. Tudíž pro Evropu obecně vzhledem k jejímu právnímu rámci naprosti zbytečný dokument, který má už tak naši postupně upadající společnost posunout ještě blíž k oné pomyslené hraně konce naší civilizace.
  Lidé pomyslete na to co nám zde (myslím ve všech našich "nezávislých" novinářských firem) je neustále podsouváno a tlačeno a musí Vám být jasné, že pravdu mají kritice této úmluvy.
  A hlavně jedna podstatná věc pokud dohodu podepíšeme nemůže v našem pravnímu státu a Evropě vůbec přinést jakýkoliv další prospěch v obranně práv žen, naopak pokud se stane to, před čímž kritici varují je to velký problém. Pokud ji nepodepíšeme, mají ženy u nás i v celé Evropě nadále zajištěná všechna práva a rovnost dle ústavy a dalších zákonů - tudíž se nestane nic negativního.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit