Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Nyní 240, tedy 2x tolik co prvně = cca 360 mil. To ať mi někdo vysvětlí.
  1) Jak veliká přehrada by za to byla a kolik by zadržela vody, a naproti tomu kolik vody se zadrží tímto způsobem? - Nikde žádný odborný odhad, předpokládám, že z toho bude nejdražší zachycený m3 vody. Vyhodnocení účinnosti až ex-post (Bože to jsou volové).
  2) Na kolik m2 záchytné plochy jdou ty peníze? Při průměrných ročních srážkách 0,5 m to máme 50m3 (nádrž průměr 5 m a výška 5 m) z plochy 100m2.
  - Kolik milionů je vyhozeno na dešťovku a kolik milionů na boj proti povodním. Takto se nechová řádný správce. Odborníci se rovněž chovají jako idioti a to bez pardonu. Jedni mají vymyslet jak na povodně a ti druzí jak na sucho a všichni utrácejí bez rozmyslu.
  - Přitom sucho (nízký stav podzemních vod) i povodně mají jednu a tu samou příčinu. Stručně nastíním ČR má rozlohu 78.866km2. Zastavěno je údajně více jak 10% rozlohy (města, vesnice, silnice, ...), nepočítají se přirozené nenasákavé povrchy jako skály, tj. okolo 7890 km2 => 7.890.000.000 m2. Průměrný roční úhrn srážek >600 mm, tedy 0,6m.
  Objem vody která dopadne za rok na zastavěnou plochu je 4.734.000.000 m3.
  Toto množství by řekou s průtokem 710m3/s (Labe) odtékalo více jak 75 dní.
  Spotřeba vody je v ČR asi 100 litrů/osoba/den. Tj. na všechny obyvatele (10,56mil.) 1.056.000.000 litrů/den. Objem vody která dopadne na zastavěnou plochu na které se nevsákne by vystačil na 4483 dní => 12 let. Takže se zamysleme zda toto množství musí nutně odtéct do řek. Totiž malý vsak a rychlý přítok do řek je to co musíme řešit. Voda která vsákne a doplní podzemní vody nenateče do řeky a řeka se o to méně rozvodní. Předci budovaly slepá ramena, mokřady, lužní lesy, meze, remízky, trativody, ... a nedělaly lány monokultur, hnojily zeleným hnojením, zaoráváním slámy a chlévskou mrvou - to rovněž zvyšovalo schopnost půdy přijímat a zadržovat vodu. Toto vše jsme zrušily nebo aspoň omezily. Problém sucha nejde řešit přehradou a to z toho důvodu, že jde o lokální drahé řešení a před povodní chrání jen část povodí a to ještě ne vždy a za cenu zničení orné půdy v zaplaveném území.
  • Máš pravdu a já ti řeknu tu svou. Celá republika je provrtaná jako ementál a to drenážema v polích a loukách prostě v orné půdě. Pokud něco naprší, tak okamžitě odteče a do podzemí se nic nevsákne. Pokud zadržet vodu, tak to znamená všechno opět vyhrabat a když to po několika letech vyhrabeš, tak se budeš potýkat několik let s ornou půdou protože zpátky do původní skladby to nedostaneš. Sníží se ti výtěžnost protože dneska je humusu málo a více k tomu není co dodávat. Aby se to dalo do původního stavu, tak to odhaduji min. na 15 - 20 let práce. Komunisti vždy říkaly poroučíme větru dešti, tak teď to máme.
   • nesmíš havloidům všechno věřit, kdybys Sajmone měl mozek, řekl bych ti: "Použij ho!", ale takhle?
 • Hezká snaha--ostatně jak si přebrat ,že za 48h rozdělili 120.000.000,-Kč -stodvacet milionů !!!!--tj.2.500.000,-Kč každou hodinu a 41.666,-Kč každou minutu !!! Tak to asi rozdali jen po rodině a známým bo to házeli davu z oken ???!!! Odklonili to-tedy spíše rozkaradli jak je trend v tomto zlodějczéchiastaně. Základem je vysazovat lesy-listnaté lesy a platit z ekodotací !!! Každý majitel půdy který si chce nechat zalesnit pozemek nahlásí na obec a plochu. Ostatní již zařídí ekoorganizace -příspěvková -místo tahání nájezdníků !!!Nastoupí na brigádu naši dájtě dafky.....Podmínkou pro majitele pozemku je nechat půdu zalesněnou např.30 let-minimálně!!!!Vysadit do krajiny bobry tam kde je to možné a místo rozkrádání ekodotací z nich hradit event.vznik.škody. To budou zádrže vody.....Jenže naši světoví odborníci specialisté asi myslí ptákem bo škatulí ,protože co skvělé rozhodnutí,co zákon to na hovězí lejno bo paskvil !!!!Naši pracovití co si udržují kondičku v ozdravném výchovném zařízení -a to mají dostat přidáno kteří se nechají ukecat a půjdou do zaměstnání-NE PRACOVAT,ALE DO ZAMĚSTNÁNÍ !!!! Tak ti by mohli ekologicky lopatou,krumpáčem kopat potoky,vysazovat vrby atd....To by byla ekologie !!!! A také by naši popatlaní měli vydat zákon ,že zemědělci můžou na jedné osevní ploše pěstovat stejný druh plodin maximálně dvakrát za sebou....a minimálně jednou za 5 let nechat pole zatravnit na ccá 2 roky jako louku !!!!! Ale to by ve vládě a parlamentu museli být ti "hloupí sedláci " se zdravím rozumem a rýýýchlo turbo študenti.." s kravěncem místo mozku !!!!
 • Dešťovku znám jako žížalu a žížale bez vody uschne a zemře. Když z nebe nespadne ani kapka vody, tak ani do sudu nenateče a když náhodou zaprší a nateče za pár dní ji vylijete protože se vám zkazí. Já si pamatuji jako kluk, že jedna žena u nás si umyla ruce ze sudu kam nachytala dešťovou vodu, dostala tetanus a na něj zemřela.
  Před pár lety se stavěly povodňové hráze a nikdo neřešil nedostatek vody, politici jdou od jednoho extrému do druhého.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit