Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Obávám se, že máte hodně  podivné představy o tomto řemesle...

  Takové ty vyrobené v dílně NSDAP, nebo KSČ (což byla stejná banda) 

 • ivislo

  Chtějí se srovnat s vysokoškoláky jiných oborů?

  Ale zapomínají že pracují 20 hodin týdně 5 neděl velké prázdniny a zimní prázdniny plus ředitelská volna. Pracovní náplň je gramofonová deska která se každé září spustí . Prostě socík.

 • Money,money,money,to je to oč tu běží,nikdy jich nebude dost,čím víc jich je,tím větší je hlad po nich.Vznešená prohlášení o tom,že se stávkuje kvůli navrácení vážnosti učitelského stavu,atd. jsou jen na.....í si do huby.Je to jen zavedený kolotoč,po učitelích zas budou mít málo lékaři,policisté,hasiči a ti kteří jsou vidět a za které má kdo křičet.Už jste zažili,že by se někdo pral za pekaře,soustružníka,popeláře,atd.. Ne těm poradí,nelíbí se ti platové ohodnocení,tak si najdi lepší zaměstnání.

 • To víc humbuku udělají taxikáři

 • Wolfcastle

  Papalase inkluze netrapi ti daji svoje deti/vnoucata do drahych soukromych skol

 • Paní Valachová je úkaz nad kterým rozumný člověk jen kroutí hlavou. Zase pronášela ta svá hesla, jak učitelé odpovídají za výchovu budoucích generací a takové hovadinky. Jak odpovídají? To je věc rodičů. Dnešní dvanáctiletí zhýčkaní spratci klidně vykuřují před školou a ještě po kolemjdoucí paní učitelce vulgárně pokřikují. Ptal jsem se, jestli s tím ta dáma něco udělá. Tato utrápená osoba mi sdělila, že je po vyučování a děti jsou mimo areál školy, tak nemůže vůbec nic!!! Evidentně byla ráda, že nedostala naloženo. Tohle je naše školství s jeho inkluzí?? Tohle je výsledek práce takových duchů vzdělání jako je madam Valachová??? 

  Díky Bohu, že moje děti už dospěly. projít si tímhle znásilněným systémem, tak z nich vyrostou pěkné exempláře. 

 • A to má v takové situaci ve Zprávách tu drzost vystoupit peněžní pumpa našeho školství Kateřina Valachová.Ta která horlivě za ministrování zavedla inkluzi. Tedy černou díru na peníze.Peníze které se sypou do pomatených nepřízpusobivců, kteří jsou zařazováni do normálních tříd.Kteří mají dokonce své "asistenty" z řad pedagogů.Ale ani strážný asistent nezabrání verbálním útokům na vyučujícího ze strany defekta.Přímo v hodinách. Ani strážný nezabrání ,aby o přestávkách defekt napadal děti.Aby je učil oplzlá slova která neznají.Nač posílat slušná děcka do školy, když mají sloužit jako nárazníkové pásmo proti defektovi.?Jo socani, vás nám byl ve vládě čert dlužen.Už aby jste vyfičeli.Nafurt.

 •  A kdo ma 28-mi hodinovy pracovni tyden, 3 mesice prazdnin a cca 30 000 Kc plat ...?

  Fakt je ten, ze ucitele dnes nemaji zadnou autoritu ...

  Dnesni nevychovane deticky a arogantni rodice - na ty nema kazdy nervy...

 • Nemohou, za to může celý systém. Po revoluci došlo totiž od starého přísně autoritativnímu způsobu výuky k opačnému trendu - žádné povinnosti, žádné domácí úkoly,  nechte na dětech, co se chtějí učit. Motivace zmizela s rostoucím počtem středních i vysokých škol. Studenti se bez námahy dostali na kteroukoliv, proč by se učili? Ucnovske školství téměř zaniklo a nyní nám chybí kvalifikovaní dělníci a řemeslníci, naopak ne produktivní chtěl profesi je hafo: Politologově,  analytici, historikové,  psychologové, novináři. ...

 • Nemohou, za to může celý systém. Po revoluci došlo totiž od starého přísně autoritativního způsobu výuky k opačnému trendu - žádné povinnosti, žádné domácí úkoly,  nechte na dětech, co se chtějí učit. Motivace zmizela s rostoucím počtem středních i vysokých škol. Studenti se bez námahy dostali na kteroukoliv, proč by se učili? Ucnovske školství téměř zaniklo a nyní nám chybí kvalifikovaní dělníci a řemeslníci, naopak ne produktivních profesi je hafo: Politologově,  analytici, historikové,  psychologové, novináři. ...

 • Vedení školských odborů se předvádí jako tlupa bezohledných a nebezpečných avanturistů. 
 • Je to vse relativni. Jak má ředitel ocenit práci učitele,  když ani neví, co zohlednit. Vždyť o kvalitě vzdělání se ani nemluví. Koho odměnit?  Učitele  sršícího nápady,  který, jak to bylo nedávno moderní ,"reformuje" výuku?  Jak takové reformy dopadly, víme dobře.  Jejich výsledkem je chaos a hlavne úpadek vzdělání. A protagonisté získali tepla místa na různých ústavech,  univerzitách. Hodně zla na -páchali prostřednictvím sdělovacích prostředků .A pomalu se zpochybňovala i školní docházka. Volná,  svobodná škola, škola hrou atd.Ani Komenský by v této džungli neuspěl.  A vůbec,  všimli jste si, že o něm se ani nemluví. Zakladni pedagogické zasady jsou relativizovany.Je špatně, když jediným zájmem ve školství jsou platy. Není 100%ní pravda, že platy přivedou kvalitní učitele do škol. Měla by být i jiná motivace, např. společenské uznání, motivace oceněním výborných pedagogů, zveřejňování jejich výsledků a podobně. Veřejnost je již otrávena neustálým i řečmi politiků o preferencí vzdělání. A tato stávka je velká chyba, neboť ukazuje, že učitelům záleží jen na penězích. Vedení školských odborů šláplo setsakramentsky vedle a zasloužilo by vyměnit. 

  Škody dělají i občanská sdružení jako je (b)eduin. Mluví do výuky,  ačkoliv nejsou odborníky. Samozřejmě mají své místo,  mají ale POMÁHAT! Učitele by měli více tlačit na metodickou pomoc pedagogických center či ústavů. To však vyžaduje vrátit se k základnímu principu: Organizaci, řádu a kázni. Latinsky totiž discipulus znamená žák.

 • Učitelé jsou veřejný sektor - tady platy rostou podstatně víc, než v sektoru soukromých zaměstnavatelů.

  Od roku 2016 se rozevřely nůžky mezi soukromým a veřejným sektorem. V roce 2018 měl soukromý sektor průměrnou mzdu 33.321 Kč, veřejný sektor průměrný plat 35.427 Kč - viz zde 

  Platy ve veřejných službách na rok 2020

  Průměrná mzda tažena veřejným sektorem

  U soukromníka se každý bojí, že přijde o práci - proto jsou lidé víceméně potichu.

 • TheGGG

  většina učitelů je neschopná naučit své studenty danou látku a nemá ani špetku lásky ke svému poslání a řemeslu... řekl bych, že takoví učitelé jsou první kdo šli stávkovat

 • Stávky u nás mají 0 efekt tak bych se nijak nevzrušoval.

 • Paušálně zvedat mzdu všem leplům, jen aby se několik poctivých dostalo na vyšší výdělek je zlodějina. Uvědomují si učitelé , že jejich plat je odvozen od výše mzdy v produktivní sféře???? Dnes je kapikatilsmus a pokud si někdo myslí , že je nedoceněný tak má možnost se přihlásit na výběrovku do výroby , tam se ukáže jestli je schopen dostát svého vysokoškolského umu a nebo jen hulíkat že má málo. Můj předchůdce vždy říkal , že nejvíce řvou ti co nic neumí!!!

 • ve středu stávkují učitelé, v pátek žáci, dal bych jim o 40% nižší plat


 • Vyšší plat ? Za co ? Prázdniny letní, velikonoční, pololetní, vánoční, nějaké to ředitelské volno a max. 21 třičtvrtěhodin práce týdně. Přípravu si dělá max. nováček tak 1-2 roky. V 7:00 ještě doma, ve 14:00 už zase doma. Rozhovor v televizi : nástupní plat 29 000 Kč a holce bez praxe to je málo ?? Já bych je poslala do výroby, ať zkusí, co je to skutečná práce !

 • "A stejně tak jde o to, aby učitelům rovněž zůstaly a při nejbližší ekonomické krizi nebo jiné příležitosti se jim zase nesebraly, což se u prostředků určených na nadtarifní složky platu docela dobře může stát."

  .

  No právě proto jsou to nadtarifní složky. Já sice chápu, že každý chce mít jistý tarif, ale motivace ke kvalitní práci a snaze o nadstandarní výkony mají za úkol právě ty nadtarifní složky. A tak je to správně. Jistě každý zná ze svého zaměstnání, že se dá práce dělat tak, i onak. Každý poznal kolegy, kteří jsou pomalejší, méně schopnější, odvádějí méně práce na té samé pozici a přesto si to nepřiznají a mají pocit, že dělají stejně jako jiní. Pohyblivé složky platu jsou určeny právě k tomu, aby ti pracovitější s naštváním neodcházeli. A já je považuji za dobrý nápad, i když smaozřejmě ani u nich není zajištěna spravedlnost.

  Stačí, když ten pomalejší a neschopnější umí lézt řediteli do...... a dosáhne na ně také. Nebo když jde o intimní vztah, jak si jistě pamatujete Nečas- Nagyová (tenkrát). On tvrdil, že dřela jak kůň a proto si odměny zasloužila. V té době, kdy to tvrdil ještě nepřiznal kde a v jaké pozici "dřela".


  Takže ano, ani pohyblivými složkami není zajištěna 100% spravedlnost, ale kdyby nebyly a zůstala pouze pevná část, u všech stejná, bude tím zajištěna 100% nespravedlnost.

 • Především chtějí být revolucionáři na svazu vidět.Když jsou vidět, mají vyzametáno do sněmovny.Viz nějaký Dufek.Za železnice bojoval no spíš "bojoval" až se dostal k převelikému sněmovnímu korytu.A pak všechno odborové hnutí zapomenuto.Od 2015 stouply platy ve školách o 60%! Pěkný nářez.Nezpochybnitelný.A tihle odboráři by chtěli pořád futrovat penízkama.Ovšem vrcholem je jak nyní ODS s TOPákama navrhuje - zrušte slevy na železnici.Dejte peníze učitelům.Tak těm už opravdu hrabe! Hoši budeme si pamatovat.Zejména u voleb!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit