Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Historie Turecka, dříve Osmanské říše není příliš přátelská vůči jiným národům. Evropa si s Turky užila své v 16. a 17. století, kdy se Turci dostali až na území dnešní Moravy a Slovenska. Před 100 lety se pokusili vyhladit Armény. Jejich dlouhodobý postoj ke Kurdské menšině také není ideální.
  Evropa by si měla dát pozor na členství státu, který není ochoten se přiznat k vlastní historii. Německo se v tomto ohledu chovalo ve vztahu ke druhé světové válce jinak, ačkoliv šlo o válku. U Turků však nešlo o válku, ale cílené vyhlazování.
 • Oni pobili pouze "pár" lidí. My děláme všechno proto, abychom zlikvidovali celou planetu.
  Kdo je tedy horší. To je pouze otázka úhlu pohledu.
  http://nedd.tiscali.cz/znecisteni-oceanu-se-neomezuje-pouze-na-ostrovy-plastu-hrozi-i-hluk-250288
 • coto vidi oko me modrave njn hlavy na kuleh, zverstva hruzna, klasika, kde jsem to jen dnes videl a nojo v IS taky muslimove a jejich mirumilovny islam 100let a muslimove jednaj furt STEJNE PRIMITIVOVE *12* *16* *11*
 • proč se také nemluví o tom jak za druhé světové války USA nechalo umřít hlady a žízní DESETISÍCE utečenců z Evropy ? nepustili jejich lodě do přístavů a nechali je tam umřít na lodích
  • žide z evropy byly v USA zavřeni v internačním táboře kde propukl tyfus.dost jich tam umřelo
 • osmanští turci jsou muslimští barbaři a nebezpeční pro celou Evropu stejně jako Islámský stát.
  je to sotva 70 let kdy turci táhli na Evropu aby jí vyvraždili a jen Hitler je zastavil.
  a před sto lety stáli Turci na hranicích Rakouska a táhli na Vídeň.
  Jsou to muslimští agresoři kteří potlačují křestanství a STÁLE VYVRAŽDUJÍ po tisících lidi kteří nesouhlasí s islámem ! stále i v dnešní době !
 • Turci, nejsou to muslimove a nechteji do EU ? Jen v Nemecku je jich par milionu. Meli by jsme si dat na ne pozor !!!!!
 • Škoda že Arméni mají krátkou paměť nebo nepochopení pro Krymské tatary :-(

  "Zajímavý je rovněž seznam států, které hlasovaly proti rezoluci OSN a teď se společně s Ruskem ocitli v jedné "partě" : Rusko, Arménie, Bělorusko, Bolívie, Kuba, Severní Korea, Nicaragua, Súdán, Sýrie, Venezuela, Zimbabwe."
  http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahranici/svet-ma-jasno-v-osn-dnes-100-zemi-odsoudilo-ruske-zabrani-krymu.html
 • vrazdaaa""""" ::::!!!!!! vraydaaaa!!!!!!! teurek vyvrazdil armeny!!!!!!!! armeni mavali rukama a buceli jako buceli armeni mavali useknutejma nhama a rukama!!!!!! a kvilelli a vzxikovali hesla!!!!!
  • bezregistrace
   Dle příspěvku jste dosti složitá osobnost. Trefíte do dveří sám nebo vás vodí zřízenec?
 • Text Vašeho příspěvku turci vysmahli s armenama protozte jim obsadili vepriny a kradli jim smes na turecky livance!!!! tak to do nich naprali z kulometu ratatatatatata!!!!! a armeni nadskakovali jak to do nich prali!!!!!!
 • V jedne zname knize se píše "nepřidaš se k většině jež pacha zlo"

  Existuje hypoteza že tehdejší někteří bohatí lidé z křestanské minority se vůči většinovému obyvatelstvu dopouštěla lichvy a dokonce uplaceli čelní představitele, aby opoždovali vyplaty statním zaměstnancům a ti si museli stále víc půjčovat,no a pak už se najde naboženskej rozdíl a skupinova vina - genocida je na světě.Těžko chtít po policajtech bez výplaty aby bránili i svoje věřitele.

  Jinak příslušníci jednoho chytreho naroda uprostřed Evropy,kde jsou katolíci ve většině,zavinili v minulem století dvě sv, valky a genocid nepočítaje-pak rozhodně není automatické dělení křestan dobrý člověk.
  • Co tím chcete naznačit, Kumule? Něco v tom smyslu, že si za to Arméni mohou sami? Z vašeho příspěvku ční především absolutní nevědomí o tom, co se tehdy odehrálo (přitom článek to popisuje dosti přesně). Uměl byste vysvětlit, vůči jakému většinovému obyvatelstvu se arménští rolníci pod Araratem dopouštěli lichvy? Jejich sousedy tam byli jen Kurdové, kteří je často napadali a okrádali (s oblibou to dělali po žních). A pokud jde o Armény ve městech, tak tam patřili k těm bohatším proto, že byli vzdělaní, schopní a pracovití a tak budili závist. Jak článek správně připomíná, vyvražděni byli rovněž Asyřané a Řekové z oblasti Pontu. Všechny tyto národy žily na území dnešního Turecka tisíce let předtím, než tam pronilki turečtí nájezdníci. Jsou to prastaré národy, jejichž kultura formovala dějiny světa. Turci kromě jejich fyzické likvidace systematicky ničili i historické památky, jež svědčily o jejich dlouhodobé přítomnosti na tomto území. Počínali si tedy naprosto stejně, jako dnešní famatici z tzv. islámského státu.
   • ja se s Vami nepřu a souhlasim že to byla genocida,ale to křestan automaticky dobrý člověk mi nesedí,třeba narody jižní Ameriky by mohli,teda nemohli vyprávět co znamena Španěl katolík.Jsem to upravil.a slovo první genocida slaví ,mi přijde minimalně vlastní cenzorům.
    • Kde jste v tom článku našel tvrzení "co křesťan, to automaticky dobrý člověk"? Tento dojem, že něco takového se v článku píše, vznikl pouze ve vaší hlavě. Ve skutečnosti to, že byli Arméni, Asyřané a Řekové křesťany, vyplynulo z národního chatrakteru jejich církví a bylo to součástí jejich národní identity - neznamená to automaticky, že by všichni byli dobrými lidmi a nikdo to netvrdí. Přesto jen fakt, že byli křesťany, postačoval k tomu, aby byli zavražděni (v tomto ohledu měla tato genocida velmi blízko k vyhlazování Židů nacisty). Vaše myšlenkové pochody opravdu nechápu - co mají Arméni v Turecku společného se Španěly a Jižní Amerikou? Arméni žili na území pod Araratem "odjakživa" (sami se pokládají za potomky jednoho z Noemových synů), byli po staletí ohrožováni dobyvateli (Římany, Peršany, Kurdy, Araby, Turky), nejsou to katolíci - jejich církev vznikla jako první státní církev na světě v roce 301, jmenuje se Arménská apoštolská církev a vyvíjela se na svém území zcela mimo dosah Římskokatolické církve. Má odlišné učení, spiritualitu, stavby, historii, než ŘKC. Čili v pozici "indiánů" byli právě Arméni, v pozici dobyvatelů mj. osmanští Turci.
     • opět souhlas ,ale mě tam nesedí ta ceněna odvaha papeže a existuje i jiný pohled na počátek kdy byla zatčená elita.Nikoliv můj pohled.

      Z jineho soudku když už jsme na to narazili,Hitler se dostal k moci,kde na to vzal peníze?Švýcarske banky by mohli vypravět ,ale asi nebudou.K moci dostaly Hitlera peníze ukradene za hospodařské krize a nejenom v Americe,radši nedomyšlet,bude to tak lepší.Existuje i zakon zachovaní peněz,pokud je v bankach nepalí ,ale to by byla těžká deflace.

      S pozdravem KM,a protože o tom něco víte je spojitost mezi arménštinou a staroarameštinou?
      • Papež František rozhodně není první známou osobností, která nazvala tyto události správným jménem, v tom s vámi souhlasím.
       O tom, kdo financoval Hitlera a jeho nástup k moci, nevím prakticky nic, touto otázkou jsem se nikdy nezabýval. Ale určitě se dají odkrýt dost ošklivé věci - podobně jako o financování Lenina a bolševické revoluce.
       Pokud jde o souvislosti mezi arménština a aramejštinou, domnívám se, že budou spíše vágní - vzhledem k tomu, že žili nedaleko od sebe, asi tam nějaké ovlivňování mohlo nastat, jak už to mezi sousedícími národy bývá - ale Arméni patří mezi indoevropany (snad jsou vzdálení příbuzní Řeků), Aramejci mezi Semity, takže původ jejich jazyků je dost odlišný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit