Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Je překrásné, kolik žije v české kotlině nepoužitelných hlupáků, kteří na takový podnět píší své romány.....

  (já to vůbec nečetl, zaujaly mě pouze ty blitky - tedy jejich délka - obsah mě absolutně nezajímá, blbové)

  • Když to nečtete, jak potom víte, že to píší blbové? Nebo máte patent na rozum? 

   • znám trochu zdejší chudáky, troubo

 • Neřekl bych, že "... nerovnost globálně klesá, jak tvrdí Zakaria ".

  Od publikování Oxfamské studie je zřejmé, že 90% veškerého bohatství světa vlastní pouhé 1% těch nejbohatších.

  To, co se nivelizuje, je pouze různost názorů veřejně právního tisku a médií. V podstatě všichni píšou stejně a ukazují stejný, společensky korektní a genderově vyvážený svět - jak jim jejich zadavatelé přikázali.

 • Parazitismus na společnosti se stal rozšířeným jevem, v české kotlině si parazitismus v právní džungli proklestil specifickou českou uličku, která nabízí úměru ve smyslu postulátu Čím větší parazit a škůdce, tím vyšší je jeho životní úroveň, protože spotřebovává ze společného koláče stále větší a ještě větší díl. V současnosti jsou největšími parazity nadnárodní finanční žraloci, kteří volně proplouvají vodami mezinárodního finančního kapitálu a snaží se urvat, co se dá. Střední třídy stagnují už od devadesátých let a v našich podmínkách učinily maximum pro oškubání střední vrstvy vlády Topolánka a Nečase. Jinak zejména vlády ODS a ČSSD doslova nadbíhaly nadnárodnímu kapitálu a výrazně ochudily občany ČR. Od dob Topolánkovy vlády je též nastaven systém, který spolehlivě generuje bezdomovce a další lidi na sociálním dně. Od těchto dob se mají stále lépe příslušníci horních deseti tisíc, proto klausovští propagandisté neustále zdůrazňují, že se máme tak dobře, jako nikdy předtím. Ovšem toto propagandistické dogma zatím nikdo nevysvětlil bezdomovcům a miliónům dalších lidí, kteří nemohou dosáhnout na životní úroveň, kterou měli před rokem 89. Těmto lidem vzali klausovci práci a možnost obživy na základě vytunelovaných fabrik a pak těmto lidem obraným o iluze a majetek udíleli hraběcí rady typu "Ať se každý postará sám o sebe !"
 • Teorie elit je poměrně zajímavý systém úvah. Definovat české elity je velmi obtížné.

  Problém bude souviset nejspíše s tím, že reálné elity (nikoliv mediální tzv. celebrity) nejsou veřejnosti příliš známé a po hříchu se nevyskytují v kruzích politických a mainstremově uměleckých. 

  To, co tzv. "eliety" produkují a nabízejí veřejnosti jako kandidáty politické je pro přemýšlivého člověka téměř nepřijatelné. Ambice, sebestřednost, politický egoismus a další problémové vlastnosti většinou trčí kadidátům bot jako příslovečná sláma. 

  Pokud už proslulá pani Katřina J. pozapomněla na své nedávné trapné působení v politice a rve se na křeslo europoslankyně, tato skutečnost svědčí třeba o jejích neukojitelných ambicích, ale také o ztrátě soudnosti. Přitom pro jisté osoby v Praze (Bursík apod.) patří jistě mezi "elity."

  Dříve se "elity" rekrutovaly např. z akademického prostředí, ale co ono produkuje dnes? Putny, Drahoše? Děkujeme.

  • Typickou vlastností, resp. projevem  příslušníka nových elit je kapitalizace zisků a socializace ztrát. O zisky se dělí sám se svojí peněženkou a svým soukromým kontem, a případné ztráty převádí na nás, ostatní občany, abychom se o ně podělili a byli solidární se všemi parazity. Právě pojmy solidarita, tolerance a empatie jsou eurohujerskou propagandou zglajchšaltovány tak, aby většina občanů se přizpůsobila postavení užitečného blba a důsledně participovala na bohatnutí nejbohatších a ochuzování nejchudších.
  • Bezskrupulózní psychopaté jsou v současné polistopadové společnosti jako štiky ve vodě plné chutných ryb.
  • Ano, je to zajímavá úvaha, zejména chybí-li definice střední třídy, což již dávno není městská buržoasie.

   V rozhovorech o střední třídě se jako první třídící síto pro diskutující používá požadavek na definici rozdílu mezi vilou a stejně velkým rodinným domem. 

   • Stejně je zajímavé, jak často se přisuzuje pejorativní konotace technickým pojmům, jako jsou "proletaiát a buržoazie." 

    V podstatě jedna ani druhá neznamená nic jiného, než označení nějaké vnitřně diferencované skupiny osob žijících v různých podmínkách.

 • Naše "elity" se předvedly po nelegální migraci a islámských teroristických útocích tak, že tyto teroristické činy odsoudily a odsoudily i nenávist těchto teroristů.

  Vlastně ne. Oni se k těm teroristickým činům raději vůbec nevyjádřily, ale místo toho ve své petici paradoxně odsoudily své spoluobčany za údajné "nenávistné projevy", čímž zřejmě myslely ty nekonfiktní protestní setkání odpůrců nelegální migrace a strach z těch teroristických činů.

  Naše "elity" mohou byýt na svoji petici hrdé! To chtělo hodně statečnosti místo teroristů obvinit z "nenávisti" své spoluobčany. Jasná to ukázka lží, pokrytectví a falše těch, kteří to podepsali. :-((


  • Merkelovská politická korektnost se etablovala jako vrchol pokrytectví.
 • Pán nás chtěl patrně okouzlit novými hodinkami, sakem šit/ým na míru a vidím, že je i vysmátý, tak furt (pořád) jsme na tom ještě dobře!
 • Panebože co je tohle za žvanila tenhle Lánský.Doufám že ne někdo z okruhu Egona.To snad není pravda komu dává Tichcali slovo.Umí tento J elitář držet v ruce alespoň koště doma.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit